Čo si myslite o tejto vete z Biblie?

analyzator

Katolícky preklad
Preto nebuďte ustarostení o zajtrajšok; zajtrajší deň sa postará sám o seba. Každý deň má dosť svojho trápenia.
(Mt 6,34)
Roháčkov preklad
Teda nestarajte sa o zajtrajší deň, lebo zajtrajší deň sa bude starať o svoje veci. Dosť má deň na svojom trápení.
(Mat 6,34)
Evanjelický preklad
Nebuďte teda ustarostení o zajtrajší deň, lebo zajtrajší deň postará sa o seba. Dosť má deň svojho trápenia.
(Mt 6,34)
Botekov preklad
Preto nebuďte ustarostení o zajtrajšok, zajtrajší deň sa postará sám o seba. Dosť má každý deň svojho trápenia.
(Mt 6,34)
Ako vidno, všetky preklady sú stejné (Mt 6,34)
Hoci Kristus väčšinou hovoril v podobenstvách, táto veta neznamená nič iné, len to čo je v nej napísané Aby sme dnešný deň a svoju prítomnosť nestratili pre plač alebo trápenie sa o zajtrajšok. Aby sme dnešný deň využili čo najlepšie podľa svojho vedomia a svedomia. Zajtrajšok nás zase donúti sa postarať o veci, ktoré sú nam pripravené. Bibliu si každý môže vyložiť podľa svojej inteligencie. Niektorý úplne skvostne.

bojimbojim

Tato veta by sa mala chapat takto:
Urobit pre zajtrajsok to co sa urobit da a ostatne nechat uz v rukach Bozich. To znamena, ked ma caka skuska, venijem sa uceniu ako sa da ale nebojim sa, som kludny a nechavam to v rukach Bozich ak bude chciet a je to vola Bozia tu skusku spravim. Ak ma caka pohovor, pripravim sa nan ale neprehanam to s pripravou a nesrachujem sa co bude lebo ak je to vola Bozia a ja mam tam pracovat tak ma prijmu. Ak idem k lekarovi zbytocne sa nestrachujem a verim v Bohu ze vsetko bude dobre ak som dodrziaval zdravy ziv. styl, nerobil som zle svojmu zdraviu potravou, pitim a pod. Ak si hladam partnera na lasku tak sa o seba primerane! Zamerne ten vykricnik ze primerane staram cize neprehanam to! Ako niektore zeny a muzi ze ich zmyslom zivota je krasa tela a nie duse. Primerane dbam o seba a zovnajsok, pripadne dam si profil na zoznamku alebo chodievam medzi ludi a nadvazujem rozhovory. Ak chce Boh partnera mi do cesty posle takeho ktory je pre mna pripraveny a najvhodnejsi aj ked si to v danej situacii nemyslim a tuzim po niekom inom. Boh vie co je pre nas najlepsie. Ako sa vravi clovek mieni ale Pan Boh meni.
Netreba byt lahostajny ako su bezdomovci ze ich zmyslom zivota je alkohol a lezanie na lavicke ale robim to co je v mojich silach no neprehanam to a ostatne odovzdavam do Bozich ruk ze bude vsetko tak ako ma byt, ako ma Boh s nami plany.
A hlavne nebojim sa, strach nepochadza od Boha ale od zleho ktory nam ten strach vnucuje myslienkami. Preto stale verte a dufajte a svoje strachy odovzdajte Bohu lebo on je vsade a ma najvacsiu moc len treba kracat zivotom s nim nie bez neho lebo vtedy nas obchadza zlo a caka alo lev kedy nas zozerie.

naivny

som maďarskej národnosti a po maďarsky je veta v Biblii takto: " Ne aggódjatok tehát a holnap miatt, a holnap majd gondoskodik magáról! A mának elég a maga baja. "

Nestarajte sa o zajtrajšok - ale v zmysle nerobte si starosti o zajtrajšok, alebo neobávajte sa, čo bude zajtra, zajtrajšok sa o seba postará, dnešok má dosť vlastných starostí.
Jednoznačne sa to týka obáv o budúcnosť a nie o to, že by sa človek nemal starať o budúcnosť. Má sa starať, ale nemá sa obávať a robiť si starosti. V maďarčine je to jednoznačné.

Janko 12

Mirec: Už sme tu min.dvaja čo to nevidia tak jednoznačne, ale nezúfaj ,..... Meridian, Rachelka, zena, Zuzana209 a pod. Ti vysvetlia, prečo to nechápeš tak ako oni.
Veď... "je to napísané tak jednoducho, že to pochopí aj malé dieťa".

mirec411

Tomu, čo príde zajtra, dláždime cestu dnes. Takže... Nebolo by hlúpe myslieť si, že "zajtrajšok" sa dá vnímať ako niečo samostatné, čo nemá nič spoločné s dneškom? -------- Samozrejme, že tento výcuc z biblie sa dá vysvetliť na 1000 iných spôsobov..., ale pýtam sa: - Nie je Biblia napísaná práve tak, aby sa všetko dalo zmanipulovať a vysvetľovať na 1000 spôsobov? Mimochodom - som veriaci, ale moja viera nemá nič spoločné s Bibliou. Aj preto, že na jedných stránkach píše o neobmedzenej a nekonečnej láske Boha k ľuďom., a na iných stránkach opisuje Boha ako niekoho, kto vypaľuje ľuďom mestá (Sodomu, Gomoru)., kto pomáha jednému rodu pozabíjať iný rod., kto navádza otca k obetovaniu syna... atď. -------- Zástancovia Biblie by mi to určite vysvetlili, ale iste na 1000 spôsobov. Presne tak ako to, že človek sa nemá starať o zajtrajšok. Naozaj nemá? Veď to je hlúposť, ktorá protirečí všetkému, čo vidíme a denne žijeme. .......... Alebo prestaneme pracovať a osievať polia, lebo zajtrajšok sa o seba postará sám? "Zajtrajšok" sa o seba postará, lebo vždy bude..., ale človek má myslieť, žiť a aj pracovať s ohľadom na zajtrajšok.

Meridian

Janko 12 -každý má rovnaký nárok a každý tam raz príde.Takže máš ...
Vidím ,že vieš aj v pokore odpovedať a uvažovať .Drž sa toho
Nieje veľký ten ,ktorý dá pocítit iným svoj nadhľad alebo vyšší rozhľad či silu
Naozajstný majster je ten kto dá pocítit aj iným (menším),že môžu niečo znamenať.....
A naozaj nelipni na slove čo kto povedal ,alebo myslel.Dôležitejšie je ako myslíš ty !lebo tvoje myšlienky vytvárajú tvoju budúcnosť,ktorá je zase len dôležitá pre teba a pre nikoho iného.
Neposudzuj ludí podľa toho ako vidia veci a svet nevieš čím si museli prejsť .Tak ako dokážeme odpustiť bude odpustené aj nám.
Nemám v úmysle ťa zhadzovať ani urážať daj si pozor na ješitnosť a ego.Pravdepodobne si v živote už niečo zažil a nemáš tých spomýnaných 22-tak z pozície ,že si už ďalej nepozeraj sa z hora lebo aj ty si prišiel odtiaľ.
Toto cítim z tvojej osobnosti nie vzlom musel som ti to napísať tak som to dostal.....

manna

nedalo mi to a predsa som si Vas vrychlosti precitala.
Zbytocne tu par ludi rieis odkial je tento vers. Ti je nepodstatne. Ja som ho citala v niektorej tu z tem na fore a zaujala ma a chcela som vediet co si predstavite po precitani tohto citatu z Biblie.
Neslo mi tu oto aby ste rozoberali odkial to mam, ako naozaj znie a podobne.
Len som dala tip na temu s touto myskienkou. Co Vam viri v hlave po jej precitani.