Stará dievka?

Libertz

Ja si tiez pridem ako prekliaty v tomto, teraz mi taha na 25 a stale nic. Akurat ze ja uz to nehladam, v tomto ohlade som to v podstate vzdal. Co by som si pomyslel? Neviem, ja takto neposudzujem, kedze kazdy mame ine moznosti, ine predispozicie, ine skusenosti ktorymi sme si presli atd. Urcite by som taku zenu neodsudzoval, niesom povrchny. Skor by si zasluzila uznanie podla mna. Aj ked je pravda ze zena, co aj len priemerne vyzerajuca si vie najst chlapa hned, akeho to uz je druha vec. U chalana to je uplne o inom bohuzial.. je to velmi nerovnomerne.

anonym_575

Asi zavisi aj v akej spolocnosti sa pohybuje, no asi nebolo s kym (vyhovujucim) alebo ma ine priority do ktorych sa vklada.

Tutenstein_xD

Teraz ma ešte napadla jedna vec. Písal som, že všetko je len o šťastí, len keď si tak zoberiem, tak ja vlastne osobne neviem či ľudia, ktorí sú smutní z toho, že nemajú vzťah preto aj niečo urobili, aby ho mali.

Niekto napíše, že si hľadal rok alebo dva roky na nejakej sociálnej sieti partnera, ale nikdy to nevyšlo. Čo to teda znamená ? Vymazať si účet a ísť hľadať ďalej za pomoci inej alternatívy.

Existuje veľa miest, kde si človek môže hľadať partnera. Škola, robota, akcie, dovolenky, výlety, firemné stretnutia. Jednoducho niekde, kde sa spoznáme s novými ľuďmi a vymeníme si s nimi svoje názory. Stačí desať minúť rozhovoru s nejakou osobu a keď človek vidí, že to k niečomu asi bude, tak si vymení kontakt.

Ženy napríklad čakajú, že ich osloví prvý muž a že on prvý bude vysielať signály, ktoré jej napovedia, že aha, tento muž má o mňa záujem. Prečo čakať ? Prečo by nemohli aj ženy urobiť prvý krok ? Je to pre vás ženy až tak ponižujúce ?

Niekto ozaj napíše, že urobil všetko, aby si našiel partnera, ale vždy to ostalo bez výsledku. Naozaj si ale urobil všetko preto, aby si si niekoho našiel ? Napíš pravdu. Viem, že je tu veľa ľudí, ktorí by chceli vzťah, ale nemajú ho a pritom píšu, že vyskúšali všetko. Podľa mňa je to lož.

Treba to zobrať naozaj do vlastných rúk, pretože si nejaký chalan alebo baba môže povedať počas svojich 19 rokov, že nikdy som nemal partnera / partnerku, ale tak veľmi by som ho / ju chcel. Prejde nejaký čas, obaja majú 25 rokov a sú stále tam, kde boli, pretože čakajú, že sa stane zázrak. Neverím tomu, že by si niekto nevedel nájsť partnera.

Všetko je to len o komunikácii a o tom, že to naozaj aj chcem. Netreba sa obávať odmietnutia a netreba mať strach. Strach v nás potláča to, čo by sme za iných okolností spravili behom pár sekúnd, ale neurobíme to, pretože strach nad nami víťazí, a to je zle.

Tutenstein_xD

Ešte uvediem pár príkladov, že to je naozaj tak, ako píšem.

Keď sme boli mladší, tak sme chodievali s kamarátmi von ako partia a videli sme vždy jedného chalana, čo všade chodil na bicykli. Jednoducho vychudnutý chalan s mastnou ofinou a do tvári vyzeral naozaj podpriemerne. O niekoľko rokov som nastúpil na brigádu, kde zhodou okolností pracoval on aj jeho otec. Tak sme sa dali do debaty a zrazu som zistil, že má už niekoľko rokov vzťah. Taktiež keď ma raz viezol domov, tak mal úplne staré maličké auto, ktorého rok bol určite niekde medzi rokmi 1994-1998.

Ďalší je kamarát, ktorý zatiaľ žije celý život s mamou v starom dome. V dome majú naozaj riadny bordel a pach. Jednoducho, keď sme prišli na návštevu viackrát, tak si človek nemal kde v jeho izbe sadnúť lebo všade mal bordel ako na smetisku. Už cca dva roky má tiež vzťah s jednou babou, ktorá žije normálne s rodinou v paneláku v byte. Normálna baba, ktorá vyzerá úplne normálne. Do tváre nevyzerá vôbec zle a postavu má tiež dobrú. Keď prišlo na otázku, že či už bola uňho doma, tak povedala, že už veľakrát a jednoducho jej nevadilo ako žijú.

Ďalší je spolužiak zo strednej. Celú strednú školu vždy hovoril, keď sme sa bavili o babách, že čo z pekného hrnca, keď je prázdny ? Baby ho vôbec nezaujímali a jediné čomu sa venoval boli autá a motorky. Jednoducho taký obyčajný dedinský chlapec, ktorý zobral starú motorku a šiel do prírody s bratom alebo kamošmi. Asi pred pol rokom som pozrel jeho účet na Facebooku a čo som nevidel ? Fotku s frajerkou. Tiež to nie je žiadny krásavec. Má výšku asi tak 180cm a 60Kg, ak nie aj menej.

Toto sú tri príklady, ktoré som si vôbec nevymyslel a sú naozaj skutočné, takže chcem len povedať, že nie vždy ide o vzhľad, peniaze a ako veľmi je majetný človek a z akej rodiny pochádza. Je to si myslím všetko len o šťastí. Niekomu je niečo dopriate a inému zase nie.

Tutenstein_xD

Treba to brať tak, ako to je. Ja viem, že sa poniektorí ľudia len ťažko vedia stotožniť s tým, že nikoho nemajú a veľmi by chceli, ale čo iné sa dá robiť ?

Kým jeden človek strieda partnerov každý druhý rok, tak ďalší si nevie nájsť poriadne ani len jeden vzťah za celý život. To isté sa dá povedať aj o sexe. Kým jedna osoba môže mať sexu koľko len chce, tak druhá osoba ešte ani nevie, čo je to mať sex s opačným pohlavím.

A vôbec to nie je o tom, že si ženy vyberajú chlapov s drahými autami a chlapov čo sú majetní a iné neustále dookola otrepané kecy. Tak isto akože chlapi si vyberajú len ženy, ktoré majú dokonalú postavu a tvár.

Človek, keď ide do mesta medzi ľudí, tak vidí všelijaké páry. Niekedy človek vidí, že pohľadný chlap má vedľa sebe priemerne vyzerajúcu ženu, alebo krásna žena má vedľa seba priemerne vyzerajúceho chlapa, alebo nízky chlap má vedľa seba vysokú ženu, či chlap s vypracovanou postavou zase objemnejšiu ženu.

Nie je to vždy tak, ako sa píše, že pekná žena musí mať vedľa seba krásavca a chlap so svalnatým telom musí mať vedľa seba ženu s vypracovaným bruchom a zadkom. Ľudia neberú ohľad na takéto zbytočnosti, Keď ich niečo k sebe priťahuje, tak im je jedno, že je ten človek vysoký, nízky, svalnatý, objemnejší atď.

Človek si môže povedať, že vyzerám naozaj dobre, tak prečo si neviem nájsť partnera, keď môj kolega alebo kolegyňa z roboty vyzerá úplne obyčajne a už má druhého partnera za posledný rok aj pol.

Je to všetko asi len o šťastí, že sa dvaja stretnú, ktorých to hneď k sebe nejakým spôsobom priťahuje. Niekto jednoducho nemá to šťastie v živote, aby si našiel čo i len jedného partnera na vzťah. Proste tak to je, a asi to človek nijako neovplyvní.

Zatiaľ čo si niektorí ľudia v hlave hovoria, že prečo ja nemôžem mať aspoň jednu partnerku / partnera, aspoň jedenkrát sex so ženou či s chlapom, tak druhý to berie ako samozrejmosť, že tieto veci patria jednoducho do života a neberie mu to vôbec hlavu, že ako niekto tieto veci nemôže zažiť a hlavne v mladom veku.

janofero

Takže prečo sú ľudia sami ?
Zvyčajne majú isté nároky na partnerov a ešte nestretli toho u koho našli obojstrannú príťažlivosť. Nároky sa asi nedajú znížiť. To sa proste nedá ...
Majú jednoducho smolu.
Na vytvorenie partnerského vzťahu sa spolupodiela celý rad faktorov. A nie každému to vyjde.
Ako som spomínal, tak nároky, potom osobitná psychika, nedostatok ľudí opačného pohlavia, nedostatok príležitostí, osobitný vzhľad, príliš veľa práce a tak dalej.
proste tak.

Cariboo

Prekvapili ma tunajsi diskutujuci, ktory autorku temy nezvozili pod ciernu zem za to ze je "stara dievka".teda az na par prispievatelov xD

Dnes je taka doba, mladi su menej tlaceni do sobasov, viac pracuju a rastie aj pocet single ludi. a aj takych forever alone ...
ako pisala majdy, neda sa to silit

Nighthawk

Niesi stará dievka..si žena v najlepších rokoch ale
proste nemáš štastie na toho správneho chlapa.
ja mám to isté a asi som sa už zmieril s tým že budem sám.
nemá zmysel siliť niečo,ale zbytočne sa neodpisuj.
si mladá baba na takéto reči.

majdy

Nie každému je predurčené že prežije život poboku niekoho. Viem, je to ťažké ja si to tiež plne uvedmujem, ale niekedy je lepšie ostať sám ako ísť do síleného vzťahu, ver mi nebude to ono. Nájdi si záujmy, rob to čo ťa baví, a možno raz niekoho stretneš, kto bude podľa tvojich predstáv, a budeš sa páčiť ty jemu, aj naopak.