Ťažkosti s hľadaním práce

Príspevok v téme: Ťažkosti s hľadaním práce
Betka12

Viem, že už tu boli podobné témy, pozerala som archív, ale už som zúfala, tak som sa rozhodla napísať sem.
Ide o to, že si nemôžem nájsť žiadnu normálnu prácu. Posielam životopisy kade-tade, ale väčšinou mi pošlú mail, v ktorom stojí, že "Ďakujeme za prejavený záujem, ale rozhodli sme sa uprednostniť iných kandidátov, ktorí viac spĺňajú predpoklady pre nášho budúceho zamestnanca". Mám pocit, že som k ničomu, mám skúsenosti iba s prácou vo výrobe, nič iné neviem. Vysokú školu nemám. Nikde ma nechcú, nemám skúsenosti alebo prax ktorú vyžadujú.
Je to ťažké, keď máte v životopise uvedené práce ako absolventská prax, operátorka vo výrobe, operátorka vo výrobe, práca v sklade... Už sa bojím, že ani do výroby ma nevezmú, bojím sa, že nespravím testy. Pritom hlúpa nie som a som pracovitá. Je to demotivujúce čítať maily v ktorých ma odmietajú. Čo mám robiť, nemôžem predsa klamať v životopise a ani nechcem. Myslíte, že by pomohli rekvalifikačné kurzy? Už som počula taký názor, že kurzy sú k ničomu a zamestnávatelia ich vôbec neberú v úvahu. Nebudú to vyhodené peniaze? V škole som mala účtovníctvo, už som ho ale zabudla, možno by bol fajn urobiť si kurz, ale jedným kurzom zo mňa účtovníčka nebude, či? ... Neviem sa pohnúť :(

Naty9292

Ahoj Betka
Tvoja diskusia je ako podpisovanie môjho problému s prácou. V dnešnej dobe je to ozaj makačka sa zamestnať.
Myslím že to mame podobne ja uz sa chytám skoro každej pracovnej ponuky kt by som zvládla alebo by som sa aspoň pokúsila(lebo som zostala sama na byt a príspevok na bývanie 59€ mi moc nepomôže). Ja som si za posledné ani nie dva mesiace poslala 8 životopisov, dva x som bola na pohovore, pri jednom vedúca vravela že ,,super dojem” a aj tak sa neozvala nakoniec... takze uz neviem. Čiste zúfalstvo... Fakt mi príde že keď nie je známy, ide to veľmi ťažko.

simonnaaa

tragikomedia Presne ako pises. Do vyrobia robia vo vela pripadoch testy. Preco? Aby mali cierne na bielom preco odmietli slovaka. A potom zamestnaju cudzinca ze este menej penazi. Presne pre toto. Inak si neviem vysvetlit akesi testovanie do vyroby v ktorej robis veci ktore ti ukazu. To zvladne aj podmiemerne inteligentny jedinec.

tragikomedia1

omg do vyroby sa robia testy? :D a ako je mozne ze ich vsetci ti srbi, bulhari a ina pristahovalec spravia a normalnej bielej slovenke nikto neda pracu?! Inak fakt je to smiesne ponuknu tu cloveku 500 v cistom za pracu na 3smeny a este si diktuju podmienky ako na post financneho riaditela.

SofiaElla

swistica - áno, ale dá sa to. Tým nechcem nikoho navádzať, aby klamal, len tvrdím,že určité veci sa do CV asi pridať dajú. Ale ok, nechajme nateraz CV, problém autorky je podľa mňa v tom, že sa buď nevie predať alebo sa nevie predať na správnom mieste.
Ak si z východu, milá autorka, tak potom rozmýšľam správne.
Inak povedané - hoci je už nad hlavu dosť východniarov v Bratislave, treba skúsiť hľadať miesto tam, kde je nedostatok takýchto ľudí. Teda v Bratislave resp. v okolí BA. Vyvodzujem to z toho, že predpokladám, že na východe firmy preferujú zamestnať zahraničných (napr. ukrajincov) ľudí (môžu im platiť minimálnu mzdu). Alebo im platia ešte menej atď a tak.. Východ je naozaj špecifický.

swistica

SoffiaElla - lenze to je uplne nieco ine. Ine je prisposobit zivotopis tym ze vypichnem to dolezite pre danu poziciu a ine vymysliet si, ze niekde studovala, pracovala, ze nieco vie.

SofiaElla

Ja som napríklad študovala právo takmer dvakrát. Raz na UK a raz na Paneurópskej (keďže diaľkovo, resp. individuálne sa v tom čase na UK študovať ani doštudovať nedalo, a ja som nejaký ten ročník žila v zahraničí.). Tiež som študovala masmediálnu komunikáciu v Trnave 2 roky. Ale neuvádzala som si to všetko v CV, keď som hľadala adekvátnu pozíciu pre mňa. Uviedla som len školu, na ktorej som ukončila právnické vzdelanie s titulom. Čo sa týka zahraničia, tiež som neuvádzala v CV všetko možné, ale len najvyššiu dosiahnutú pozíciu v posledných rokoch.
Na margo CV - veľa vecí sa nekontroluje a ak si niekto naozaj nevie nájsť prácu, tak rozumne risknúť, je v pohode. Ale - vravím - musí to byť rozumne a dotyčný si to musí vedieť obhájiť.