rozchod kvôli výzoru?

Príspevok v téme: rozchod kvôli výzoru?
aktilonka

Zdravím,mám priateľa niečo cez polroka. Už od začiatku ma absolútne fyzicky nepriťahoval-ba naopak. Dlho som si ale vravela,že časom a láskou mi to vadiť nebude-veď na vzhľade nezáleží. Ale opak je pravdou,ako človek mi je veľmi blízky,no jeho výzor mi prekážať neprestal. A narážky rodiny,či kamarátov že vyzeráme spolu smiešne,že mám na krajšieho a podobne k tomu neprisievajú pozitívne. Možno je to sebecké,ja tiež niesom žiadna kráska,ale ja sa s ním hanbím chodiť na verejnosť,neberiem ho ani na oslavy,svadby a podobné akcie.
Je toto podľa vás dôvod na rozchod,alebo si časom zvyknem? Prípadne ako mu to povedať a nezraniť ho?

Eddiakara

Inak sa ti zas ani nedivim ze si taka povrchna ked mas taku rodinu tak si v tom zila odmalicka a zrejme to povazujes za normalne. Ja si teda neviem predstavit ze by som dosla ukazat domov frajera a rodina by ho skritizovala ze fuj je skaredy mas na krajsieho. A ak ti toto hovoria aj kamosi tak ich vymen. Ale aj pred rodinou si ho mozes zastat. Horsie je ze teba samu nepritahuje to potom vyznam nema. Ale stat sa moze ze babu pritahuje chlap ktoreho ini povazuju za skaredeho tak to si ho ona musi obhajit a ak je treba zmenit kamosov lebo aby ho niekto ohovaral len na zaklade vyzoru je nonsens.

Xxl32

Tak to je dobra kravina, ze keby ho lubis tak vyzor neriesis- existuje nieco take ako chemia medzi ludmi, ze hned vies ci ta pritahuje a ci nie.A dokonca ani krasny clovek nemusi v tebe vzudzovat vasne co by bol aky pekny.Ja si myslim ze pokrytectvo je v tom ze sa valas s nim v posteli bohvie co tam vyvadzate ale von nejdes lebo je skaredy.Tak stoj si za svojim vyberom.A ked ho nechces zranit tak si vymysli nejaku vyhovorku.Mimochodom aj skaredi ludia sa zenia to za krasavice: Lasica- Vasaryova, Paulina Porizkova- topmodelka- Ric Ocasrk, Adriana Sklenarikova- futbalistta Karembau.Povedz frajerovi ze ked zarobi balik ma sancu capnut topmodelku

ModraObloha

Petronela ja som tiež chlap a poviem ti 100 Ľudí 100 chutí.. rozhodne treba trochu ohladuplnosť a nespôsobiť chalanovy traumu alebo nejaký komplex na dlhu dobu možno aj dokonca života.. to tu potom bude druhý dobreuž.. nadávať na ženy.. takže suhlasím s tvojou verziou..

tutenstein... ja osobne nevidím nič zle na tom nosiť doma staré veci.. cítim sa v ních pohodlne a nemusím sa obávať že sa umaže alebo čo.. kludne nech majú aj nejaku dieru.. a čo? toto keby mojej priatelke vadí že doma nosím staršie veci tak ja neviem.. samozrejme do spoločnosti je to iné.. :D to chápem..

Xnx

Petroneta som chlap a asi viem lepsie ako na to reagujeme a radsej kruta pravda ako milosrdna loz. Co ak sa chalan sprava ako ma a robi pre nu vsetko ma ju rad a z nicoho nic sa rozide , tak bude zdrveny mesiace ze kvoli comu a uz si nenajde nikoho. Ked mu povie ze sa rozisla s nim ze je skaredy tak bude zdrveny chvilku, ale povie si ze to bola hus a pojde dalej .

Tutenstein_xD

Jedno mi príde dosť ľúto, že ho neberieš do spoločnosti preto, že nevyzerá ako herec. Keby mu toto povieš, tak by sa cítil neskutočne zle a ponížene.

Ak je to ten typ, že sa o seba nestará, že si umyje zuby raz za deň, že nedbá o seba a nosí staré vyťahané veci po svojom bratovi a je mu jedno, že má na sebe tričko alebo nohavice, kde sa nájde aj nejaká diera, tak tomu rozumiem.

Ale ak sa o seba stará, pekne sa oblieka a vždy použije aj nejaký parfém a je hneď vidno, že sa nezanedbáva, tak potom kde je problém ? Nie všetci môžu vyzerať dokonale a krásne.

pettroneta

keď mu povie, že ho nemá tak rada, aby to malo zmysel, tým akože klame? Veď keby ho mala naozaj rada, nehanbila by sa za jeho výzor, bol by jej krásny a nadovšetko milý. Keby ho ľúbila, pozerala by sa na neho ako na pekného človeka.

pettroneta

človek má byť v prvom rade človekom. Povedať mu, že je škaredý, je nefér. Veď prečo s ním doteraz bola? Nevidela hneď na prvý pohľad, že je škaredý? Ty by si sa ako cítila, kebyže sa s Tebou frajer rozíde a povie Ti, že preto, že si škaredá? Uvažuj trochu logicky. Ona nemala ísť do takého vzťahu, veď hneď na začiatku videla, aký je. Prečo mu podraziť sebavedomie a spôsobovať mu traumu? Veď aj on je človek, človek, ktorý chce byť šťastný v partnerských vzťahoch, tak prečo ho psychicky blokovať? Trocha empatie v človeku, to nič? V rade si nestála?