Aky je Vas pohlad na vec (len veriaci)

Príspevok v téme: Aky je Vas pohlad na vec (len veriaci)
slabejvieri

Ahojte, hned v uvode poprosim, nech sa k teme vyjadruju len veriaci prispievatelia akelkolvek vieri ale nie ateisti!
Nechcem tu hadky o viere, chcem pohlad veriaceho cloveka na moju uvahu. Dakujem za pochopenie.

Ludia vysvetlite mi prosim ako pozitivne mam prijat vetu z modlitby:
..Otce nas ktory si na nebesiach
vetu:
"Nech sa stane vôľa tvoja"
Ako to mam chapat, ze ked mne sa paci nejaka baba, je mi sympaticka, mam ju rad a chcel by som ju za zenu, stravit cely avoj zivot ale Boh to zariadi tak ze ona odcestuje za pracou prec a tam sa casom da dokopy s inym ktory ju zbali a mne to trha srdce, tak to mam chapat tak ze Boh ma pre mna pripravenu inu zenu? Lebo jedna ma o mna zaujem ale ja nemam velmi zaujem o nu, nieje moj typ, je dobrej povahy ale nepaci sa mi a nezdielame podobne nazory ale ona mi nadbieha, vola ma niekde stale, pise atd.
Proste mam to chapat tak ze Boh ma s mojim zivotom iny plan a pripravil mi inu zenu do zivotu nie tu co chcem ja? Ze on vie aka zena je vhodna pre mna?

Mam to chapat tak ze ona je pre mna Bohom vyvolena a nemam sa tomu branit lebo je to Bozia vôla?
Netyka sa to len vyberu ziv. partnera ale aj prace, byvania, dovolenky a pod.
Mam ten problem ze branim sa tomu co nieje podla mojej vole, chcem niekoho koho mat nemozem a ta co ma zaujem nechcem lenze niekedy uz mam slabu chvilku a premyslam ze zoberiem casom aj tu co nechcem aby som neostal sam nakoniec.Idem nato rozumovu a ako by som sa chcel aj podvolit Boziemu planu ohladom vyberu partnerky do manzelstva.

Potom sa vo mne prebudi rebel a natruc si poviem NIE ja si vyberiem aku chcem darmo ma ta druha zaujem ja ju neberiem!

Kamos napr. tiez mal o jednu zaujem s ktorou randil, ale ked cestoval s kamaratom na dovolenku na stanici sa dali do reci s jednou babou ktora tiez cestovala tym smerom. Aj ked doma mal svoju tato druha mu nejak tak poplietla hlavu ze sa dal nakoniec dokopy s nou. A pritom to nebol celkom jeho typ.

Viete pride mi to ako s nejakeho bečkoveho americkeho filmu kde dvaja sa zhodou okolnosti nahod stretnu a zaciatkom to medzi nimi vrie, neznasaju sa, nepritahuju ale napokon sa aj tak casom pobozkaju a daju sa dokopy.
No co Vy nato?

amelia hutnikova

neboj sa. Boh ma uz pre teba pripravenu dokonalu zenu, ktora ta bude milovat. a ona uz niekde po svete beha, a prave vtedy ked to nebudes cakat tak ti ju boh ukaze. neboj sa len mu ver

amelia hutnikova

neboj sa. Boh ma uz pre teba pripravenu dokonalu zenu, ktora ta bude milovat. a ona uz niekde po svete beha, a prave vtedy ked to nebudes cakat tak ti ju boh ukaze. neboj sa len mu ver

Pre slabejvieri

To sa ti nestalo nic vynimocne, vsetci sme si tym presli, ze niekto v nas vzbudil uzas a ocaril nas a nam to neopatoval.Hadam taky clovek nie je na Zemi, co tym nepresiel.Neviem preco to tak funguje, ze niekto sa ti zda najkrajsi na svete a ty jemu nie.Ja som naposledy presla takou tazkou skusenostou, ze uz sa radsej nezamilovavam, ale muzov som nezavrhla, len sa mi nechce fnukat kvoli nim .A Boh asi nebude znasilnovat danu osobu aby sa zamilovala do teba i ked to tak neciti Moze si to rozmysliet, vselico sa moze stat, ale ked je zalubena do ineho mozno nie si jej typ po nejakej stranke.Ty zas mozes byt pre niekoho muz s velkymM a ty by si sa za tou holkou ani neobzrel.Do mna zevraj boli nejakii chalani zalubeni, ja som ani nezaregistrovala, ze existuju, lebo som pokukovala po inych typoch.Takze ak Boh pre teba niekoho ma, mozno ju stretnes v buducnosti a stretnete sa v spravnom case a na spravnom mieste

Shamann

Moja rada pre teba je , choď na dovolenku po svete a zistí ako ľudia fungujú aj inde a nielen v tvojej izbičke a tvojich predstavách.... Tým som ťa nechcel uraziť ani ponížiť , ale dovolenka a hlavne poznávacie zájazdy alebo pútnické zájazdy po Európe a po svete sú veľmi psychohygienicke ... Naživo je to lepšie ako z telky či monitora... Krásne sa nad to všetko potom dokážeš povzniesť

slabejvieri

Moj problem je ten ze neviem prestat na danu osobku mysliet, milujem ju ale ona nie, mam zaujem a snazil som sa ako som mohol, dokonca v slabej chvili som jej raz vecer zavolal a vsetko jej vykrical co k nej citim. Co bola jej odpoved? "upokoj sa a daj si nieco na nervy"!
To bolo vsetko.
Neviem byt pokorny, neviem sa s tym , zmierit. Uz som medzitym vyhladaval aj ine zeny, skusal zoznamky ...ale pri ziadnej som nemohol prestat mysliet na nu. Aj ked som sa miloval s jednou, predstavoval som si so zavretymi ocami ze je to ona.

Shamann

Buď sám sebou , to by chcel aj Boh aby si bol sám sebou , Božej vôli sa nedá "podvoliť" , lebo Božia vôľa je aby si sa slobodne rozhodol , On čaká na tvoje slobodné rozhodnutie, nechce otrokov , Boh chce mať pri sebe svojich synov a dcéry...Skús milovať ako Kristus a uvidíš a pozerať sa na ľudí ako na Boží obraz o skús to cez Božiu optiku, potom posunieš svoje limity,,,, Kde láska je viac ako sa žiada