Ťažkosti s hľadaním práce

Príspevok v téme: Ťažkosti s hľadaním práce
Betka12

Viem, že už tu boli podobné témy, pozerala som archív, ale už som zúfala, tak som sa rozhodla napísať sem.
Ide o to, že si nemôžem nájsť žiadnu normálnu prácu. Posielam životopisy kade-tade, ale väčšinou mi pošlú mail, v ktorom stojí, že "Ďakujeme za prejavený záujem, ale rozhodli sme sa uprednostniť iných kandidátov, ktorí viac spĺňajú predpoklady pre nášho budúceho zamestnanca". Mám pocit, že som k ničomu, mám skúsenosti iba s prácou vo výrobe, nič iné neviem. Vysokú školu nemám. Nikde ma nechcú, nemám skúsenosti alebo prax ktorú vyžadujú.
Je to ťažké, keď máte v životopise uvedené práce ako absolventská prax, operátorka vo výrobe, operátorka vo výrobe, práca v sklade... Už sa bojím, že ani do výroby ma nevezmú, bojím sa, že nespravím testy. Pritom hlúpa nie som a som pracovitá. Je to demotivujúce čítať maily v ktorých ma odmietajú. Čo mám robiť, nemôžem predsa klamať v životopise a ani nechcem. Myslíte, že by pomohli rekvalifikačné kurzy? Už som počula taký názor, že kurzy sú k ničomu a zamestnávatelia ich vôbec neberú v úvahu. Nebudú to vyhodené peniaze? V škole som mala účtovníctvo, už som ho ale zabudla, možno by bol fajn urobiť si kurz, ale jedným kurzom zo mňa účtovníčka nebude, či? ... Neviem sa pohnúť :(

swistica

S tym zahranicim si treba urcit priority. Pretoze ak tam bude tiez pracovat vo vyrobe, tak sice zarobi peniaze, no po navrate bude v rovnakej pracovnej situacii ako teraz. Preto sa jej pytam co chce vlastne robit. Od toho sa potom da odrazit.

somvzahranici

Ja byt tebou predsa len skusim to zahranicie. Tam si clovek najde pracu hned ci ma ucnovku. strednu alebo vysoku skolu. U nas na Slovensku su zamestnávatelia strasne vtipny. Chcu cloveka s praxou co bude robit na 3 smeny, vsetky piatky a sviatky a daju mu 600 v hrubom. Lutujem ludi co su viazany pracovat u nas doma. A zaroven ich obdivujem ako vyziju od vyplaty k vyplate .

swistica

Co chces robit? Tym treba zacat - urcit si ciel a potom mozeme aj nieco poradit. Zatial vieme len to, ze nechces pracovat vo vyrobe a ze si pravdepodobne dokoncila OA.

Betka12

byebye Tak pracovné ponuky sú hlavne cez agentúry a do výroby. Dokonca aj odtiaľ mi odpísali, že nesplňujem požiadavky, čo je divné, vždy totiž pošlem životopis len tam, kde spĺňam požiadavky.
A či treba dokladovať prax? No tak predsa v životopise mám napísané kde a čo som robila a zamestnávateľ si to môže ľahko overiť. A klamať sa nevypláca, môžem si do životopisu dať čokoľvek a čo ak ma teda prijmú a ja nebudem vedieť nič z toho, o čom som tvrdila, že viem, že v tom mám prax. To nie je dobré.

senorJuan

Ke´d nemas prax a nemas znamosti tak je to tazke. Skus sa zamestnat niekde vo vyrobe, ber to tak, ze je to len na isty cas. Popritom si urob kurzy. Z vyroby do kancelarie asi hned nepojdes. Aj tak si myslim, ze tieto fleky su len po znamostiach. Ale mozem sa mylit.

byebye

Nenechaj sa deptať, tam kde je veľa uchádzačov si zamestnávateľ vyberá, tam kde je málo, berú každého. Aké sú pracovné ponuky v tvojom okolí kam si ochotná dochádzať? Čo z toho by ťa bavilo? Akých profesií je nedostatok? ... v tom sa má zmysel doškoľovať.

Betka12

byebye Som ochotná dochádzať, ide o to, že s mojou praxou sa môžem zamestnať len vo výrobe, nikde inde. A o to ide, že to už nechcem. Chcem sa niekam posunúť, ale neviem ako na to.