Ťažkosti s hľadaním práce

Príspevok v téme: Ťažkosti s hľadaním práce
Betka12

Viem, že už tu boli podobné témy, pozerala som archív, ale už som zúfala, tak som sa rozhodla napísať sem.
Ide o to, že si nemôžem nájsť žiadnu normálnu prácu. Posielam životopisy kade-tade, ale väčšinou mi pošlú mail, v ktorom stojí, že "Ďakujeme za prejavený záujem, ale rozhodli sme sa uprednostniť iných kandidátov, ktorí viac spĺňajú predpoklady pre nášho budúceho zamestnanca". Mám pocit, že som k ničomu, mám skúsenosti iba s prácou vo výrobe, nič iné neviem. Vysokú školu nemám. Nikde ma nechcú, nemám skúsenosti alebo prax ktorú vyžadujú.
Je to ťažké, keď máte v životopise uvedené práce ako absolventská prax, operátorka vo výrobe, operátorka vo výrobe, práca v sklade... Už sa bojím, že ani do výroby ma nevezmú, bojím sa, že nespravím testy. Pritom hlúpa nie som a som pracovitá. Je to demotivujúce čítať maily v ktorých ma odmietajú. Čo mám robiť, nemôžem predsa klamať v životopise a ani nechcem. Myslíte, že by pomohli rekvalifikačné kurzy? Už som počula taký názor, že kurzy sú k ničomu a zamestnávatelia ich vôbec neberú v úvahu. Nebudú to vyhodené peniaze? V škole som mala účtovníctvo, už som ho ale zabudla, možno by bol fajn urobiť si kurz, ale jedným kurzom zo mňa účtovníčka nebude, či? ... Neviem sa pohnúť :(

swistica

hm, brigada asi ok, neznalost jazyka odhalia velmi rychlo uz na pohovore, sportova aktivita neviem ako niekomu moze pomoct pri pohovore.

SofiaElla

swistica - logicky niečo, na čo sa dokáže aj mentálne pripraviť. Brigáda v zahraničí , jazyk, športové aktivity, čokoľvek.

problemisko

urobis si jeden kurz a zoberu ta ako junior uctovnicku. budes mozno robit len jeden jednoduchy ukon, cely den, neviem, ci ta to bude bavit. na zaciatok ale dobre.

swistica

SoffiaElla - co jej odporucas do CV doplnit? Pretoze na to mozu na pohovore velmi lahko prist. Ja by som nieco take neriskovala.

swistica

No tak si popozeraj inzeraty, ponukany plat, poziadavky na kandidatov atd. a ked sa rozhodnes treba ist za cielom. Treba sa zamerat na jeden smer a v nom sa vzdelavat. Ked si najdes ciel, kludne sa nam tu ozvi.

swistica

S tym zahranicim si treba urcit priority. Pretoze ak tam bude tiez pracovat vo vyrobe, tak sice zarobi peniaze, no po navrate bude v rovnakej pracovnej situacii ako teraz. Preto sa jej pytam co chce vlastne robit. Od toho sa potom da odrazit.