Ťažkosti s hľadaním práce

Príspevok v téme: Ťažkosti s hľadaním práce
Betka12

Viem, že už tu boli podobné témy, pozerala som archív, ale už som zúfala, tak som sa rozhodla napísať sem.
Ide o to, že si nemôžem nájsť žiadnu normálnu prácu. Posielam životopisy kade-tade, ale väčšinou mi pošlú mail, v ktorom stojí, že "Ďakujeme za prejavený záujem, ale rozhodli sme sa uprednostniť iných kandidátov, ktorí viac spĺňajú predpoklady pre nášho budúceho zamestnanca". Mám pocit, že som k ničomu, mám skúsenosti iba s prácou vo výrobe, nič iné neviem. Vysokú školu nemám. Nikde ma nechcú, nemám skúsenosti alebo prax ktorú vyžadujú.
Je to ťažké, keď máte v životopise uvedené práce ako absolventská prax, operátorka vo výrobe, operátorka vo výrobe, práca v sklade... Už sa bojím, že ani do výroby ma nevezmú, bojím sa, že nespravím testy. Pritom hlúpa nie som a som pracovitá. Je to demotivujúce čítať maily v ktorých ma odmietajú. Čo mám robiť, nemôžem predsa klamať v životopise a ani nechcem. Myslíte, že by pomohli rekvalifikačné kurzy? Už som počula taký názor, že kurzy sú k ničomu a zamestnávatelia ich vôbec neberú v úvahu. Nebudú to vyhodené peniaze? V škole som mala účtovníctvo, už som ho ale zabudla, možno by bol fajn urobiť si kurz, ale jedným kurzom zo mňa účtovníčka nebude, či? ... Neviem sa pohnúť :(

byebye

Na východe je málo voľných miest a veľa nezamestnaných, preto sa k zamestnancom chovajú ako k handrám. Skús rozšíriť svoj záujem smerom na západ.