Nemôžem si nájsť prácu

Príspevok v téme: Nemôžem si nájsť prácu
Kamila1234

Nemôžem si nájsť prácu. Moc som sa v živote nenarobila, to je pravda, nechcelo sa mi. Budem mať 27 rokov o mesiac. Na Slovensku som odrobila max 1 rok a potom som odišla do zahraničia. Tam som bola dokopy 5 rokov, pracovala som prevažne ako čašníčka, aj v skladoch, výroby. Vrátila som sa na Slovensko a nemôžem si nájsť prácu. Posielam životopisy kade-tade a aj sa mi nedarí. Poslala som životopis na prácu v Reserved, čo je obchod s oblečením, poslali mail, že vybrali niekoho iného, ani na pohovor ma nepozvali. To isté Notino, teda predajňa parfumov, rovnako sa mi neozvali z výroby hľadali operátorky do výroby na ranné smeny. Zajtra mám ísť na pohovor do Lidla, ale neviem či tam vôbec ísť, zase ma určite odmietnu. Neviem čo robím zle.

alica111

Kamila skús si napísať rôzne životopisy podľa toho, kam sa hlásiš o prácu. Napríklad ak chceš ísť do výroby, nepíš, že si pracovala ako administratívna pracovníčka, predavačka a čašníčka, ale daj do životopisu práve svoju prax v tom Samsungu a prax skladníčky v Anglicku. A zase naopak. Ak sa budeš hlásiť o miesto v administratíve, nepíš do životopisu, že si pracovala vo výrobe a ako čašníčka, ale daj tam tú prax v administratíve. Personalistov možno práve to, že si mala veľa rôznych zamestnaní odrádza. Vždy prispôsob životopis tej-ktorej ponuke, urob si ich viacero. Tam je myslím problém.

Medea7

To sa vola referencie, motivačný list ten tiež posielaj. A posielaj ďalej vieš doba je asi ťažká, ale posialaj oni sa ozvu.

Kamila1234

medea7 áno mám tam rozpísané čo som tam robila. Fakt neviem kde je chyba. Čo robím zle? Veď som mladá a zdravá.

diera

Prave pozeram ponuky na profesia.sk a kariera.sk. To je na zaplakanie. Administrativny pracovnik, aktivne anglicky a taliansky jazyk, prax 2 roky, znalosť programu SAP, Excel, Word.. a odmena? 3-4 eur na hodinu BRUTTO !!!! Zbal sa a odid z tejto spinavej diery kde si zamestnanca nevazia.

Medea7

A máš tam aj rozpísané aké úlohy si tam robila, treba tam toho viac napísať, čo všetko si mala na starosti, potom skus si zohnať jeden od bývalého zamestnávateľa taky posudok to sa tak špeciálne vola. A motivačný list a prejaviť záujem o prácu a ďalšie zdokonaľovanie.

Kamila1234

Ahoj, ďakujem za ďalšie názory. Ako som už písala, v životopise mám profesia ako práca v administratíve, potom práca vo výrobe Samsung, práca v Anglicku sklady, a práca ako opatrovateľka. Na pohovor ma väčšinou ani nepozvú, vôbec sa neozvú. Neviem čo robiť, cítim sa tak neschopne.

Medea7

Ak ju zavolajú na pohovor nemôže byť chyba v životopise podľa mňa. Skôr veľa robí pohovor, treba mať všetko naštudovane o práci o ktorú sa uchádzas a niečo aj o spoločnosti. Podľa mňa.

preKamilu

A čo tak skúsiť sa na niečo kvalifikovať? Vieš, je strašne veľa ľudí, ktorí nemajú žiadnu kvalifikáciu a preto je taký nával na pozície ako predavačka, upratovačka alebo niekde vo fabrikách. To sú práce, ktoré zvládne úplne každý a odpoveď prečo Ťa tam nechcú je v Tvojom životopise. Oni potrebujú ľudí, u ktorých budú vedieť, že tam aj zostanú a neodídu hneď. A ak vie niekto jazyky je to pre nich risk. Preto dajú prednosť niekomu, kto má len učňovku, lebo taký sa tam bude držať zubami-nechtami. Inými slovami, potrebujú otrokov. Skús na sebe zamakať, pošli si žiadosť aj tam, kde myslíš, že neuspeješ, samozrejme po triezvom zvážení a len za predpokladu, že spĺňas podmienky na prácu.

Kamila1234

neviemako Hľadám akúkoľvek prácu, je mi to jedno, len aby som doma nesedela. No nechcú ma ani do obchodu ako predavačku a ani do výroby :(