Prečo sa slováci stále šťažujú?

Príspevok v téme: Prečo sa slováci stále šťažujú?
slovaciskovysity

Nechapem preco sa stale vsetci stazujete, samy si mozete za to, kde ste, co robite. Kazdy si je strojcom svojho stastia. Mali ste sa lepsie ucit a nemuseli ste teraz makat na smeny vo fabrikach a robit otrokov zahranicnym investorom. Zacnite podnikat, zamestnajte ludi ked mate plne usta reci ako vam podnikatelia a stat robia zle. Otroci ste a aj nimi ostanete. To je len vas problem a neschopnost !

Alica81

Aj mne je to nepríjemné, ale ber to tak, že aspoň si uvedomujú čo je zle a možno to aj budú riešiť. Tiež ma to ale už nebaví hlavne v MHDčke po práci keď som unavená a chcem mať tých 20 minút počas cesty kľúd.

Julka266

Kazdy sa stazuje, aspon co si vsimam vo svojom okoli a pritom je to len o tom, ze stale chceme nieco co nemame. Keby sme si vedeli vazit to co mame, tak sa nebudeme stazovat ;)

MackoPu

A keď nebudeš robiť nadčasy a ani soboty tak Ťa vyhodia. Takže takto to chodí na Slovensku. Aspoň vo fabrikách.

MackoPu

A niekto sa môže aj rozkrájať, makať dňom aj nocou, soboty, nedele, nadcasy a dostane max 800 eur.. vlastná skúsenosť.

baddog

staviam dom, nieco pre teba... Skúste si spomenúť, koľkokrát ste už počuli z úst zamestnávateľov o tom, aká je u nás drahá pracovná sila a aký neflexibilný zákonník práce máme...

A teraz sa pozrite, čo sa píše v dokumente Americkej obchodnej komory združujúcej amerických zamestnávateľov na SK:

- Náklady na pracovnú silu patria medzi najlacnejšie v Eurozóne,
- pracovné právo umožňuje väčšiu flexibilitu pre zamestnávateľa, ako v ostatných krajinách Eurozóny.
naklady na hodinu prace na slovensku su v priemere 11,6 v slovinsku, ktore ma porovnatelne hdp aj produktivitu prace je to cez 18 eur, takze nezavadzaj a nerozsiruj vseobecne klamstva, ktore podsuvaju nasi zamestnavatelia, lebo to tak jednoducho nieje
uvedene udaje su z eurostatu

Staviamdom

No nieco vam poviem k tym mzdam. Teraz staviam dom a dal som si nacenit elektriku. Material 3.000,- eur, praca 2 ludi na 8 dni 7.000,- eur. Je to uz 4. skoro rovnaka ponuka. Cize 440,- eur za den. Jeden ma vyhlasku a da revizne papiere a ten druhy vrta zasuvky - napr. cena za nedbornu pracu - vyvrtanie diery do sadrokartonu 5,- eur a osadenie elektrikarskej krabicky, cize vlozenie toho plastu co je v zasuvke do tej diery a vytiahnutie kablov - 5,- eur, cize za max. 10 minut prace 10,- eur. Obaja su zivnostnici a maju tolko roboty, ze mesiac musim cakat. Vsetci ti, ktori sa boja robit na zivnost su blazni. Z tohto hravo zaplatim okolo 100,- eur uctovnicke a mam pokoj, nik nadriadeny ma nedrbka. Kto chce byt zamestnanec nech je, ale nech sa nestazuje a napr. 1000,- eur v cistom znamena, ze zamestnavatel musi dat 2.000,- eur celkom, co je hruba a superhruba mzda a skyste u nas, ked vsetci chcete vsetko lacno na to zarobit a to ma zamestnanec este 4-5 tyzdnov dovolenku, takze nekritizujte, chodte pekne do ulic a povedzte vlade, ze nech znizi odvody a dane, aby vam mohol zamestnavatel viac vyplatit v cistom.

alica111

jumbacisko súhlasím, ale aj tá predavačka, aj ten smetiar si zaslúži takú mzdu, aby neživoril a nežil na hranici biedy. Ale aby v pohode, poplatili všetko čo musia a žili spokojne.