Ako si nájsť priateľa?

Príspevok v téme: Ako si nájsť priateľa?
Lilis2w

Ahojte.Myslím že tu už takých tém bolo mnoho ale bola by som rada ak by mi niekto poradil.Onedlho budem mať 19 rokov a ešte som nemala vzťah.Žiadny.Nejde tak ani oto že som ešte nemala vzťah , ale skôr oto že nemam za sebou ani tie oťukavačky , ktoré patria k môjmu veku.Začina ma to trápiť, lebo nemám poriadne ani kamarátky nič.Mala som, ale skoro všetky sú zadané a namna si nájde čas len jedna raz za čas.Včom môže byť chyba?V spoločnosti mladých som celú pubertu a ja nemám ani kamaráta s ktorým by som chodila pravidelne von.Naozaj neviem kde je chyba.Nehladam si manžela ani nič také,myslím že to je logické veď nemám poriadne ešte ani odrandene.Čo mam robit?Aby som to zhrnula, viac ma trápi to že nemám žiadneho dobrého kamaráta s ktorým by som chodila pravidelne von ako to že nemám vážny vzťah

Deuska

Lilis2w predtym, nez ti dam nejaky moj osobny tip chcem, aby si si precitala toto:
Bola som na tom v tvojom veku rovnako takze viem presne ako sa citis. Teraz mam 28 a druhy vztah, prvy som mala ako 25rocna. Ako mladsia som to tiez brala trochu tragicky, mala som tiez pocit ze vsetci su zadani len ja nie (nebola to pravda), mala som pomenej kamosiek, lebo som uprednostnovala kvalitu pred kvantitou, ale ked sa spatne obzriem, som rada ze to bolo ako bolo. Totiz tie roky od puberty az k dospelosti som aspon venovala vacsinu energie a casu pracovanim na sebe a roznych aktivitach, ktore ma naplnali, formovali k cloveku, akym som dnes. Verim tomu ze vela veci si do zivota privolavame sami a vzdy v spravnom case a vzdy vtedy, ked to naozaj ma prist, nie ked to silime. Ja som tiez velmi chcela frajera, sice som vzdy maa v zivote nejakeho s ktorym to bolo na zlome, ale a az ked som sa dostala do bodu, kedy som bola spokojna so svojim zivotom takym aky je, som stretla prveho frajera. Ono nemysli si, ze vztah zaplni nejake prazdne miesto v tebe alebo ze ta spasi. Sama som videla, aku skodu dokaze narobit ked niekto nasilu chce partnera.. kamoska so svojim bola viac ako 5 rokov, len preto, lebo sa dala dokopy s prvym ktory prisiel, lebo sa bala ze si nikoho ineho nenajde. 5 stratenych rokov.
Ako si najst kamaratov/priatela? Aktivity, zaujmove kruzky, socializovanie sa. Urcite toho mas v okoli vela, len si treba vybrat, comu by si chcela venovat cas, akymi ludmi sa obklopit a hlavne robit to preto, ze chces, nie preto, ze chces frajera :) ostatne pride samo, ver mi. Ja som sama seba prinutila venovat sa mimoskolskym aktivitam, vdaka ktorym som sa vela naucila a spoznala obrovske mnozstvo ludi. Niektore veci ta dostanu na take miesta o akych by si netusila.
Resp. ak ide len o sex, na to priatela nepotrebujes. Nechcem navadzat na nic zle, ale tak treba si aj uzivat kym mozes ;) Mozno ti to da trochu nadhlad nad chlapmi samotnymi.
Okrem toho, v dnesnej dobe uz nie je nic nezvycajne ked niekoho stretnes online. Skusala si to? Ja som tak spoznala svojho sucasneho a to som pritom brala len ako zabavku, ked som bola slobodna, nikdy by som nepovedala ze z toho bude nieco vazne.

simiona

Hlavne, že erotické poviedky a filmy sú povolené až od 18 rokov. Ale pozerať je horšie, ako to robiť, že?

simiona

Ako nechápem, prečo dnešní mladí plačú, že v 19 nemajú vzťah, keď sex je vlastne legálny len od 18? Ten rok, keď už môžu mať legálne sex a nikoho nemajú, to je tak veľa pre nich?

strbis_duchon

Máš ešte málo rokov a silou mocou by si si nemala hľadať priateľa. Ono to v správny čas príde, len musíš byť trpezlivá..

Lilis2w

Layla- no nič v zlom ale smiešny je akurát tvoj príspevok...
1.v 42 rokoch je veľmi neskoro dovtedy budem možno mrtva
2. Nevieš či je to naozajstna laska...to by si mohla povedať až na konci spoločného života

laylaa

moja ja som si nasla prveho vazneho priatela v 42 a to vsade pocuvam aka som pekna sexy.... a az teraz ma postreta laska naozajstna predtym vztahy boli len akoze vztahy... takze tvoj prispevok mi je na smiech

SofiaElla

Tak potom takto:
Autorka, na základe tvojho príspevku tu vznikla debata mimo tvojej otázky.
Keďže to vyzerá tak, že ľudia, ktorí si nedokážu sami založiť tému (okrem témy - čo si o mne myslíte), tak sa stáva, že od témy úplne odbočujeme.

ahjajjaj

ženy majú tendenciu hľadať dominantnejšieho chlapa, ktorému sa do istej miery vedia podriadiť, a ideál je taký, že je aj trochu dominantný a pritom aj láskavý a dobrý k nim a majú k nemu rešpekt a vážia si ho. Preto taký chlap musí mať dostatočne silné sebavedomie, inak nemá na trhu partnerov veľké šance.
Priateľa si však ľahšie nájdeš medzi uzavretejšími a nesmelšími chlapcami, ktorí sú možno hodnotnejší ako tí dominantnejší. Treba ich však vedieť zachytiť... teda ich hodnoty, dať im také uznanie ako ľuďom, aké si zaslúžia a podporovať ich v ich aktivitách, kariére, záľubách a podobne.
Zoznámiš sa s nimi jednak na internete, jednak tak, že chodíš medzi ľudí, venuješ sa dobrovoľníctvu, a existujú aj mládežnícke tábory apod.

Tutenstein_xD

Preto si ľudia dovolia napísať cez internet hocičo, pretože vedia, že im žiadne nebezpečenstvo nehrozí. Urážajú, nadávajú, posmievajú sa, ale na verejnosti by držali jazyk za zubami. Na internete človek nájde na každom rohu hrdinov so siláckymi rečami a prečo ? To som už spomenul na začiatku.