Pokutovanie pacienta??

philips

Nech to skúsi, poznám osobu, čo nelegálne zhotovila video ako jej kolegyňa sanitárka bola hrubá na pacientov. Výsledok? Je proti tej známej vedené súdne konanie a voči kolegyni nebolo vznesené nič a ani žiadny postih od zamestnávateľa.

nazor

§ 1
(1) Tento zákon ustanovuje podmienky použitia informačno-technických prostriedkov bez predchádzajúceho súhlasu toho, komu zasahuje do súkromia orgán štátu
(2) Tento zákon sa nevzťahuje na použitie informačno-technických prostriedkov v trestnom konaní

Defcon

Nazor, mas pravdu, ten paragraf ma cca 15 normoriadkov a to je na tvoje myslenie privela. Sorry. Skratil som ho na 2 riadky : INFORMACNO TECHNICKY PROSTRIEDOK POUZIVANY UTAJENYM SPOSOBOM NA VYHOTOVANIE OBRAZOVYCH, ZVUKOVYCH A INYCH ZAZNAMOV NESMIE POUZIVAT ANI VLASTNIT FYZICKA OSOBA.
Na tvoju zacudovanu otazku, ze potom aj mobily su zakazane alebo ako , davam do pozornosti slovicko “utajenym”
V tom paragrafe je jasne uvedene, kto to moze pouzivat a kto to nemoze pouzivat, rovnako je tam vysvetlene co to je
Dufam, ze tychto par riadkov pochopis

nazor

Treba vidieť rozdiel medzi ochranou súkromia a dokumentovaním trestného činu. Súhlasím že každý nemôže nahrávať policajtov, úradníkov alebo doktorov, pretože sú to ľudia a ich tvár či hlas je súčasťou ich osoby a súkromia. Odmietne ošetriť pacienta v závažnom stave alebo vydiera poplatkom sú to trestné činy, a tú ochranu súkromia nemožno uplatňovať.

Celkovo, nedramatizoval by som to. Dobre že nenatáčala, asi šlo o prkotinu, môže zmeniť lekára.

nazor

§ 2 je dosť dlhý, skús upresniť kde je zakázané dokumentovať trestnú činnosť.

Tiež si uži deň a nezasieraj fórum nezmyslami.

Defcon

Ten zakon 166 sa vola zakon o ochrane sukromia ? Preco nenapises cely nazov ??? Lebo by si bol sam sebe za blba.-))
Legalnost dokazov ti dokazovat nemusim, naklep do googla napr : pouzitelnost nelegalnych dokazov pred sudom.
Paragraf 2 zakona 166 jasne hovori kto moze nahravat a kto nie. Ty ako fyzicka osoba nemozes a ani nemozes vlastnit zariadenie na utajovane nahravanie.
Uzi si den

nazor

Zákony vyjadrujú spravodlivosť. Pýtať si povolenie od páchateľa trestného činu na zaznamenávanie jeho trestnej činnosti nemá nič spoločné s logikou ani spravodlivosťou.