Prečo všetci riešia gramatiku?

Príspevok v téme: Prečo všetci riešia gramatiku?
gramatikask

Krásne ránko prajem,
vopred sa ospravedlňujem ak sa Vám táto téma bude zdať zbytočná, rozhodne nechcem spamovať fórum hlúposťami, ale všimla som si, že v poslednom čase sa rozmohol akýsi "kult gramatiky". Všetci riešia gramatiku a úplne všade, aj tu na fóre aj na facebooku. Sem-tam sa predsa stane, že človek urobí chybu, ale robiť si srandu a zámerne upozorňovať na gramatické chyby? To už ľudia naozaj nemajú čo na práci, to sa tak nudia? Čo tým sledujú, že druhých takto ponižujú? Mne osobne sa to tiež stalo, písala som akýsi status na fb a urobila som malú gramatickú chybičku, hneď sa toho ľudia chytili a začali si robiť srandu, dokonca tam jedna napísala, citujem "Ľudia s nízkym IQ majú často problémy s gramatikou". Je toto normálne? Jasné, že človek by mal ovládať svoju reč a tiež gramatiku, ale mám veľa spolužiakov zo školy ktorým tá gramatika moc nešla a napriek tomu sú úspešní. Mne zasa nikdy nešla matematika a fyzika, a čo? Som snáď preto hlúpa? Aký máte na to názor?

zdrusmeISPILONI

Navrhovaná LOGICKÁ reforma pravopisu slovenského jazyka:

1) Namiesto písmen Y, Ý sa budú písať písmená I, Í.

2) Slabiky ďe, ťe, ňe, ľe, ďi, ťi, ňi, ľi bude možné písať s mäkčeňom v slovách, kde sa mäkko vyslovujú.

3) Namiesto koncoviek -ou, -ov sa bude písať nová jednotná koncovka -ow. Namiesto písmena V na konci slabiky budeme písať písmeno W.

4) Pri ručnom písaní bude dovolené mäkčene vyznačovať aj vo forme vodorovnej čiarky nad písmenom alebo v jeho hornej časti.

ZrusmeIPSILONI

Dňešná gramatika je ňelogická, a je určená na šikanovaňie ľuďí. Logické je písať tak ako počujeme. V diskusiách sa používa na trolovaňie, abi človeka naštvali, zahanbili, onálepkovali. Nevšimaj si ich. Každí inteligentní človek vie že ipsilón je nezmisel, buďe sa s tebow baviť o podstatních veciach, a nebude si všímať pravopisné chibi.

Fillip

Najlepsie ze vy neviete skoro nikto ani rozdiel medzi pravopisom a gramatikou. Ti co ta upozornovali uricte upozornovali na pravopis, co su tvrdky atd. Gramatika je usporiadanie slov vo vete a to moze posudit tak ucitel slovenciny aj to dost tazko.

Majka12345

Ja žijem v zahraničí 6-ty rok a tiež som toho veľa zabudla, ale žily mi to rozhodne netrhá. Ľudia hľadajú chyby radšej na druhých než na sebe samých. Netreba sa tým zaoberať.

neriesim-gram

Tak ja Ti napisem preco. Lebo tito ludia nie su stastni vo svojom vnutri a preto riesia druhych. Ak by boli stastni nemali by potrebu riesit nieco take ako je gramatika. Su to ludia plni jedu a zloby a musia si to na niekom vybit inak by od tej zlosti pukli. Mne je jedno aku ma kto gramatiku, nikto nie je bez chyby, ale ukajat sa na tom sa mi zda neskutocne ubohe. Neries druhych. A uz vobec nie akesi fora plne zakomplexovanych ludi.

smutna_som

Je smutné, keď Slovák nevie po slovensky. Zle píšeš úvodzovky. Prvé majú byť dole. Slovenčina nie je angličtina.