Prečo všetci riešia gramatiku?

Príspevok v téme: Prečo všetci riešia gramatiku?
gramatikask

Krásne ránko prajem,
vopred sa ospravedlňujem ak sa Vám táto téma bude zdať zbytočná, rozhodne nechcem spamovať fórum hlúposťami, ale všimla som si, že v poslednom čase sa rozmohol akýsi "kult gramatiky". Všetci riešia gramatiku a úplne všade, aj tu na fóre aj na facebooku. Sem-tam sa predsa stane, že človek urobí chybu, ale robiť si srandu a zámerne upozorňovať na gramatické chyby? To už ľudia naozaj nemajú čo na práci, to sa tak nudia? Čo tým sledujú, že druhých takto ponižujú? Mne osobne sa to tiež stalo, písala som akýsi status na fb a urobila som malú gramatickú chybičku, hneď sa toho ľudia chytili a začali si robiť srandu, dokonca tam jedna napísala, citujem "Ľudia s nízkym IQ majú často problémy s gramatikou". Je toto normálne? Jasné, že človek by mal ovládať svoju reč a tiež gramatiku, ale mám veľa spolužiakov zo školy ktorým tá gramatika moc nešla a napriek tomu sú úspešní. Mne zasa nikdy nešla matematika a fyzika, a čo? Som snáď preto hlúpa? Aký máte na to názor?

Guga12

riešia ju preto, lebo keď ju majú vedieť 12-13 ročné deti, o to skôr by ju mali vedieť dospelí. Teda tí, čo majú slovenčinu ako materinský jazyk. Ani ja nepíšem bezchybne, keď máme písať sloh po anglicky ani po nemecky.

swistica

Upozornovat dospeleho cloveka s ukoncenou strednou skolou na uroven jeho gramatiky je maximalne neslusne. Pracovnych pozicii, kde je vyzadovana vyborna znalost slovenskeho jazyka zase tak vela nie je a znalosti uchadzacov sa overia uz na pohovore testom. Zvysku populacie to moze byt srdecne jedno.

postreh

Tiež si myslím že štýl akým sa deti dnes učia v škole nie je dobrý. A končia prázdniny už sa môžem tešiť.....

postreh

No keď tu už niekto zakladá tému alebo píše príspevok, tak by si to mohol po sebe ešte raz prečítať než to odošle. Pokiaľ vie že urobil chybu, pri kontrole na to príde, pokiaľ gramatiku neovláda tak to odošle aj s chybami. Je vidieť kto čítal knižky a kto nie, pretože existuje aj vizuálna pamäť. Ale uteším vás že si všímam aj čo dávajú na net rôzne denníky, rôzne články a tie sú často s pravopisnými chybami.

A najviac nominatív množného čísla. Človek je tvor omylný, nejaká tá chybička sa stane, ale keď niekto vypisuje dlhé príbehy a chyby sa opakujú, potom...... nech sa nerozčuľuje že príde aj kritika.

naivny

nie pre každého kto sem píše je slovenský jazyk zároveň aj jeho materinským jazykom. Keď je slovenčina mat. jazyk, nie každý má fotografickú pamäť, aby si to tak pamätal. Každý má iné IQ, inú pamäť, je iného zamerania a tak.
Ja si dávam z pc kontrolu gramatiky a potom si kontrolujem rody, pády a pádové koncovky. Rozprávať neviem tak, tam robím podstatne viac chýb, neviem to všetko tak prehľadať, ako keď píšem. Napísanie niečoho takéhoto je asi 15-20 minút, aby to bolo dobre. Bakalárku som sa rozhodol písať radšej po anglicky, aby som na obhajobách nemusel hovoriť po slovensky so zlými koncovkami. Naživo som tiež oveľa viac v kontakte s angličtinou ako so slovenčinou.

Uuufiz

11:52 nie je prispevok odo mna. Ake ine nicky a ake urazky? Ano, blahozelam slecny, ze ste si vsimli, ze pisem bez diakritiky. Vy ste fakt chore, zakomplexovane chromty. Toto az bola urazka. Pokracujte...

Slecna761

Uufiuz- Ty čítaš po sebe tie príspevky?Druhých upozornuješ a sám nepíšeš mäkčene ani dĺžne :D Ty si dobrý teda :DDD