Prečo všetci riešia gramatiku?

Príspevok v téme: Prečo všetci riešia gramatiku?
gramatikask

Krásne ránko prajem,
vopred sa ospravedlňujem ak sa Vám táto téma bude zdať zbytočná, rozhodne nechcem spamovať fórum hlúposťami, ale všimla som si, že v poslednom čase sa rozmohol akýsi "kult gramatiky". Všetci riešia gramatiku a úplne všade, aj tu na fóre aj na facebooku. Sem-tam sa predsa stane, že človek urobí chybu, ale robiť si srandu a zámerne upozorňovať na gramatické chyby? To už ľudia naozaj nemajú čo na práci, to sa tak nudia? Čo tým sledujú, že druhých takto ponižujú? Mne osobne sa to tiež stalo, písala som akýsi status na fb a urobila som malú gramatickú chybičku, hneď sa toho ľudia chytili a začali si robiť srandu, dokonca tam jedna napísala, citujem "Ľudia s nízkym IQ majú často problémy s gramatikou". Je toto normálne? Jasné, že človek by mal ovládať svoju reč a tiež gramatiku, ale mám veľa spolužiakov zo školy ktorým tá gramatika moc nešla a napriek tomu sú úspešní. Mne zasa nikdy nešla matematika a fyzika, a čo? Som snáď preto hlúpa? Aký máte na to názor?

Gaspura

Podľa mňa je normálne riešiť gramatiku, mne to tiež vadí keď vidím ako dospelý človek nevie kde napísať aké i/y napríklad

ahjajjaj

nie každý, kto prispieva na toto fórum sa aj učil na slovenskej škole alebo nie každý používa slovenský jazyk v každodennom živote. Mala som internetového kamaráta z jedného záujmového fóra, ktorý písal veľmi chybne po slovensky, potom som sa dozvedela, že emigroval a 26 rokov sa už s nikým nerozprával po slovensky.

olivka1987

Niekoho iba baví stále kontrolovať cudzím ľuďom gramatiku ale ja osobne tiež nemám rada keď niekto urobí nejakú gramatickú chybu. Hlavne keď je to dospelý človek