Aky je Vas pohlad na vec (len veriaci)

Príspevok v téme: Aky je Vas pohlad na vec (len veriaci)
slabejvieri

Ahojte, hned v uvode poprosim, nech sa k teme vyjadruju len veriaci prispievatelia akelkolvek vieri ale nie ateisti!
Nechcem tu hadky o viere, chcem pohlad veriaceho cloveka na moju uvahu. Dakujem za pochopenie.

Ludia vysvetlite mi prosim ako pozitivne mam prijat vetu z modlitby:
..Otce nas ktory si na nebesiach
vetu:
"Nech sa stane vôľa tvoja"
Ako to mam chapat, ze ked mne sa paci nejaka baba, je mi sympaticka, mam ju rad a chcel by som ju za zenu, stravit cely avoj zivot ale Boh to zariadi tak ze ona odcestuje za pracou prec a tam sa casom da dokopy s inym ktory ju zbali a mne to trha srdce, tak to mam chapat tak ze Boh ma pre mna pripravenu inu zenu? Lebo jedna ma o mna zaujem ale ja nemam velmi zaujem o nu, nieje moj typ, je dobrej povahy ale nepaci sa mi a nezdielame podobne nazory ale ona mi nadbieha, vola ma niekde stale, pise atd.
Proste mam to chapat tak ze Boh ma s mojim zivotom iny plan a pripravil mi inu zenu do zivotu nie tu co chcem ja? Ze on vie aka zena je vhodna pre mna?

Mam to chapat tak ze ona je pre mna Bohom vyvolena a nemam sa tomu branit lebo je to Bozia vôla?
Netyka sa to len vyberu ziv. partnera ale aj prace, byvania, dovolenky a pod.
Mam ten problem ze branim sa tomu co nieje podla mojej vole, chcem niekoho koho mat nemozem a ta co ma zaujem nechcem lenze niekedy uz mam slabu chvilku a premyslam ze zoberiem casom aj tu co nechcem aby som neostal sam nakoniec.Idem nato rozumovu a ako by som sa chcel aj podvolit Boziemu planu ohladom vyberu partnerky do manzelstva.

Potom sa vo mne prebudi rebel a natruc si poviem NIE ja si vyberiem aku chcem darmo ma ta druha zaujem ja ju neberiem!

Kamos napr. tiez mal o jednu zaujem s ktorou randil, ale ked cestoval s kamaratom na dovolenku na stanici sa dali do reci s jednou babou ktora tiez cestovala tym smerom. Aj ked doma mal svoju tato druha mu nejak tak poplietla hlavu ze sa dal nakoniec dokopy s nou. A pritom to nebol celkom jeho typ.

Viete pride mi to ako s nejakeho bečkoveho americkeho filmu kde dvaja sa zhodou okolnosti nahod stretnu a zaciatkom to medzi nimi vrie, neznasaju sa, nepritahuju ale napokon sa aj tak casom pobozkaju a daju sa dokopy.
No co Vy nato?

Omen

Slabejviery, mal by si si viackrát prečítať, čo ti píše Veriaca a snažiť sa to pochopiť. Zvláštnu pozornosť venuj tomuto:
" Máš prijať do svojho vnútra to, čo sa ti stalo, čo sa ti deje s POKOROU, vedomím, že to tak má byť, je to pre tvoje dobro, pre tvoj duchovný rast, poučenie aj pochopenie, z ktorého budeš neskôr čerpať."
Čím skôr toto pochopíš a osvojíš si to, tým ľahšie budeš zdolávať prekážky na svojej ceste životom. Inak sa z miesta nepohneš a utrápiš sa. Máš dosť vnútorných síl, aby si to zvládol. Tak veľa šťastia!

slabejvieri

Zuzana209
zaujimavo napisane ..
Aj ostatnym dakujem za nazory, ale neviem sa s tym zmierit preco sa casto veci deju tak ako nechceme a Boh si mysli ze je to pre nas lepsie.. pozna nasu buducnost a vie asi ako by sa vyvinuli vztahy s ludmi o ktorych mame zaujem ale oni nie ..to je len moja uvaha

Tomas 12345

Medea7 :

V živote prídu mnohé súženia a u niekoho môžu tieto súženia trvať i celý život. Vytrvaj vo viere aj napriek týmto súženiam! Tak sa meria sila viery, kto dokáže aj v ťažkých súženiach vytrvať.

Zuzka8

Medea, mala som na mysli obrátenie v zmysle, kedy sa obrátiš k Bohu najmä pre Neho a keď vidíš svoje hriechy a prosíš o odpustenie. Vtedy Boh odpúšťa a prikrýva hriech skrze Krista a človek viac žije pre Boha a zanechá mnohé hriechy. V mnohom sa zmení. Takéto obrátenie som mala na mysli.
Mne je osobne ľúto keď sme v skúškach, a máme o nich hovoriť Bohu, ale zas nemáme mať takē postoje akože Boh je automat, ktorý nám dá čo chceme.

Niki527

Zuzana 209: Nádherne napísané :) Keby sa dalo, dávam veľký like :) Zažívam čosi podobné. Pred 3 rokmi som sa na VŠ zaľúbila do skvelého človeka - môjho spolužiaka. Bola to moja prvá skutočná láska a zároveň čosi / ktosi vo vnútri mi vravel: ,,To je ten pravý." Lenže čo z toho, keď on mal frajerku. Samozrejme, rešpektovala som to. Nechcela som si priznať, že ho ľúbim. Bolo to hlúpe už len preto, že mal vážnu známosť a navyše bol o 2 roky mladší. Lenže bol iný ako chlapi v jeho veku - pozeral sa do budúcnosti - chcel si založiť vlastnú rodinu - narozdiel od ostatných, ktorí hneď po škole videli kariéru. Moja láska k nemu sa vystupňovala vtedy, keď sa ma zastal pred spolužiakmi, keď mi priniesol kvety k narodeninám... Dva mesiace pred koncom VŠ ho frajerka nechala a ja som bola prvá, ktorej to išiel povedať. Aj som začala veriť tomu, že Boh ma neposlal na tú VŠ len tak (chcela som ísť inde na VŠ), ale že tam som mala stretnúť toho pravého. Úspešne sme ukončili štúdium na VŠ a vtedy sme sa videli naposledy :( A to bývame v tom istom meste, iba kúsok od seba, a vážne odvtedy sme sa nevideli. Prečo Boh nechce, aby sme sa aspoň stretli alebo aspoň videli? Medzitým mi začal nadbiehať iný chlap. Dlho som ho ignorovala, lenže potom som si povedala: ,,Čo ak práve toho mi Boh vyvolil?" Tak som si povedala, že za jednu kávu nič nedám, tak sme sa stretli. Lenže nemala som si s ním čo povedať, fyzicky ma vôbec nepriťahuje, navyše som zistila, že je žiarlivý a že ženu chce vlastniť ako nejakú vec. Narovinu som mu povedala, že z toho vzťah nebude. Lenže on to asi nepochopil, stále mi vypisuje, no ja ho úspešne ignorujem :) Viem, vyčerpávajúci príspevok :) Ale, moja otázka znie: Čo má Boh pre mňa pripravené? Spoznám raz aj ja toho pravého? Pretože občas sa obávam toho, že už je neskoro, mám už 26 r., alebo že Boh chce, aby som ostala sama... ale to ja nechcem...

Medea7

No dobre a ja som sa na neho obrátila, aj mi ukázal, že život není len o materii, ale stále mi nechce dať to co chcem. Tak potom neviem co ešte odo mňa chce.

Zuzka8

Aha, slabejviery, prepáč, možno som moc symbolicky písala.

Ty si písal, že či sa o Teba Boh nezaujíma, a či mu to je jedno, keď máme nejaké trápenie. Ja píšem, že nie, nie je mu to jedno.
Tiež si sa pýtal, či majú vzťahy na tejto zemi vôbec nejaký zmysel, a ja som Ti chcela napísať, že áno, majú, Boh nás stvoril ako spoločenské bytosti a stvoril nás ako muža a ženu (Gen. 1,27). A láska medzi dvoma opačnými pohlaviami nám má byť na požehnanie a ako dar, lež, niekedy sa nām stane, že je neopätovaná z druhej strany.
A to, že Boh nám nejakú skúšku nechāva, môže byť aj preto, lebo chce na nás dačo zmeniť (Boh niekedy nezmení našu situáciu, lebo chce zmeniť naše srdce), alebo chce, aby sme sa k Nemu obrátili, ak sme tak nikdy ešte neurobili. Človek sa obráti, až keď uverí v Krista ako Svojho Pána a Spasiteľa. Lebo On za nás hriešnych umrel na kríži a vstal z mŕtvych. Toto je inakšie láska nad všetky lásky. I keď aj tie zemké majú svoje zastúpenie, ale táto láska od Jeho Syna je najväčšia aká môže byť.

Ak som niečo nezrozumiteľne, tak sa môžeš opýtať.