Finančné tlaky spoločnosti

Príspevok v téme: Finančné tlaky spoločnosti
Tibor_BA

Zdravím vás,

rovno k veci - zarábam už takmer 3 tisíc mesačne a stále mam pocit že to je pre dnešný svet zúfalo málo. Makám v robote, po robote a cez víkendy mám ešte druhý príjem. Už mi z toho fakt začína šibať celý deň sa nezastavím. Všetko čo mám som si kúpil len ja sám nikto mi nedal ani cent. Žiadna pomoc od rodičov, nehrozí.
Minule u mňa v byte (ktorý som si sám kúpil a splácam na hypotéku) bola jedna slečna a úplne ma zničila vetou: "a to máš len jednoizbový ??" Neviem, netuším do teraz ako na to reagovať, vyplo mi mozog...
Začínam si všímať že dnešným ženám už nestačí ani hacienda pod Slavínom s autom za 150 000 eur...
Takže prvú možnosť vidím zatnúť zuby a makať ešte viac (a zničiť sa) a druhá je na všetko sa vysrať...
Ako to vidíte vy ???

felicita1

bud rad ze mas aspon ten jednoizbak...dneska by muzi najradsej dali zenu aj decko mame na krk do rodicovskeho domu!

pritt

Dobrý deň, Tibor. Môj snúbenec zarába polovičku vášho platu, ale finančné mu to lepšie vychádza. A tiež spláca hypotéku na 4izbovy byt v Bratislave, v novostavbe. Možno by ste si mali dať vyhodnotiť niekomu, kto sa financiám rozumie, alebo nejakému finančnému poradcovi, kde robíte chybu a kde vám peniažky najviac unikajú. Pripadne riešte výmenu za väčší byt. Hypoteka sa dá určite aj lepšie nastaviť. Komunikujte s bankou. Ten väčší byt myslím aspoň 2izbovy. Ak nie 3izbovy.Predsa len,ak sa raz usadite, tak budete dvaja a pribudnú casom aj deti,tak aby ste mali lepšie životné a bytové podmienky,ako rodina. Ja keď som začala chodiť s mojim snúbencov,tak som o jeho majetkových pomeroch nič nevedela. Ani on o mojich. Ja mam napríklad rodinný dom. No mimo BA. A ide o to, že sme obaja finančné zabezpečený,ale naše stretnutia a rande boli takmer denne v prírode (bola práve jar a leto,tak sa to dalo). Ja som vždy narobila jednohubky,obložené chlebíčky,niečo som napiekla. On vzal pitie,ovocie, dáke drobnosti slané-sladké. Rozložili sme si deku pri vode, alebo na žel.studienke a tam sme cele hodiny preležali, rozprávali sme sa,smiali. Samozrejme,že sme išli niekedy aj na pizzu,do restauracie,do kina. Ale takéto stretávania nám dali veľmi veľa. Zblížili sme sa. Lepšie sme sa spoznali.K sebe ma vzal prvý raz asi tak po 3mesiacoch. A po 5mesiacoch vzťahu mi navrhol tam už ostať..
Skus ženy spoznať najskôr cez stretávania. Spoznávaj sa s nimi dlhšie. Potom,keď uz nejakú privedies k sebe a bude ta ľúbiť,nebude riešiť počet izieb. Ale aj tak by som tie financie riešila. Lebo máš slušný príjem a niekde asi robíš chybu, keď s nimi ledva vychádzas. A možno sa trosku uskromni a viac sa šetrí. Lebo takýmto tempom si môžeš iba choroby privodiť.Vyhorieť.

dalsi

Tibor, necital som prispevky... co sa tyka bytu, je jedno kolko zarabas, myslim ze kazdy z nas ak chce a pocita aj s nejakym vztahom v zivote, tak si nekupi jednoizbovy byt, aj keby zarabal minimalku.
Ak si teda pocital do buducna, ze teraz kupis jednoizbovy, potom o 5 rokov troj stvorizbovy pre seba, a jednoizbak dal do podnajmu, co by ti najomnik splatil celu pozicku, bol by to sikovny tach,, mal si to dotycnej patricne vysvetlit,, urcite si nemyslim, ze mala nevhodnu pripomienku.
Ak si kupil jednoizbak pre zlu financnu situaciu, tak si ho kupovat nemal, pretoze zarabas dost(aj ak si spomenul hrubu ci super hrubu mzdu). Myslim ze sa snazis prilis skoro skocit do zivota a mat hned vsetko, lenze to sa neda. Vydrz takto par rokov, a bude dobre, potom mozes pracovne povolit, a nechat si viac casu pre seba, rodinu...

klapo

Zaujimave, ze nakoniec si teda vinny ty, ze zarabas 3000Euro a mas jednoizbovy byt. To by ma nenapadlo teda. Mal by si si kupit ovela vacsi byt a zarabat ovela menej. A nenos si do bytu ziadne zeny, aby sa z nich nahodou nevykluli zlatokopky. Lebo aj za to ty mozes.

Zuzana209

Ahoj Tibor, pokiaľ pri tom ako si písal svoj príspevok si v podstate pomenoval problém správnym menom - fin. tlaky spoločnosti a zároveň si sa aj priblížil k správnej odpovedi - tvoja posledná veta príspevku. Áno naozaj sú dve možnosti - buď sa necháš tlakmi spoločnosti likvidovať a zrýchĺovať svoje pracovné tempo tak že sa zdravotne zničíš alebo PRESTANEŠ PODLIEHAť TLAKOM SPOLOčNOSTI. My žijeme v dobe keď každý chce byť super úspešný a chce mať v očiach druhých hodnotu a úspech. Nikto asi netúži aby jeho dieťa bolo pracovníkom pošty, alebo robilo na stavbe - a to aj vtedy ak by ho to bavilo a príjmovo by ho to uživilo ..Prečo? Lebo to nie je "cool" v tejto spoločnosti. Vôbec nejde o príjem lebo pre niekoho môže byť 3000 málo a pre niekoho veľa - pokiaľ si človek pokryje všetky svoje bežné potreby a vie si uložiť nejakú základnú rezervu - tak to proste stačí a nie je nutné si niečo dokazovať, resp. to dokazovať ostatným. Slečna ktorá k tebe prišla na návštevu tiež uverila tomu, čo si prečítala v "super" ženských časopisoch alebo počúvala v rodine, medzi spolužiačkami a čojaviem kde ešte. Ona uverila že hlavnou hodnotou pri partnerovi sú hlavne peniaze. Vôbec by som sa na ňu nehnevala, skôr naopak bolo by mi jej ľúto. A buďme k sebe úprimní, veľká väčšina ľudí sa pozerá smerom do budúcnosti hlavne skrz množstvo peňazí, ktoré by ich mali ochrániť keď budú raz starí, alebo nebubú mať príjem alebo ochorejú atď. To je ale všetko jedno obrovské KLAMSTVO a šikana zo strany sveta. Ja ti môžem napr. povedať, že v minulom roku som ochorela tak, že som mohla prísť o život a bolo úplne irelevantné, či mám na účte 500 Eur alebo 15000...a to sú presne tie situácie, keď si človek uvedomí, že veril, že peniaze sú riešením na všetky neočakávané situácie budúcnosti ale tak to nie je. Vybuduj si vlastné hodnoty, a ver mi že väčšia hodnota ako hľadanie a nájdenie Boha nie je (nemyslím teraz tradičné navštevovanie kostolov alebo zborov) a podľa týchto hodnôt potom aj hľadaj partnerku...čím viac budeš nachádzať Boha v živote, tým menej ťa budú trápiť názory ako ti povedala tá slečna a zároveň ťa Boh povedie k partnerke, s ktorou môžeš byť štastný...

slobodnemaciatko

On je skor sklamany, ze sa chcel pochvalit tym, co dosiahol a dievca nespadlo na zadok z jeho jednoizbaku. Nehovoriac o tom, ze v BA ma jednoizbak hodnotu uplne inu, akoby skutocne mal mat.
Po tvojich prispevkoch som si viac nez ista, ze si zamerany na materialno a financie, kvoli tomu k sebe pritahujes zlatokopky, ktorym sa stale mali a kvoli tomu makas este viac, ako blazon, do uplneho znicenia. Kolko zien ti tu napisalo, ze im nejde o majetok a ty si si ich vobec ani nevsimol a neocenil? Si v kruhu, ktory si si sam vytvoril a z ktoreho uz nevystupis.

Jax

Nejde o to kolko zarabas, ale kolko minas. Rozpis si zoznam, kam tych 3000 rozhadzes. Myslim, ze ta potom aj sameho napadne, co robis zle. Ak nie, daj ho sem...

posudkovykomisar

Žalobca Tibor Ba je posadnutý svojími majetkovými a zárobkovými pomermi, snobský, arogantný a podozrievavý - ako to ukazuje aj jeho správanie tu na fóre. Bez problémov napíše inému diskutérovi, že výpovedná hodnota jeho príspevku je nulová, a nedotiahne mu, na čo sa tým chce poukázať.
Do bytu si vodí slečnu/slečny, ktorým osobne nedôveruje ani natoľko, aby im pred návštevou svojho bytu povedal, za akých okolností k nemu prišiel, a aby im veril, že im nejde o peniaze. Keďže je veľmi zakomplexovaný z toho, že by to bola zlatokopka, ktorú si inak neváha vziať do postele, tak ho jediná poznámka (netušiac, že jedna lastovička leto nerobí) v jeho z pýchy prameniacej podozrievavosti utvrdzuje. Na názory ostatných diskutérov, že by to mohlo byť inak, reaguje tvrdošijne vychádzajúc zo svojho materiálneho pohľadu na svet, že inak to byť nemohlo. Myslím, že je namieste, aby makal a pracoval a makal, kým sa nezničí kvôli domneným finančným tlakom spoločnosti, ktoré existujú iba v jeho mozgu. Nech je aspoň osožný pre spoločnosť keď je ako potenciálny partner pre normálnu ženu neprijateľný kvôli svojej arogancii a podozrievavosti.
Želám autorovi témy pánovi Tiborovi nádhernú pracovnú sobotu a ak si tak želá tak aj pracovnú nedeľu. Zo svojho piedestálu povýšenosti ho zrejme ani nenapadne, že pravdu by mohla mať aj druhá materiálna ani neuvažujúca strana, takže akékoľvek jeho reakcie na pravdu sú iba zbytočným povýšeneckým alebo arogantným krákaním - (operenci nevedia čítať, takže ich to neurazí).
Taktiež mu želám, aby zarábal po nejakú dobu len okolo 500-600 eúr, tak aby prežil, vedel splácať hypotéku aj byt, ale pritom mu ostalo len minimum, a aby za takýchto okolností spoznal dievča, ktorej by mohol povedať, koľko zarába. Taktiež mu zo srdca želám, aby to dievča zarábalo omnoho viac a disponovalo vlastným väčším bytom a za najmenšiu poznámku či otázku: napr. kam pôjdeme, by ho podozrievalo, že mu ide o jej majetok.