Emancipované ženy a úspešní muži

Príspevok v téme: Emancipované ženy a úspešní muži
Beee

Ahojte, pred nejakým časom som natrafila na toto fórum a napadla ma celkom zaujímavá téma na diskusiu. Nehľadám týmto rady, skôr ma zaujíma názor ľudí mimo "bubliny" ľudí v mojom živote.
Pre mňa osobne je vo vzťahu najdôležitejšia rovnosť a vzájomná podpora partnerov, pričom aby to tak mohlo byť, je podľa môjho názoru potrebné, aby partneri mali obdobné hodnoty, štýl života, ciele, jednoducho aby si rozumeli a zároveň sa dopĺňali. Preto som si vždy myslela, že vzťahy, kde žena je príveskom muža a profesionálnou manželkou, vyhľadávajú prevažne muži, ktorým sa nedarí nájsť si rovnocennú partnerku a že vo väčšine prípadov ide o akúsi poslednú inštanciu. Napriek tomu, že väčšina mužov má negatívny názor na zlatokopky, tak trochu mi to začína pripadať, akoby ich zámerne vyhľadávali. V poslednej dobe som sa na tému vzťahov rozprávala s dvomi kamarátmi, s ktorými sme si veľmi podobní, čo sa týka štýlu života, cieľov, a pod., preto ma prekvapil ich diametrálne odlišný postoj k tejto otázke od môjho názoru na ňu. S každým z nich som sa na túto tému bavila samostatne bez prítomnosti toho druhého. Obidvaja majú krátko po 30-tke, sú mimoriadne úspešní, s pevným zázemím a obidvaja sú slobodní s veľmi podobnou predstavou o potenciálnej partnerke. Podotýkam, že som ani s jedným nemala nič viac ako kamarátsky vzťah, čiže to nepíšem z pohľadu partnerky alebo podobnej osoby.
Obidvaja sa vyjadrili v podstate tak, že si nevedia pri sebe predstaviť ženu, ktorá by bola rovnako cieľavedomá a dominantná ako oni, pretože by to podľa nich nefungovalo a rovnako sa im nepáči, že ženy si za každú cenu budujú kariéru a majú deti po 30-tke. Takisto som sa dozvedela, že emancipované ženy ako ja (oni to nazvali s prevládajúcimi mužskými vlastnosťami) by si mali nájsť muža s prevažujúcimi ženskými vlastnosťami na to, aby to fungovalo. Čiže z ich pohľadu hľadajú niekoho, komu budu môcť robiť manažéra aj v súkromnom živote. Z môjho pohľadu takýto vzťah bez rovnosti by jednoducho nefungoval, okrem iného aj z dôvodu absencie spoločných tém, nakoľko s dotyčnými pánmi som sa vždy bavila na témy, o ktorých ženy, ktoré oni vidia ako svoje potenciálne partnerky, nemajú ani šajnu.
Čiže aby som zhrnula, čo som vlastne touto témou chcela zistiť - prečo sa muži boja, že by ich postavenie v rodine bolo ohrozené im podobnou emancipovanou ženou a preferujú ženy, ktoré môžu ovládať a potom ich hanlivo označujú za zlatokopky napriek tomu, že o charaktere tej ženy vedeli a vyhovoval im?
Vyššiu situáciu som uviedla len ako príklad zo svojho života, nemám záujem o vzťah ani s jedným z nich, čiže ako som písala vyššie, nejde mi o ňu samotnú, ale skôr o akúsi všeobecnú mienku. :)

Xxl

No to je velmi jednoduche - podla toho co sledujem dianie okolo seba, zeny su ucene a je od nich ocskavane, ze budu len davat, starat sa o druhyc blaho stedre ohladuplne a nic za to neocakavat.Akonahle nejaka zena povie svoje tuzby a ciele a je dominantna, je kazdym odsudena, a aj hlavne zenskym osadenstvom zosmiesnovana. Svedci to o nulovom respekte k zenam, ktory je vo vseobecnosti. Zeny sa nevedia presadit a to je voda na mlyn, ze su hanlivo oznacovane za barsaku hlupost Keby bola voci zenam ucta v spolocnosti, nikto by si to nedovolil povedat.Chvalili by zenu, ze zije pre rodiny, ze sa jej dari v kariere, ze je slobodna, vydata, ma vela, malo penazi- vsetko by bolo ok. Tak ja vela na reci nedam, to uz musi byt nejaky super clovek, aby som pocuvala jeho kritiku.Ale takych zien neni vela, co si z reci druhych nic nerobia a ktore maju vydoke sebavedomie a idu si za svojim. A nazory niektorych muzov su proste nonsens.

viemto

Leonardo, aby som to uviedla na správnu mieru, máš pravdu len v tom, že sa jedná o menný prísudok, ktorý sa vyjadruje N alebo I. Na ten vplývajú jazykové štýly a pád prísudku závisí aj od toho, akým slovným druhom je vyjadrený a od základného sponového slovesa. V tomto prípade je to tak, ako napísala gramatika a slobodnemaciatko. Správny tvar je NOMINATÍV ("autorka je strasne emancipovane chudiatko") - prísudok je vyjadrený substatívom so sponovým verbom byť, štýl hovorový. Použitie inštrumentálu v tomto prípade je NESPRÁVNE!!!

klapo

Lastura,

z ktorej diery si vyliezla a zas tu "zasmradila" temu? Sme si mysleli, ze sedis niekde s Mircom na skolskom literarnom kruzku, citate medzi riadkami, a oplodnujete sa navzajom tymi svojimi narcisticko-patetickymi srackami a utvrdzujete sa v tom, ako ste intelektualne "na urovni". Odpad.

slobodnemaciatko

Nemam preco si to brat osobne, lebo to tak nie je. Ale naozaj by som chcela mat tolko casu.
Nie, ty si cistota sama. Nikoho neosocujes, len obvinujes bez dokazu.

Lastura

Iste - slobodnemaciatko, vieš ako sa to hovorí - trafená hus zagága...:)
A neber si to prosím osobne. Len obávam sa, že je to zbytočné. Nemyslím si, že som niekoho osočovala a Ty to veľmi dobre vieš.
Snáď mi to Beee odpustí. To je všetko čo som chcela povedať.

slobodnemaciatko

Jasne Lastura, vsetci tu vystupujeme pod 10 nickmi, lebo mame tak strasne vela casu a ked ho mame, tak ho obetujeme tomuto foru.
Skuste uz fakt k teme, lebo toto osocovanie nema konca kraja.

Lastura

Ďakujem mirec411, potešili ste ma. Čo na toto všetko povedať, úprimne povedané zarmucuje ma to, hoci by nemuselo...
Málo chápeme, že to máme vyvážené - to úžasné čo sme dostali darom - a môžeme rozdávať je niekedy v protipóle s tým, čo ľudia akosi neodpúšťajú. A neselektujú, hoci by mohli a získali by veľa. Radšej budú poukazovať na to či ono, nevidiac vlastné chyby. Na tomto fóre by ani ten najlepší človek na svete nebol bez podozrení a osočovaní...Viac to rozoberať nebudem...:). Spolieham sa na to, že mi rozumiete. :)
Ja viem, sú tu aj mnohí ďalší, čo čítajú medzi riadkami ale aj takí čo "osočia" človeka šmahom ruky bez toho že by najskôr premýšľali...Ale veď viete ako to chodí - podľa seba súdim teba.../kopanie zlata :) ako mi tu niekto podsunul.../
Preto ja sa tým trápiť veru nebudem - ani necítim zlosť. Sama pracujem s ľuďmi mnoho rokov a dovolím si tvrdiť, že častokrát vidím ako ste to raz spomenuli - až za obrazovku. Mnohí si často ani neuvedomia ako sa prezradia...Tiež ma častokrát zamrzí, že sú to osoby, ktoré ma na začiatku potešili, ale potom žiaľ - zrejme je to mladosť, neskúsenosť a "nepokora" - postupne sa znížili k mnohým invektívam. A tiež vidím, že vystupujú niekedy aj pod dvomi tromi nickmi. Nebudem ich posudzovať, skôr sa priznám cítim súcit a želala by som všetkým tým, ktorí sa nechcú zamyslieť - veľa lásky a šťastných chvíľ v živote. Stačí odpúšťať.

som_muz

Nechapem preco si myslis, ze sa ti muzi boja. :D Mozno proste hladaju nieco ine, ako si myslis, ze hladaju. Je to ich vec. Ved to je smiesne v tom vidiet nejaky strach automaticky.

klapo

Ako v pohode Mirec. Len si tu tym odbavovanim sa aj s lasturou trochu odbocil od temy. Beriem to tak ze si spisovatel a zivis sa pouzivanim slovnych zvratkov.

Kalgan1

Ach jaj, Mirec, Mirec, Mirec... Zrejme tvoje jasnovidecke schopnosti na chvíľku zlyhali, lebo vies o mne absolutne nic. Chod si radsej pisat motivacne knihy pre zufalych ludi a zi si vo svojej nabozenskej bubline. Mna zaujimaju len fakty a hladanie pravdy a nie tvoje pseudointelektualne dristy. Existuje taky citat, ktory hovori, ze: "proti ludskej hluposti ani sami bohovia nic nezmozu."