Aky je Vas pohlad na vec (len veriaci)

Príspevok v téme: Aky je Vas pohlad na vec (len veriaci)
slabejvieri

Ahojte, hned v uvode poprosim, nech sa k teme vyjadruju len veriaci prispievatelia akelkolvek vieri ale nie ateisti!
Nechcem tu hadky o viere, chcem pohlad veriaceho cloveka na moju uvahu. Dakujem za pochopenie.

Ludia vysvetlite mi prosim ako pozitivne mam prijat vetu z modlitby:
..Otce nas ktory si na nebesiach
vetu:
"Nech sa stane vôľa tvoja"
Ako to mam chapat, ze ked mne sa paci nejaka baba, je mi sympaticka, mam ju rad a chcel by som ju za zenu, stravit cely avoj zivot ale Boh to zariadi tak ze ona odcestuje za pracou prec a tam sa casom da dokopy s inym ktory ju zbali a mne to trha srdce, tak to mam chapat tak ze Boh ma pre mna pripravenu inu zenu? Lebo jedna ma o mna zaujem ale ja nemam velmi zaujem o nu, nieje moj typ, je dobrej povahy ale nepaci sa mi a nezdielame podobne nazory ale ona mi nadbieha, vola ma niekde stale, pise atd.
Proste mam to chapat tak ze Boh ma s mojim zivotom iny plan a pripravil mi inu zenu do zivotu nie tu co chcem ja? Ze on vie aka zena je vhodna pre mna?

Mam to chapat tak ze ona je pre mna Bohom vyvolena a nemam sa tomu branit lebo je to Bozia vôla?
Netyka sa to len vyberu ziv. partnera ale aj prace, byvania, dovolenky a pod.
Mam ten problem ze branim sa tomu co nieje podla mojej vole, chcem niekoho koho mat nemozem a ta co ma zaujem nechcem lenze niekedy uz mam slabu chvilku a premyslam ze zoberiem casom aj tu co nechcem aby som neostal sam nakoniec.Idem nato rozumovu a ako by som sa chcel aj podvolit Boziemu planu ohladom vyberu partnerky do manzelstva.

Potom sa vo mne prebudi rebel a natruc si poviem NIE ja si vyberiem aku chcem darmo ma ta druha zaujem ja ju neberiem!

Kamos napr. tiez mal o jednu zaujem s ktorou randil, ale ked cestoval s kamaratom na dovolenku na stanici sa dali do reci s jednou babou ktora tiez cestovala tym smerom. Aj ked doma mal svoju tato druha mu nejak tak poplietla hlavu ze sa dal nakoniec dokopy s nou. A pritom to nebol celkom jeho typ.

Viete pride mi to ako s nejakeho bečkoveho americkeho filmu kde dvaja sa zhodou okolnosti nahod stretnu a zaciatkom to medzi nimi vrie, neznasaju sa, nepritahuju ale napokon sa aj tak casom pobozkaju a daju sa dokopy.
No co Vy nato?

ahjajjaj

položil si veľmi dobrú otázku, ktorú si asi v istom životnom období kladie každý veriaci. Do akej miery si život riadime sami, do akej mieri nám ho plánuje a riadi Boh. Kde sú hranice medzi Buď vôľa Tvoja, alebo tým, čo chceme my, ak je to v opozícii.
Práve prichádzam zo stretnutia s kamarátkou. Bola veľmi nešťastná v manželstve a dala sa dokopy s nejakým mužom, do ktorého sa vzájomne zaľúbili a chceli sa rozviesť obaja a spolu žiť.
Ublížilo to ich manželským partnerom aj deťom, ale práve vzniknutá situácia jej dala nahliadnúť do toho, aký ten chlap vlastne je. A ja som sa s ňou teraz stretla a vytiahla som len tam medzi rečou jej aférku spred troch rokov a spýtala som sa jej, ako to vníma teraz z kresťanského pohľadu.
A ona, že kebyže toho času vie, čo je ten chlap zač, nikdy v živote by s ním vzťah nemala. Keby bola vedela, aký je jej manžel v skutočnosti, nikdy by nemala aférku s nikým, nechcela mu tak ublížiť, a nevedela, že mu na nej tak záleží.
Vlastne, keby kráčala tou cestou, ako mala dané Bohom, kopu ľudí, vrátane seba by uchránila pred psychickým zranením.
Viackrát som si to premyslela aj ja v osobnom živote. Čo by bolo bývalo keby sa dodržiavalo Desatoro. No asi všetko ináč.
Teraz k Tebe.
Pocity, ktoré máš k niekomu, sú tiež dané pre niečo. Tvoje pocity Ti hovoria, že máš rád ženu, ktorá teraz odišla. Keby si nebol do nej zamilovaný, asi by si bol vnímavejší voči tej, ktorej sa páčiš Ty. Ale ani jedna, ani druhá nie je pre Teba, podľa všetkého. Keby tá druhá bola pre Teba, cítil by si k nej niečo viac.

Zuzka8

Xanax, no to tak povrchne. Nevládala by kráčať s ním. Z úprimnosti srdca by sa jej to nedalo..... lebo obrátiť dokáže iba Boh a nie pozemská láska.

Zuzka8

V prvom rade si povedz, či je veriaca. Lebo len v Pánovi, sa píše v Písme.
Keby si sa oženil s neveriacou, malo by to trpké ovocie. Veľa rozdielnych pohľadov na život, na výchovu detí a pod. Napokon by ani Tvoje deti z toho neprospievali podľa Tvojej túžby a Božej túžby, lebo oni sa posväcujú v rodičoch.

ZajoNufo

Ja osobne volim vyckavaciu taktiku zatial sa mi to osvedcilo.Teraz som si spomenula- o kamosku krestanku sa tiez zaujimal jeden veriaci( skaredsi( chalan, ale ona nejak vedela, ze je od Boha a zobrali sa, i ked dpociatku protestovalaAle on je velmi sikovny chalan, casom sa ukazalo, ze dobre spravila.Nefajci nepije podnika dobre zaraba verny je nepodvadza stara sa o rodinu sikovny spravil si 2 VS, podnika nehda sa .No skoda, ze vtedy nesiel radsej za mnou:)

ZajoNufo

To ze ta fyzicky nepritahuje- vies si predstavit lihat vstavat a zobudzat sa a prvu tvar rano vidiet niekoho kto ta fyzicky odpudzuje? Pri manzelskom slube davas- v dobrom i zlom, kym nas smrt nerozdeli co je dalsich 40 rokov.Ale Pan Boh dava tuzby srdca na druhej strane.pocula som o pripadoch, ze si padli do oka, laska na 1.pohlad- vydrzali 30 rokov ziadne odpudzovanie
.Ale moze sa stat, ze ta tato zena presvedci charakterom i povahou moralnym spravanim, ze sa casom zamilujes...Dokial sa tak nestane si ju neber a sluby radsej nedavaj.Co ked po svadbe stretnes zenu gvojich smov co nude mat o teba zaujem, co dpravis? Odkopnes tu, co sa ti nepaci a zlomis jej srdce? Radsej by som sa za to modlila este par x

slaskou

..nie vždy je dobré sa brániť tomu čo nám život prináša, teda nie vždy je dobré ísť proti prúdu ale lepšie je sa upokojiť a prijať to.
Boh vie lepšie než mi čo je pre nás dobré aj keď v danej situácií sa nám to tak nezdá ale on vie čo robí.
Lebo keď sa tomu čo ma pre nás nachystané bránime a chceme ísť svojou cestou tak dopadne potom horšie ..
Táto pekná pieseň sa k tomu hodí
youtu.be