Čo si myslite o tejto vete z Biblie?

SofiaElla

Znamená to, že všetci tvoríme svoj život, svoju prítomnosť a tým tvoríme aj budúcnosť. Naše šťastie spočíva v nás a nejaké bonusy si vieme vymodliť u Boha. To je všetko.

Janko 12

Meridian: Píšeš ako gnostik. Podľa teba nemám nárok na "večný život", lebo nechápem Ježišovo učenie?
A pritom som len chcel vedieť, z akého zdroja bol ten text. nie to, ako to mam ja chápať!!!

Meridian

Chápem janko 12 čo chceš povedať.
Niečo v zmysle ,že každý si uvarí polievku podla svojho receptu.Neviem či si čítal stratené evangeliá esejských...o esejských sa málo hovorí a este menej vie .Všetky preklady ,ktoré sú nám známe sú od r.300 nlp.
Približne samozrejme .Dokonca len štyri...
Z pôvodných textov sa prekladá prvovýznamovo a niektorê jazyky ,ale čo ti budem vykladať......
Ani na slove napísanom nemáme lipnúť tak ako som to pisal pred časom ono každému je zjavená pravda podľa jeho duchovnej zrelosti a tak ja nemôžem presviečat niekoho kto má povädzme 22-rokov a chodí pekne poctivo do kostola o veciach ku ktorým som sa dopracoval po mnoho rokov čítania a záujmu o duchovnú literatúru..
Jedine že by som sa snažil poukázať na svoju dôležitosť tak ako to robís ty .
Nie všetci sme na rovnakej duchovnej úrovni .
K tomu prislúcha aj chápanie biblických textov atď k tomu prislùcha aj cesta po ktorej sa každý vybral ....každý mâme svoju cestu niekto musí zažiť choroby a trâpenie,niekto čita a myslí duchom skôr ale to mu nedáva právo vyvyšovať sa a ukazovať ako on je duchovnejší ,alebo si myslieť že chápe všetko najlepșie.
Naozaj prečítaj si Aramejského Ježiša možno nejakú inú literatúru a porozmýșlaj o sebe ppchopíš možno aj iných....Dal by som ti množstvo typov ale po prvé asi by si to odomňa nexobral a po druhê neviem čomu veríš...

Zuzana209

Ahoj, dôležitý je hlavne kontext v ktorom túto vetu Pán Ježiš povedal. Vo vete, ktorá jej predchádzala , Pán Ježiš zdôrazňuje , že najprv má človek hľadať Božie kráľovstvo a jeho spravodlivosť a všetky jeho ostatné potreby budú naplnené.

Teda ak by som to chcela vysvetliť veľmi zjednodušene:

Ak sa stará človek vo svojom živote o Božie veci ( hľadá Boha, premýšľa o Jeho slovách, snaží sa zo všetkých síl dodržiavať Jeho pravidlá - základom ktorých je Desatoro, žije poctivo a spravodlivo - nielen navonok ale aj v skrytosti, neprechováva voči nikomu zlé myšlienky, odpúšťa tým, čo mu ubllížili, prežíva svoj život v Duchu ) vtedy sa tento človek nemusí báť o to, čo bude zajtra, lebo Boh sa o jeho veci praktického života postará.

Ak si Božie dieťa - žiješ podľa Božích pravidiel a tieto pravidlá ti nepripadajú ako slučka na krku ale prinášajú ti radosť - vtedy v tebe vzrastá aj Božie vedenie prostredníctvom Jeho Ducha Svätého - On ťa vedie životom tak, že žiješ v hojnosti a pod ochranou Božou...spoznáš to tiež podľa toho, že v tvojom živote sa čoraz viac zväčšuje: pokoj, radosť, láska...

Janko 12

Viete v čom je problém, v tom vašom "neomylnom" presvedčení, že len Váš resp. Roháčov názor je ten správny.
Mali ste odpovedať na otázku, ktorú položila manna jednoducho a vlastným názorom bez ďalších komentárov napr. tak ako odpovedala: Fatalia2, Tuateraz, Defcon a ahjajjaj.
A nie odkazovať či poukazovať na to, že sa to musí chápať tak a nijak inak, lebo to je už raz tak preložené a napísane.
Ja som sa len opýtal manny, na originálny zdroj tohto textu, lebo ma to zaujímalo, a preto tiež nerozumiem, čo vás: žena, Rachelka, Meridian, zuzka8, oprávňovalo za ňu odpovedať.

Rachelka

Janko12 tak si nájdi Bibliu v gréčtine, v aramejčine, v hebrejčine a potom si to prelož, ok? Ty máš problémy s pochopením textu.

zena

Janko, ak sa cítiš, že máš na viac ako profesor Roháček, ovládaš slovenčinu (čo si nedokázal) aj pôvodné jazyky, potom sa pusť do prekladu a ukáž, čo v tebe je! ; )
Ty máš ale iný problém - s chápaním, egom...
1. Nepochopil si text a nie si schopný ho pochopiť ani po mojom vysvetlení.
2. Otázka znela: "Čo si MYSLÍTE..." a nie, čo je pravda, za ktorú sa tu biješ.
3. Porovnávaš neporovnateľné - Bibliu s hymnou.
4. Nevieš, za akých okolností vznikla hymna a iné súvislosti s ňou.

Tak si vyskúšaj prekladanie a predveď sa tu. Dám ti celkom obyčajnú jednu vetu, ktorej budeš rozumieť a nemusíš si nič naštudovať. Môžeš si vybrať z 3 jazykov - A, F, N:

Maastrichtská zmluva (zo 7. februára 1992), smerujúca k vytvoreniu európskej menovej a hospodárskej únie, na základe ktorej krajiny Európskeho spoločenstva postupujú ďalšiu časť svojich právomocí na spoločenstvo ako celok.