Nemôžem si nájsť prácu

Príspevok v téme: Nemôžem si nájsť prácu
Kamila1234

Nemôžem si nájsť prácu. Moc som sa v živote nenarobila, to je pravda, nechcelo sa mi. Budem mať 27 rokov o mesiac. Na Slovensku som odrobila max 1 rok a potom som odišla do zahraničia. Tam som bola dokopy 5 rokov, pracovala som prevažne ako čašníčka, aj v skladoch, výroby. Vrátila som sa na Slovensko a nemôžem si nájsť prácu. Posielam životopisy kade-tade a aj sa mi nedarí. Poslala som životopis na prácu v Reserved, čo je obchod s oblečením, poslali mail, že vybrali niekoho iného, ani na pohovor ma nepozvali. To isté Notino, teda predajňa parfumov, rovnako sa mi neozvali z výroby hľadali operátorky do výroby na ranné smeny. Zajtra mám ísť na pohovor do Lidla, ale neviem či tam vôbec ísť, zase ma určite odmietnu. Neviem čo robím zle.

akne

peparda, ide o to, ake ma clovek hodnoty. niekto si chce aj uzivat zivot, chodit na kavu, na pivo, na obedy, na vecere, na dovolenky ak sa da atd a byvanie nie je prenho prvorade. da sa byvat aj skromne.
to len na okraj.
je nechutne, kvoli zarabaniu na byt vlastne nezijes. nemyslim konkretne ty, ale ze ako tazko sa dostat k peniazom tu na slovensku, alebo ze musis nedobrovolne makat v zahranici, lebo tu dostanes len almuznu.
je to cele chore. koniec uvahy.

chapemta

zakladateľka úplne ťa chápem. Tiež som to takto mala. Mám ukončenú VŠ ekonomického smeru, titul Bc. a vôbec nikde ma nechceli, ani na pohovor ma nepozvali. Tak som si povedala, že skúsim prácu niekde v sklade alebo v obchode, že aspoň na začiatok, než si niečo nájdem. No mňa nechceli ani tam ! Bola som z toho v depresii. Nič sa mi nepodarilo nájsť. Ale peniaze treba, nemohla som čakať donekonečna. Teraz pracujem na turnusy ako opatrovateľka vo Viedni. Pravdupovediac neviem čím to je, že na Slovensku je probém zamestnať sa aj tam, kde by si to nikdy nepovedala, že by mohol byť problém. Držím palce nech sa ti niečo podarí nájsť.

peparda

A čo Ťa zaujíma? Žijem ako každý druhý, len s tým rozdielom, že nemám na krku žiadne dlhy, žiadne pôžičky, ani hypotéku. Nikdy v živote som nemala nič požičané, ani len od priateľov, tobôž nie od nejakých inštitúcií. Nevedela by som žiť s tým, že musím 30 rokov splácať strechu nad hlavou a nikdy nevedieť, kedy Ti ju zoberú. Prídu ťažké časy a čo potom? Najlepšie je šetriť rozumne, zarábať v zahraničí a až keď budem mať peniaze v hotovosti, až potom kúpiť. Do obchodu ani moc nechodím, všetko čo potrebujem si viem vyrobiť doma, napríklad chleba, nekupujem ale pečiem doma, mäso jem tak pár krát do roka, zeleninu a ovocie mám od susedov alebo kupujem na trhoch. Neviem čo je to cola, kofola, sladkosti. A som zdravá, nikdy som nič nemala ani len zvýšenú teplotu. Nefajčím, nepijem alkohol. Peniaze sa šetriť dajú, len ľudia nevedia ako. Sú moc pohodlní.Najväčšia somarina čo môžu urobiť je zadĺžiť sa, nechápem pôžičky ako pôžička na dovolenku, na mobil, notebook alebo vianočné darčeky. Tomu sa hovorí finančná negramotnosť. Ja mám mobil ktorý som kupovala pred 5 rokmi a stále funguje, nemám dôvod ho meniť, to isté notebook. Dovolenka nemusí byť len o tom ísť niekam za exotikou, keď na to nemám aj na SR alebo v ČR je veľa krásnych miest, zrovna včera som bola na hrade Hukvaldy spolu s priateľom, so vstupom, magnetkou a cestou nás to stálo 700 kč, to je okolo 20-25 euro. A krásny výlet. Tak isto sme boli pred mesiacom v Beskydách. To nás vyšlo na 40 - 50 euro v prepočte na eurá. Peniaze si šetrím, a čoskoro si budem kupovať domček, mám dosť v hotovosti. Ale stálo ma to roky driny a ťažkej práce v zahraničí. Po maturite som odišla, v máji 2010 som odmaturovala a o týždeň som už bola zo SR preč. Pracovala som v Anglicku, Grécku, Nemecko, Rakúsko, Švajčiarsko, Island a mnoho ďalších krajín. Netreba byť pripútaný na jedno miesto.

Kamila1234

Qasimoodoo preto som sa vrátila, lebo som chcela byt s rodinou a priatelmi. Ale odchadzam preč, nemá to tu význam.

Qassimoodoo

Preboha a to prečo si sa vracala na Slovensko? Tu sa majú dobre len podvodníci a zlodeji. Poctivý, pracujúci človek nie. Ja som sa rozhodol to tu zabaliť, pracujem ako mukel od rána do večera a 700 euro. Idem do Nemecka o mesiac, viac sa sem nevrátim.

majkoRK

Teraz ta to nemusi matat, prichadza kriza, obrovske prepustanie. Ludia budu radi ked budu moct zametat ulice. Z mnohych budu bezdomovci. Pripravte sa na to !

lucy96

umenie - pisala som ti na skype, potrebovala by som tiez poradit, ak by si niekedy mala cas aspon par minut, prisposobim sa casovo :-)

Kimmy28

pre peparda: Dobre robíš. Súhlasím, že ľudia kupujú zbytočnosti a potom nemajú peniaze, bez veľa vecí by sa človek zaobišiel. Správne zmýšľanie.