Finančné tlaky spoločnosti

Príspevok v téme: Finančné tlaky spoločnosti
Tibor_BA

Zdravím vás,

rovno k veci - zarábam už takmer 3 tisíc mesačne a stále mam pocit že to je pre dnešný svet zúfalo málo. Makám v robote, po robote a cez víkendy mám ešte druhý príjem. Už mi z toho fakt začína šibať celý deň sa nezastavím. Všetko čo mám som si kúpil len ja sám nikto mi nedal ani cent. Žiadna pomoc od rodičov, nehrozí.
Minule u mňa v byte (ktorý som si sám kúpil a splácam na hypotéku) bola jedna slečna a úplne ma zničila vetou: "a to máš len jednoizbový ??" Neviem, netuším do teraz ako na to reagovať, vyplo mi mozog...
Začínam si všímať že dnešným ženám už nestačí ani hacienda pod Slavínom s autom za 150 000 eur...
Takže prvú možnosť vidím zatnúť zuby a makať ešte viac (a zničiť sa) a druhá je na všetko sa vysrať...
Ako to vidíte vy ???

Tibor_BA

Uberá sa to tu úplne iným smerom ako som mal v pláne.
Akože som si mal kúpiť byt cash ?
1 izbový byt ako mám ja (nie stará haraburda) tu stojí okolo 110 tisíc eur. To by som šetril koľko ?
A okrem toho pred rokmi keď som ten byt kupoval tak som zarábal tak 900 v čistom.
Ale vidím že tu je mnoho príspevkov že 1-izbový byt je fakt out takže už sa slečne ani nečudujem.

klapo

Problem je, ze vela ludi uctieva peniaze , ako modlu v dnesnej dobe. Peniaze vypovedaju, alebo mali by vypovedat len o tom, kolko a co si urobil. Je to druh potvrdenia o vykonanej praci a jej hodnote. Nic viac, nic menej. Nehovoria vobec nic o tom, ze clovek si ma kupovat veci ktore nechce , alebo nepotrebuje. Ludia su proste zaslepeni vidinou penazi, povysuju ich nad vsetko ostatne. Je to to iste ako keby vsetci uxtievali toaletny papier,

topmanager

nebyvam v BA, ale v okresnom mestecku, 4 clennej rodine nam za mesiac stacilo 900 eur. Zvysok platu sme si odložili. Nemame hypoteku, ale na tvojom mieste ju tiez asi nemam. Jasne, jeden mesiac 900, iny mesiac, viac, ale aj tak.
moja manzelka zarobi sestinu tvojho platu, ja mam tiez mensi prijem, mame aj dve deti. Takze z 3000 sa da pekne usetrit, a byvat v jednoizbaku a to na hypoteku s takym prijmom na 1 osobu mi pripada totalne nelogicke.

dobreuz

Tibor_BA tak ja by som vedel v pohode vyžiť aj z 800 - 1000 €, nechápem na čo niektorí míňajú toľké peniaze... Inak al by chcel mať deti tak by sa aj jeho žena mala nejako pričiniť finančne o väčší byt, prečo by mal len on všetko hradiť?

slobodnemaciatko

Ja zas nechapem naco su ludom velke byty a domy, ked sa prevazne zdrzuju v 1-2 miestnostiach, domov sa chodia prevazne vyspat, lebo cas travia hlavne v praci, alebo niekde vonku. Nehovoriac o tom, ze nieco velke by sa mi fakt nechcelo upratovat, lebo cas viem travit zmysluplnejsie.

Tibor_BA

Nechápem tak celkom slovné spojenie "pri mojom plate"...
Ako som už v nadpise témy napísal 3000 sa mi vôbec nezdá veľa...
Bývam sám, fungujem sám, ako som už napísal hypotéka (najvyššia možná splátka) nájom, strava, šport, odvody, auto... A ono toho veľa neostane... A to nepijem a nefajčím.

mino33

Zase neber to v zlom ale ja tiez nechapem ludi co si kupia jednoizbovy byt a zvlast pri tvojom plate... ked planujes ostat sam bezdetny ok ...ja som si kupil za dobru cenu pred rokmi este trojizbak a to mam este mensi plat ako ty... pretoze ratam s tym ze chcem dieta a rodinu... podla mna taky byt je zbytocna strata penazi..

klapo

Tak im vysvetluj, ze aj ony ked budu robit a snazit sa, mozu zarobit a ak sa im tvoj byt vidi maly tak si mozu kupit vacsi.

Tibor_BA

Neviem kde mam nájsť taký neodpad, všade kam chodím je to úplne to isté, všetky ženy. Od kurzu cudzieho jazyka, cez šport až po zamestnanie...