Prečo všetci riešia gramatiku?

Príspevok v téme: Prečo všetci riešia gramatiku?
gramatikask

Krásne ránko prajem,
vopred sa ospravedlňujem ak sa Vám táto téma bude zdať zbytočná, rozhodne nechcem spamovať fórum hlúposťami, ale všimla som si, že v poslednom čase sa rozmohol akýsi "kult gramatiky". Všetci riešia gramatiku a úplne všade, aj tu na fóre aj na facebooku. Sem-tam sa predsa stane, že človek urobí chybu, ale robiť si srandu a zámerne upozorňovať na gramatické chyby? To už ľudia naozaj nemajú čo na práci, to sa tak nudia? Čo tým sledujú, že druhých takto ponižujú? Mne osobne sa to tiež stalo, písala som akýsi status na fb a urobila som malú gramatickú chybičku, hneď sa toho ľudia chytili a začali si robiť srandu, dokonca tam jedna napísala, citujem "Ľudia s nízkym IQ majú často problémy s gramatikou". Je toto normálne? Jasné, že človek by mal ovládať svoju reč a tiež gramatiku, ale mám veľa spolužiakov zo školy ktorým tá gramatika moc nešla a napriek tomu sú úspešní. Mne zasa nikdy nešla matematika a fyzika, a čo? Som snáď preto hlúpa? Aký máte na to názor?

gramatikask

Čo sa týka médií, súhlasím s Tebou. Tam nie je priestor pre chyby, mali by si to po sebe skontrolovať a nepúšťať do éteru články s pravopisnými chybami. Na mňa to tiež nepôsobí dôveryhodne.

gramatikask

smutna_som áno, tiež mi ide oči vypichnúť, keď vidím slovo sir namiesto syr !! Upozorniť druhého na jeho chybu, to je správne, ale nie je správne, začať ho urážať a ponižovať a robiť z dotyčného somára a analfabeta. Uuufiz ma nazvala analfabetom, napriek tomu, že sama nepoužíva mäkčene a nepíše správne zámená ty/Ty, tak akým právom? Ja sa do nikoho nenavážam, áno upozorňujme na chyby slušne, ale nedvíhajme si ego na úkor druhých.

smutna_som

Vidíš, aj tebe na tom očividne záleží, aby si písala správne. Čím sme dlhšie preč zo školy, tým viac zabúdame. Mne vadí, keď vidím veľké opakujúce sa chyby v mienkotvorných médiách a článkoch. Mali by ísť vzorom. Buď ich radšej už ani nečítam, alebo im nedôverujem.

gramatikask

smutna_som Ďakujem krásne, ak by sa dal príspevok vymazať, tak ho vymažem a napíšem správne s čiarkami, presne tak, ako majú byť.

Uuufiz

A ty robis co? Dvihas si ego a urazas inych, este sa robis aj lepsia ako ti, ktori lepsi su a snazia sa ta naviest k tomu, aby si bola lepsia aj ty.

gramatikask

uuleuskauu Veď preto chodia ľudia na fórum, aby si zdvihli ego a urážali druhých. Aj mňa tu už označili za analfabeta, lebo mi našli chyby v príspevku. Nestačím sa čudovať, čo ľudia riešia a nestačím sa čudovať, voči čomu všetkému sú ľahostajní.

smutna_som

V hlavnom príspevku ti chýbajú čiarky pred slovami:
ak,
aj (aj-aj)
a ktorým.

Ja sa zas čudujem ľuďom, ktorí namiesto toho, aby si zobrali ponaučenie, opakujú chyby, o ktorých už vedia. Nielen pravopisné, ale aj životné.