Emancipované ženy a úspešní muži

Príspevok v téme: Emancipované ženy a úspešní muži
Beee

Ahojte, pred nejakým časom som natrafila na toto fórum a napadla ma celkom zaujímavá téma na diskusiu. Nehľadám týmto rady, skôr ma zaujíma názor ľudí mimo "bubliny" ľudí v mojom živote.
Pre mňa osobne je vo vzťahu najdôležitejšia rovnosť a vzájomná podpora partnerov, pričom aby to tak mohlo byť, je podľa môjho názoru potrebné, aby partneri mali obdobné hodnoty, štýl života, ciele, jednoducho aby si rozumeli a zároveň sa dopĺňali. Preto som si vždy myslela, že vzťahy, kde žena je príveskom muža a profesionálnou manželkou, vyhľadávajú prevažne muži, ktorým sa nedarí nájsť si rovnocennú partnerku a že vo väčšine prípadov ide o akúsi poslednú inštanciu. Napriek tomu, že väčšina mužov má negatívny názor na zlatokopky, tak trochu mi to začína pripadať, akoby ich zámerne vyhľadávali. V poslednej dobe som sa na tému vzťahov rozprávala s dvomi kamarátmi, s ktorými sme si veľmi podobní, čo sa týka štýlu života, cieľov, a pod., preto ma prekvapil ich diametrálne odlišný postoj k tejto otázke od môjho názoru na ňu. S každým z nich som sa na túto tému bavila samostatne bez prítomnosti toho druhého. Obidvaja majú krátko po 30-tke, sú mimoriadne úspešní, s pevným zázemím a obidvaja sú slobodní s veľmi podobnou predstavou o potenciálnej partnerke. Podotýkam, že som ani s jedným nemala nič viac ako kamarátsky vzťah, čiže to nepíšem z pohľadu partnerky alebo podobnej osoby.
Obidvaja sa vyjadrili v podstate tak, že si nevedia pri sebe predstaviť ženu, ktorá by bola rovnako cieľavedomá a dominantná ako oni, pretože by to podľa nich nefungovalo a rovnako sa im nepáči, že ženy si za každú cenu budujú kariéru a majú deti po 30-tke. Takisto som sa dozvedela, že emancipované ženy ako ja (oni to nazvali s prevládajúcimi mužskými vlastnosťami) by si mali nájsť muža s prevažujúcimi ženskými vlastnosťami na to, aby to fungovalo. Čiže z ich pohľadu hľadajú niekoho, komu budu môcť robiť manažéra aj v súkromnom živote. Z môjho pohľadu takýto vzťah bez rovnosti by jednoducho nefungoval, okrem iného aj z dôvodu absencie spoločných tém, nakoľko s dotyčnými pánmi som sa vždy bavila na témy, o ktorých ženy, ktoré oni vidia ako svoje potenciálne partnerky, nemajú ani šajnu.
Čiže aby som zhrnula, čo som vlastne touto témou chcela zistiť - prečo sa muži boja, že by ich postavenie v rodine bolo ohrozené im podobnou emancipovanou ženou a preferujú ženy, ktoré môžu ovládať a potom ich hanlivo označujú za zlatokopky napriek tomu, že o charaktere tej ženy vedeli a vyhovoval im?
Vyššiu situáciu som uviedla len ako príklad zo svojho života, nemám záujem o vzťah ani s jedným z nich, čiže ako som písala vyššie, nejde mi o ňu samotnú, ale skôr o akúsi všeobecnú mienku. :)

slobodnemaciatko

Mirec uz prestan. Uz naozaj stacilo. Prestan nas analyzovat, hodnotit. Nepoznas nikoho z nas. Si poradca? Schopny dourazat vsetkych navokol a to aj zeny? Hnus. To, ze si myslis, ze vidis do druhych ti nedava nad nimi moc.

mirec411

kalgan1 - :) ani nevieš, s akým pokojom som to písal :)
Mňa nezažiješ rozčúleného - jedine ak by šlo o život. Pekne píšeš, samé prázdne "múdra" ...a nevzdelávaš sa - len neustále ukazuješ svoju múdrosť. Samozrejme že si vyriekol niekoľko súdov a dal si mi toľko hodnotení, že až. Poznáš ma, keď píšeš, že "...Na rozdiel odo mňa si zástancom celoživotného vzdelávania?"
Koho ty ideš znevažovať? ...a že "TY nesúdiš? Súdiš - a ak ti hovorím, že tvoje ego karma poučí, tak to neznamená, že JA ti prajem niečo zlé. Píšem iba to, o čom viem, že sa stane. Tvoje ego (a nielen to) prerástlo všetku slušnosť a súdnosť.

Kalgan1

Ja ze sudim ludi? Len konstatujem svoj dojem z tvojho kosateho a naduteho stylu z 19. storocia. Najprv si mi pripominal postavy zo Zdroja od Ayn Randovej, ale po tvojej reakcii sa skor podobas na tu falosnu kazatelku z Hmly od Stephena Kinga. Ja na rozdiel od teba viem, ze nic neviem a snazim sa na zivot pozerat otvorenymi ocami nepoznacenymi dogmatizmom. Ja, na rozdiel od teba, ti nezelam nic zle. Len som reagoval na tvoj styl, na ktory si tak potrpis. A hlavne sa smejem z toho, ako sa cele téma zvrtla mimo tému. A hlavne nemam velku mienku o ludoch, ktori pouzivaji argumenty ad hominem. Ano mam 26 rokov, no a co? Som zastanca celozivotneho vzdelavania na rozdiel od teba, ktory si myslis, ze mas patent na pravdu. Ja som kritizoval tvoju patetickost a sebareklamu, nie to ako to vyzera v tvojej hlave. Inteligencia neznamena mudrost. A podla toho ako si sa rozculil, som trafil do osieho hniezda ;) Bingo

mirec411

Kalgan1 - ty by si sa mal venovať skôr otázke, či tvoja nadutosť 26 r. chlapca a negativizmus, ktorý ti prúdi v žilách, nie sú príčinou tvojich depresívnych stavov. A bude ešte horšie, pretože tvoje súdenie iných karma nenechá bez povšimnutia.
Dokázal by si vyhlásiť súd nad kýmkoľvek, pretože TY vieš, TY poznáš, Ty si sedel v prvej lavici keď Boh rozdával rozum.
Na knihy nie je škoda papiera, ale na teba je škoda ďalších slov. Pamätaj, dostaneš čo ti patrí.
-------------
klapo, z teba priam sála hlúposť a hrubosť. Za toto vyjadrenie nepoviem prepáč. Si len plytká a zúfalá bytosť, ktorá si neustálou aroganciou a "odpismi" prispievateľov vyrovnáva životnú frustráciu a vlastnú neschopnosť. Nemáš nič rozumné, čo by si napísal k témam, zato mimo nich si "macho". Inteligent, ktorý svojim názorom dá "dole" každého. Chudák... Beda tej, ktorá sa ti nechá nachytať. (Ale inak: - to nie je tvoj zámer... Stačí ti "tvoj svet" za PC a vlastný "ego-program".
------------
No a (súčasný nick) Gomen...
Koľko nickov potrebuje jeden človek na fóre, aby dokázali úplne prekryť jeho skutočnú identitu? Úbohé a plytké, tak ako celá osobnosť... Ale neboj, je tu viac takých, ktorí prekonávajú počtom nickov aj rozdvojené osobnosti. Dokážu sa rozdeliť aj na 5 osôb, aby obhájili a zastali ""akože inú osobu"".
Nie je to prvý krát, čo zaznamenávam fakt, že každé fórum - nech je to hociktoré, obsadia trvalí štamgasti, ktorí doslova vyženú z každého fóra tých, ktorí ohrozujú ich názory a ich výsostné právo na rozum.
Tak sa pýtam sám seba: - Naozaj tu chceš ostať a namiesto príspevkov "k veci", strácať čas zápasením s touto vyselektovanou elitou, ktorá má patent na rozum, ale ani kúsok úcty a slušnosti k iným?
Nie, už nechcem ... :) Je to zbytočné. Kto ma potreboval, ten ma vždy našiel - a tak to bude aj naďalej.
Určite si budete mať čo písať sami medzi sebou. Toto je váš život... Je mi ľúto len tých, ktorí sem "nešťastnou náhodou" zavítajú. Stádo im čoskoro ukáže, kde sú dvere.
Naozaj si môžete zorganizovať stretnutie. Len sa obávam, že kvôli povahám niektorých, by to pre všetkých skončilo katastrofou.

-------------

Kalgan1

"Vedieť veľa o človeku, ktorého vidím - to som dostal ako "darček". (Nie zbytočne a nie bez zámeru toho, čo nazývaš Bohom v nás.)
Samozrejme, že ak z toho, či onoho fóra beriem, tak aj dávam: - snažím sa pomôcť názormi, a niektorým (serióznym prípadom) ponúknem aj spoluprácu. Ako som sa dočítal, robím to vraj pre vlastné ego a zisk :) Pre mňa je neskutočne smutné vidieť, ako úboho niektorí myslia..." Mirec, vyhravas hlavnu cenu v kategorii najpatetickejsi bullshit tejto temy. Ked "boh" rozdaval skromnost a zdravy rozum, ocividne si sedel v poslednej rade. Mozno to nerobis pre prachy a nemasirujes si vlastne ego, ale je to neskutocne tragikomicke vidiet ako sa kupes v prazdnych pokryteckych reciach, ktore slaboduchym predavas ako múdrosti. Teba nezaujimaju temy, ale len sebaprezentacia. Ked ja chcem niekoho podporit/pomoct, napisem jeden dva prispevky s mailom a neprezentujem tu "svoju bohom danu schopnost brať a davat". Neviem co za knihy pises a vobec ma to nezaujima, lebo ak to je len z 10% take ako tvoje prispevky, tak skoda vsetkeho toho papiera.

Gomen

Klapo uvolnil si cestu nejakemu curinovi a dalsi striehnu ako supy.
Mirec co tomu maciatku nedas pokoj? Egomaniak. V kazdom prispevku sa musis nad nou honit? Rypal si do nej, tak ti pekne nalozila a trafila - zbieras tu osudy ludi a pises o nich. Chodis ako moriak nadurdeny, aky si ty velky spisovatel. Pokoru by to snad chcelo. Nevdacis prave tymto ludom a ich pribehom za svoj uspech? Knizky tiez rozdavas zadarmo? Uplny ludomilko :-D

mirec411

Lastura,
ďakujem za príspevok. Robím čo robím práve pre takých ľudí, ktorí myslia rovnako ako Vy. Nemusíte mať obavy, že nepochopím Vaše slová :) Sú napísané zrozumiteľne..., dokonca sa mi ľahko číta "medzi riadkami" aj to, čo nie je napísané. Zdanlivo len píšem, ale inak som tu aj kvôli (sebeckému :) ) zámeru: - Učím sa odhaľovať povahu ľudí podľa slovných "kľúčov" v ich príspevkoch. Vedieť veľa o človeku, ktorého vidím - to som dostal ako "darček". (Nie zbytočne a nie bez zámeru toho, čo nazývaš Bohom v nás.)
Samozrejme, že ak z toho, či onoho fóra beriem, tak aj dávam: - snažím sa pomôcť názormi, a niektorým (serióznym prípadom) ponúknem aj spoluprácu. Ako som sa dočítal, robím to vraj pre vlastné ego a zisk :) Pre mňa je neskutočne smutné vidieť, ako úboho niektorí myslia ("...mačiatko" nie je jediná. a ani jej nevadí, že neexistuje nikto(!), kto by mohol povedať - tento chlap zobral odo mňa peniaze za radu a pomoc).
Písať zato budem aj ďalej... Nepoznám fórum, na ktorom by sa nenašli jej podobní ľudia. Zvykol som si... Robím čo viem, čo ma baví a čo je asi aj poslaním. Či som si okrem poslania vybral aj toto odsudzovanie? Neviem, ale tuším to k tej práci patrí, takže asi áno - ešte pred tým ako som "spadol" na túto planétu :D
Pre Beee som sa snažil napísať aspoň niečo, ale keby chcela vedieť viac, tak by asi musela prísť osobne po zvyšok. Dostala by ucelené vysvetlenie, ktoré sa nedá napísať na pár riadkov. Samozrejme: - Zadarmo :D
Ale zase napíšem niečo vážne: - Videl už niekto iného poradcu, ktorý by rozdával vedomosti a rady na nejakom fóre zadarmo? Určite nie, a predsa, keď to niekto urobí, tak ho ešte znevažujú. Ale aj takto - za takúto cenu, spoznávam ľudí a učím sa vedieť poznať povahu človeka zo slov. Ale veď sám to píšem: - Nič nie je zadarmo. Takže úsmev :) - a žime čo najlepšie aj ďalej.
Lastura, neviem tvoj mail, ale radšej by som využil takú formu komunikácie, ...ak teda bude príležitosť. A ešte raz - ďakujem.

Funeral director

Lastura

Iba viaczmyselne polozene, za velke a velkoryse by som ich urcite nepovazoval bez poznatku pohnutky.