Finančné tlaky spoločnosti

Príspevok v téme: Finančné tlaky spoločnosti
Tibor_BA

Zdravím vás,

rovno k veci - zarábam už takmer 3 tisíc mesačne a stále mam pocit že to je pre dnešný svet zúfalo málo. Makám v robote, po robote a cez víkendy mám ešte druhý príjem. Už mi z toho fakt začína šibať celý deň sa nezastavím. Všetko čo mám som si kúpil len ja sám nikto mi nedal ani cent. Žiadna pomoc od rodičov, nehrozí.
Minule u mňa v byte (ktorý som si sám kúpil a splácam na hypotéku) bola jedna slečna a úplne ma zničila vetou: "a to máš len jednoizbový ??" Neviem, netuším do teraz ako na to reagovať, vyplo mi mozog...
Začínam si všímať že dnešným ženám už nestačí ani hacienda pod Slavínom s autom za 150 000 eur...
Takže prvú možnosť vidím zatnúť zuby a makať ešte viac (a zničiť sa) a druhá je na všetko sa vysrať...
Ako to vidíte vy ???

Beee

Možno som to pochopila inak len ja, ale myslím si, že podstatou Tiborovho príspevku nebol počet izieb v byte, ale jeho platové pomery. Ako som napísala vo svojom predošlom príspevku, ide o veľmi subjektívnu otázku - ako v prípade príjmu, tak aj v prípade bytu. Závisí to od spôsobu života, štandardov, miesta bydliska, postavenia a veľa iných vecí. Poznám veľmi veľa jednoizbových bytov v novostavbách, ktoré sú priestrannejšie a luxusnejšie, ako nejaký trojizbvý byt v Petržalke.
Tiež si ale myslím, že napriek tomu, že otázka slečny, ktorú spomínaš, takto vytrhnutá z kontextu, vyznie blbo a vypočítavo, no možno v danej situácii ju nemyslela tak, ako si ju ty pochopil.

petroneta

"tou otázkou bolo myslené finančné sklamanie, to je jasné každému chlapovi..."
jasné, podlľa seba súdim teba

Stanoz

Ja som sa tiez tak umakaval, viac robot a potom som zacal podnikat. Prijem mam vacsi, splnil som si sny, luxus auto, velky dom, ale nic to neprinieslo. Dom mi lezie na nervy, lebo sa v nom citim ako v letiskovej hale, s autom sa neviem kvoli velkosti vytocit v podzemnych garazach. Nic si nekupujem, lebo mam vsetko a pristihol som sa pri tom, ze napriek tomu, ze mam na uctoch niekolko 10 tisic eur, je mi luto dat 7,-€ za vedenie uctu, chapes... Peniaze ma zmenili k horsiemu a bojim sa chudoby, ze sa nieco stane, biznis prestane ist a ja si nezvyknem na byt, MHD a kazdodenne vstavanie do roboty, pricom z uspor by som do konca zivota nemusel nic robit.

klapo

Tibor_BA,

moze to byt este tak, ze ako pise daniela2, , ze doma ta dotycna zila v 3 izbach naraz a mala potrebu sa neustale prechdzat z jednej miestnosti do druhej, tak nechapala, ako moze niekomu na to stacit jedna izba.

slobodnemaciatko

Noaco, ze ma nadstandardny plat? To akoze preco by ho mal skoro cely investovat do byvania? Ved si moze setrit, alebo cestovat. Je to snad jeho vec, co urobi s platom. Na Slovensku sa len kazdy predhana, kto ma co vacsie a mozog minimalny.

Tibor_BA

klapo, dotyčná netušila koľko zarábam, ale samozrejme že tou otázkou bolo myslené finančné sklamanie, to je jasné každému chlapovi...

klapo

daniela2,

asi to tak bude, ako pises, ked sa opytala, ci s takym platom ma "len" jednoizbovy byt. Ze nad hodnotou bytu vobec neuvazovala a chcela sa prejst po brehu Dunaja a vnimat vonu jari. To myslela urcite tou otazkou,

daniela2

Tibor, výpovedná hodnota môjho príspevku chcela byť, že mi nepripadá ok mať 1 izbový byt. Chápem, okolnosti a tak, každý je na tom inak.
Ako si si všimol, spoločnosť tu na fóre pokladá Tvoj plat za nadštandardný, a nevytvára tlak na ešte viac peňazí, ale keď už, tak na väčší byt. Samozrejme, Tvoja vec.
A tiež to nemôže byť handicapom. Myslím, že to dievča, aj keď sa spýtalo, či iba jednoizbový, neuvažovalo materiálne v tom zmysle, koľko to stojí a tak, skôr tak, a že si slobodný, ale tak, že doma malo k dispozícii ako veľký byt - 2-3 izbový a v porovnaní s ním jej to u Teba pripadalo malé. To ju nenapadlo, ani tie okolnosti, ani nič podobné. A predpokladám, že ona sama, nemá žiadny byt. Len náhodná, v podstate nevinná poznámka to bola, ak bola jediná tohoto druhu, netreba ju brať vzťahovačne.
Tlak dievčaťa na Teba ohľadne financií je nasledovný: môcť ju pozvať do kina, na drink. Ostatné je o čase. Ísť spolu na výlet, čo len do okolia, prejsť sa po brehu Dunaja. Na to snáď veľké financie netreba. :-)

Tibor_BA

daniela2, výpovedná hodnota tvojho príspevku je nula.
Ja som mal pred rokmi, keďže sa stalo veľa nečakaných udalostí naraz možnosť buď ísť do podnájmu alebo zobrať hypotéku. Nemohol som bývať u rodičov a odkladať si na byt. A kedže ja odmietam cudziemu platiť za bývanie, bral som hypotéku, aj to som sa modlil aby mi ju dali. A bral som na také bývanie na aké som vtedy mal.
A vlastne ani netuším prečo sa tu obhajujem...

daniela2

ja zarábam iba trochu viac ako tretinu toho čo Ty, mám vlastný trojizbový byt, zarobila som si naň v Nemecku po štúdiách. A mám aj 12 ročné, ale zato funkčné vlastné auto. Byt nie je v Bratislave.