rozchod kvôli výzoru?

Príspevok v téme: rozchod kvôli výzoru?
aktilonka

Zdravím,mám priateľa niečo cez polroka. Už od začiatku ma absolútne fyzicky nepriťahoval-ba naopak. Dlho som si ale vravela,že časom a láskou mi to vadiť nebude-veď na vzhľade nezáleží. Ale opak je pravdou,ako človek mi je veľmi blízky,no jeho výzor mi prekážať neprestal. A narážky rodiny,či kamarátov že vyzeráme spolu smiešne,že mám na krajšieho a podobne k tomu neprisievajú pozitívne. Možno je to sebecké,ja tiež niesom žiadna kráska,ale ja sa s ním hanbím chodiť na verejnosť,neberiem ho ani na oslavy,svadby a podobné akcie.
Je toto podľa vás dôvod na rozchod,alebo si časom zvyknem? Prípadne ako mu to povedať a nezraniť ho?

Eva531

Dostala si sa do komplikovanej situacie. Vstup do vztahu bol z tvojej strany dobre mieneny, ale vypalilo to nakoniec celkom inak, ako si ocakavala. Poradila by som z kratsej cesty prec. Vzhlad partnera, pripadne napadnika, teda potencionalneho partnera je velmi subjektivna zalezitost z hladiska posudenia, ci je pre tu-ktoru zenu pritazlivy, neutralny, alebo odpudivy. Kazda ma iny vkus. Napriklad mojej mame sa odjakziva pacili na chalpoch cierne vlasy a blondiakov ignorovala, nevsimala si ich a ani si nevedela predstavit, ze by mala mat za partnera blondaveho chlapa. Pripadali jej odpudivi a blond vlasy na chlapoch povazovala za akusi telesnu vadu, alebo telesnu skaredost. Strasne sa jej hnusili rysavi a pehavi a nevedela si predstavit, ze by mala ist s takym do vztahu. Nasla si ciernovlaseho muza a jej spokojna, dlhe roky vydata za mojho otca. On je jej prvy a posledny. Mne sa velmi pacia blondiaci a muzi s bledohnedymi vlasmi a velmi sa mi pacia aj rysavi a pehavi. Ja osobne blond vlasy, bledohnede vlasy a rysave vlasy a pehy nepovazujem za ziadnu telesnu skaredost a vadu, ale za nieco velmi pekne a pritazlive. No strasne ma odpudzuju cierne vlasy a nedokazem si predstavit, ze by som mala ciernovlaseho chlapa za muza. Ako keby som cierne vlasy vnimala ako telesnu vadu, alebo totalny prejav skaredosti. Co je teda pekne? Blond vlasy, alebo cierne vlasy? Je to vec vkusu. Iba dve veci by som na vzhlade muza nebola schopna akceptovat pre prijatie do vztahu. A to su cierne vlasy a plesatost. Odjakziva sa mi pacili vlasati. A najmä ked ma muz este aj po styridsiatke vela hustych a peknych blond vlasov na hlave ako krasna zlta pupava. To je nadhera, takeho by som brala hned. No moja mama v mladosti nikdy :) Nech by ludia teoreticky povazovali krivy nos a odstavajuce usi a tucnotu za skaredost a telesnu vadu. Ja by som si radsej vzala tucneho, bruchateho, krivonoseho a s odstavajucimi usami blondiaka, ako s rovnym nosom a s normalnymi usami chudeho a vysportovaneho s tehlickami na bruchu plesateho, alebo s ciernymi vlasmi. No na druhej strane moze existovat zena, ktora povie, ze len chudeho, ktory cvici vo fitku a ma male svaly, by brala a tucneho nikdy. A ze chudy a plesaty by mohol byt, ale tucny a vlasaty nikdy. Chcem tym povedat, ze telesna pritazlivost je vec vkusu a je to velmi individualne. Mnohi chlapi uz napisali na internetove diskusie, ze napriklad hocijaka do tvare podpriemerne vyzerajuca baba by im nevadila, ani do tvare skareda, len nech nie je tucna. Podla mna ma kazdy clovek nejaku vyzorovu crtu vo svojej hlave oznacenu za uplne odpudivu a absolutne neprijatelnu pre vztah a inu vyzorovu crtu sice povazuje na nepeknu, ale pre vztah bez problemov akceptovatelnu a dalsiu zase za velmi pritazlivu a peknu. No u ineho cloveka to moze byt naopak. Osoba A moze za pekne povazovat to, co osoba B za absolutne neakceptovatelne a neprijatelne pre vztah. Ale telesna pritazlivost musi byt. Ked si ja najdem chlapa pre vazny vztah, tak mojej mame sa urcite vzhladovo pacit nebude, lebo máme opacny vkus:) Raz na toto forum niekto napisal, ze zenam sa pacia len vysoki, stihli, vysportovani a s ciernymi vlasmi. Rozum sa mi zastavi, Odkial to vzal??? Za mna by som telesnu vysku vobec neriesila a moj muz by mohol byt kludne aj nizsi odo mna a bolo by mi to jedno. Je to uz trosku starsia tema. Napis, ako si dopadla a ci ste sa nakoniec rozisli. Kazdopadne ti zelam vela zdaru pri najdeni si toho praveho, ktory ta bude aj vzhladovo pritahovat.

simuira56

vztah kde ta partner nepritahuje aj fyzicky prakticky nema zmysel, proste musi to fungovat aj po tento stranke inak aj tak budu casom velke problemy

daniela2

Každý normálny človek vyzerá ľudsky. Žiaden výzor nie je dokonalý, a keby aj bol,. nemusí skrývať rovnako dokonalé hodnoty. Nejaké hanbenie sa za výzor druhého človeka nepripadá do úvahy, najmä vtedy nie, ak sú dvaja vo vzťahu. Na sex si mala dotyčná zadovážiť erotickú pomôcku a nie si dobíjať ego sebeckým vzťahom, ktorým druhému ubližuje.

terminartorvlada

nechapem teda ako s nim mozes byt uz pol roka, napriklad moj priatel tiez nie je extra krasny, sedivie, ma trosku brusko, obcas si nahlas ulavi alebo grgne a v tom momente mi je nechutny, ale milujem ho takeho a aj tak ma pritahuje, lebo ma pritahuje nie len vyzorom, ale tym co ma v sebe a aky je :)

Wtf

Ze take baby, ze by slintal :-DD to musela byt ina liga, riadny suteren, ked si ani zuby neumyvaju a smrdi im z huby. Myslim si, ze si zena, ale keby si bol chlap rozhodne odporucam 2x denne, ak budes mat problemy s erekciou, ak uz nemas, tak si spomen, ze to mas zo zubov, okrem ineho z toho mozes dostat aj mozgovu mrtvicu, ci infarkt. Tym, ze si neumyvas zuby, lebo si lenivy, sa ti zuby kazia viac. Ludia si len tak zo srandy zuby neumyvaju. Takze naozaj, ludia, co si neumyvaju zuby min.2x - rano a vecer, su skutocne proste blbi, lebo nepoznaju nasledky.

Tutenstein_xD

Tuto no však dobre si to napísal, mal si frajerky, ktorým sa ani to nechcelo. Však aký si, takých ľudí k sebe aj priťahuješ, takže sa nečudujem. To je tá lenivosť, keď sa človeku nechce vykonať ani základná potreba, ktorá patrí do každého dňa. Však ale každý nech si robí podľa seba :)