Prečo všetci riešia gramatiku?

Príspevok v téme: Prečo všetci riešia gramatiku?
gramatikask

Krásne ránko prajem,
vopred sa ospravedlňujem ak sa Vám táto téma bude zdať zbytočná, rozhodne nechcem spamovať fórum hlúposťami, ale všimla som si, že v poslednom čase sa rozmohol akýsi "kult gramatiky". Všetci riešia gramatiku a úplne všade, aj tu na fóre aj na facebooku. Sem-tam sa predsa stane, že človek urobí chybu, ale robiť si srandu a zámerne upozorňovať na gramatické chyby? To už ľudia naozaj nemajú čo na práci, to sa tak nudia? Čo tým sledujú, že druhých takto ponižujú? Mne osobne sa to tiež stalo, písala som akýsi status na fb a urobila som malú gramatickú chybičku, hneď sa toho ľudia chytili a začali si robiť srandu, dokonca tam jedna napísala, citujem "Ľudia s nízkym IQ majú často problémy s gramatikou". Je toto normálne? Jasné, že človek by mal ovládať svoju reč a tiež gramatiku, ale mám veľa spolužiakov zo školy ktorým tá gramatika moc nešla a napriek tomu sú úspešní. Mne zasa nikdy nešla matematika a fyzika, a čo? Som snáď preto hlúpa? Aký máte na to názor?

27Paulito27

Ja som tiež alergický, ak niekto neovláda svoj jazyk. Keď mi napíše žena a robi chyby, tak konečná :D

Mirko2

Ja predávam veci na internete, za týždeň mi príde cca 20 emailov. Akonáhle niekto napíše hrúbku, ani neodpisujem a rovno mažem. Oberám sa o zisky ale bohužiaľ.
Zo skúseností už viem že s takýmito ľuďmi sú iba problémy, neprevzaté dobierky a podobne.
Bohužiaľ keď niekto neovláda ani základy gramatiky, tak to svedčí o jeho inteligencii.

teo

zrusmeIPSILONI keby som mal citat knihu ako ty pises asi by ma presla chut, chod sa radsej tu gramatiku doucit, mas s nou problem.

SoriaNella

Miriam měla by ses léčit. Utkvělé představy a chorobné lhářství je nemoc. Víc se s tebou nehodlám zahazovat. Jsi jen lhářka, která si tady dokola zakládá nové profily.

zrusmeIPSILONI

Na ipsilón ňeexistuje v slovenčiňe zvuk, preto je pre žiakow problém sa ho naučiť a pochopiť kďe sa používa. Písať bi sa malo štílom "píš ako počuješ". Človek má obmedzené kapaciti pamäťi a uvažovaňia, preto zahlcovaňie mozgu nezmislami spôsobí že sa ňenaučí podstatné veci. Je to podobné ako hri na počíači alebo mobili, ktoré odvádzajú pozornosť. Prvákom ešťe pridalo náboženstvo a angličťina, takže budú mať meňej času na podstatné veci - čítaňie, písaňie a počítaňie.

zena

SoriaNello, no jo holka, máš to těžký, když neumíš a nerozumíš slovenštině. Co jsi tím svým "P.S. příspěvkem" chtěla říci k meritu věci? Copak si asi měla z češtiny, když nevíš jaký je rozdíl mezi gramatikou, pravopisem a stylistikou? Vo to tu totiž jde, hočičko!

teo

zdrusmeipisloni no snad by sme mali byt na ten svoj slovensky jazyk a tym aj gramatiku hrdi, nie? Alebo ked chces mozes zrusit aj sklonovanie napr. uvarit knedla, kapusta a maso...jest aj polievka s knedlicka ....