Vadi mi vysoky pocet sex. partnerov

Príspevok v téme: Vadi mi vysoky pocet sex. partnerov
Swesson

Rozpisal by som to asi takto - vadi mi ak by moja potencionalna partnerka mala vyssi pocet sexualnych partnerov.

Kym predtym som si myslel ze by mi to nevadilo, cim som starsi, tym viac to beriem ako jednu z podmienok na vztah. 2-3 sexualni partneri mi nevadia, ako vsetko vyssie je uz pre mna vahanie, no a ak ich mala 10 a viac, automaticky ju proste odmietnem.

Nechcem proste partnerku ktora je uz "pouzita". Akoze nechcem byt zly, ale je dost tazke najst si zenu ktora si vazi samu seba, pretoze ak si nevazi samu seba a vyspi sa s hocikym s kym moze, potom predsa nemoze ocakavat ze si ju budem vazit ja. Nechcem proste zenu, ktoru mal predo mnou uz aj ten alebo henten.

Je to podla Vas divne, alebo este existuju zeny ktore to vnimaju rovnako? Aby som nebol pokrytec, sam sa drzim toho co aj pozadujem. Ak su tu zeny ktore to vnimaju rovnako, mozu nechat nejaky kontakt, rad s nimi prekomunikujem aj viac :)

mirec411

pre Perta 50: - Peter, o sex. živote starých Slovanov sa môže písať hocičo, ale nikto už nedokáže zhodnotiť, ako tá "skúsená" žena dopadla v živote s tou "lepšou partiou" (teda s tým vyššie postaveným mužom). Predsa aj dnes sa dejú podobné veci, keď si veľmi pekná žena aj napriek bohatej sex. minulosti nájde "dobre situovanú partiu", ale ďalej už nikto nepátra, ako to s ich životom zvyčajne dopadá. Zadzobaní muži majú tiež bohatú minulosť a moje skúsenosti jasne hovoria, že s tým neprestávajú ani keď žijú s veľmi peknou a "skúsenou" ženuškou. Podvádza on - a ona mu to poľahky vracia. Toľko k sexuálne skúseným krásavcom a krásaviciam, ...a je jedno, či sa táto scénka odohráva dnes, či v dobe starých Slovanov. (Tak či tak to pokladám len za veľmi skreslené historické udalosti - či skôr historky, ako za všeobecne platné spoločenské zásady a fakty.) --------- Človek by si dnes musel zakrývať oči, aby nevidel náchylnosť sexuálne veľmi skúsených ľudí (...v drvivej väčšine fyzicky krásnych), ktorí sú najviac náchylní na neveru. ---- ako sa hovorí: - "Príležitosť robí zlodeja" ...no a oni majú tie príležitosti "v krvi". Samozrejme aj vďaka kráse a praxi z mladých čias. ------- Takže ak Svwesson v téme pokladá vyšší počet sex. partnerov za rizikový pre trvalý vzťah, tak je ľahkomyseľné spomínať nejaké pofidérne historické bájky, keď súčasný praktický život hovorí jasnou rečou: - Mnohopočetný sexuálny život je vysoko rizikovým faktorom pre zachovanie (telesnej) dôvery vo vzťahu. ...A je jedno, či ide o vzťahy mladých ľudí, alebo o manželstvá. U oboch to končí väčšinou neverou, pretože tým "skúseným" partnerom a prelietavcom začne chýbať sexuálna pestrosť a život s jedným partnerom (sexuálny život) u nich prepadá veľmi rýchlo do pocitu fádnosti a stereotypu. ------- No a na záver: - ...teraz si k tomu pridaj fakt, že pekný muž a príťažlivá žena sú v podstate denne napádaní nielen pohľadmi, ale aj sofistikovanými ponukami zo strany opačného pohlavia. Koľkí dokážu odolávať??? Vidíš... a až teraz ide o súčasnosť a seriózny pohľad na ľudí s pestrou sexuálnou minulosťou. -------- Už budem len veriť, že sa tu nenájde nikto, kto utrúsi, že "vtedy išlo len o sex" a že to je už len bezvýznamná minulosť. Ja hovorím, že minulosť sa vlečie s každým človekom, lebo sa na neho "odeje" ako zvyk, ako železná košeľa. A verte - neverte, ale zbaviť sa tejto košele je mimoriadne ťažké. Ako zvyknem hovoriť: - toto dokážu len skutočné ľudské brilianty.

SofiaElla

BJ 2 - človek, keď je mladý, robí to, čo mnohokrát ani zmysel nedáva. Neviem, koľko partnerov som mala, nepokladám za správne, aby som si ich evidovala ako počet, ale už som dosť stará na to, aby v realite ich bolo o dosť viac ako desať. Teda – neviem, aká je štatistika, ale – priznávam, že aj ženy sa môžu každý rok zaľúbiť do niekoho iného, čo v konečnom dôsledku stav milencov zvyšuje.

Salamistka

Nina hm, tak to ma mrzi, ze zazivas take pocity. Mozno hra rolu aj vas vek a kolko rokov mal on ked bol este s tou byvalou, ci nebol moc mlady a prilis namotany a premotivovany tym prvym vztahom, ze si to mozno moc zidealizoval a isiel na to moc "hrrr", a kolko vlastne boli spolu... Ze je teraz taky "opatrnejsi"? Alebo rezervovanejsi. Neviem, tazko povedat a je mozne, ze sa ti to ozaj zda ale nasilu sa mu nemozes vnucovat a robit mu natlaky tymto sposobom, ze chces svadbu a tak. Toto nie je spravny sposob ako si udrzat zdravy vztah. Nemozes sa niekomu vnucovat nasilu.

Nina6846

Salamistka. Neviem, mam aj taký pocit aj keď mi povedal, že to tak nie je. Bol k nej romantickejší, chcel s ňou svadbu, pritom ona nechcela. Ja by som už aj svadbu chcela a mne povie že sa nechce brať. Keď sme spolu nechodili hovoril mi, že pre neho partnerka znamena všecko, že aj ex pre neho tolko znamenala. Ale o mňa sa vôbec nesnaží aj keď si myslím že som velmi dobrá. Nie je na mňa zlý, ale neni to ani to čo som si myslela že vo vzťahu býva.

Nina6846

Ahoj, ja mám svojho prvého partnera už 3 roky a predtym som nemala nikoho, dokonca ani žiadnu detskú lásku zo škôl, žiadne bozkávanie na diskotéke. Nikdy som nič nechcela ani s nikym nemala, mala som jedneho kamaráta ktorý sa chcel dať dokopy a bol to panic, kresťan, ale ja už som bola zamilovaná do iného. Dali sme sa dokopy a aj po troch rokoch ma to mrzí, že som nebola jeho prvou, predo mnou mal jednu a ja sa s tým neviem zmieriť, je to len môj problém a ubíjam sa tým. Je to možno aj tým, že s ňou plánoval budúcnosť, chcel byť s ňou navždy a so mnou už tak neráta. Občas si hovorím že keby som sa dala dokopy s tým panicom, bolo by to lepšie, lebo niekedy si predstavujem ako to robil ten môj s jeho ex. Občas mi o tom aj hovoril a prenasleduje ma to v hlave. Skôr ma to ale mrzí z tej citovej stránky že ju mal tak rád. Preto si myslím že by sa o tom nemali baviť o bývalých. A že by mali mať rovnaký počet sexuálnych partnerov aby to nemohlo niekoho raniť alebo aby mu to nebolo nepríjemné.

merilynn2

Celkom nechápem, čo si si chcel touto témou dokázať. Stretol si úžasnú ženu, ale máš svoje morálne kritériá, preto s ňou nechceš nič mať? Tak nemaj. Možno sú kalkulujúci ľudia vo vzťahoch dokonca úspešnejší, lebo sa riadia podľa merateľných kritérií a hľadajú niekoho s očakávaným životným štýlom (je jedno, či ide o moralistov alebo zlatokopky). Ako vidím, väčší počet bývalých partnerov tu vadí hlavne chlapom. Skoro podľa vtipu - "prostitútka je žena, ktorá predáva svoje telo; k***a sk***ená je žena, ktorá dá každému, len tebe nie".
Ono pri zbieraní sexuálnych skúseností je skoro jedno, či žena hľadá rovnocenný, naplňujúci vzťah alebo si chce len užiť - ak to robí dobrovoľne, pre vlastnú radosť, je si vedomá dôsledkov a nikomu neubližuje, nemá sa za čo hanbiť alebo cítiť ponížene. Dôvody na vyvolávanie takýchto pocitov by som hľadala skôr v patriarchálnom nastavení spoločnosti, kde je žena stále považovaná za formu majetku - niečo, do čoho chlap investoval, čím sa prezentuje a očakáva návratnosť svojich časových, citových a finančných investícií.
Cítiš sa Ty použito zato, že si sa miloval so ženou, s ktorou si nezostal do konca života?

(Btw. nedávno som videla pekné zamyslenie k #metoo, že ak je sex bez jasného vyjadrenia súhlasu znásilnenie, Panna Mária je tiež obeťou.)