Existuje dnes vôbec nejaký dobrý vzťah?

Príspevok v téme: Existuje dnes vôbec nejaký dobrý vzťah?
citroen_jumper

Ako tak počúvam problémy aké majú vo vzťahoch ľudia tak neviem či vôbec to hľadať. Som 25 ročný, sám a mám sa dobre. Môžem si robiť čo chcem, peniaze mám pre seba, aj tak mi tam chýba jedna vec. Ale poslednou dobou si to stále viac uvedomujem že si to len idealizujem, a že nič také ako skutočná láska asi neexistuje...
Vždy som sníval o tom že by som mal ženu, ktorej by som mohol veriť, ktorú by som miloval, s ktorou by sme mali rodinu a žili šťastne, nie stále samozrejme, je mi jasné že vo vzťahu sú aj zlé dni a že treba na tom pracovať a tak...

Ale tie problémy čo ľudia majú vo vzťahov, ktoré im doslova ničia životy, a pomaly skoro každý má také problémy ak je dlhšie vo vzťahu - deti, práca, málo peňazí, hádky, nevera, rozvod... to sú veci ktoré skoro každý dnes rieši a pritom to boli ľudia, ktorí sa na začiatku mali radi a rozumeli si. Potom tu sú aj takí ľudia, ktorí vyznávajú krátkodobé vzťahy len na sex a tí len ešte viac podporujú rozpadávanie vzťahov...

Čím viac tým ďalej som nemotivovaný hľadať si niekoho na vzťah, keď viem že s najväčšou pravdepodobnosťou sa to aj napriek všetkej mojej snahe aj tak skončí... vždy som závidel ľuďom, čo mali partnerov že aké to je super ale teraz keď vidím realitu tak som rád že toto nemusím zažívať a že síce nemám sex, ale mám pokoj od všetkých tých ostatných problémov, ktoré tých ľudí ničia...

Len sa bojím o budúcnosť ľudstva ako takého, keď sa láska a morálnosť z ľudí vytráca a stále viac sa uznáva že ľudia sú proste zlí od prírody, tak je len otázka času kedy to tu bude vyzerať ako v nejakom futuristickom apokalyptickom filme kde sú zápasy o život a smrť na bežnom poriadku

dobreuz

O vás môžem tiež povedať to isté, že vám manželstvá už lezú na krk a snažíte sa to zakryť dookola tým, že ich tu propagujete :) Inak preto to sem píšem, lebo furt niekto iný založí tému o vzťahoch a pochybujem že si prečítal môj názor na vzťahy v starších témach :) A to 1% to som ešte optimista :) A na záver: nie nemali záujem o vzťah so mnou nakoľko do spoločnosti nechodím a nezoznamujem sa. Športujem aj 5 h niektoré dni + chodím na opustené miesta (urbex) a tak väčšinu voľného času využijem takto. Rozvíjaním samého seba, proste zmysluplná činnosť narozdiel od márnenia času neperspektívnymi vzťahmi :)

SofiaElla

dobreuz, pri takomto tvojom zmýšľaní a náhľade na svet a ľudí, verím, že si "určite šťastný". Bez urážky, ale toto tvoje sústavné prezentovanie, že aký si šťastný sám, je podľa mňa len snaha o sofistikovanejšie zakrývanie reality, že ženy veľmi o vzťah s tebou nestoja. Čo iné ti teda ostáva, ako presviedčať sebe a druhých, že samému ti je veľmi dobre ;)
A tých šťastných vzťahov je oveľa viac, než si vôbec dokážeš predstaviť, len ty ich nechceš vidieť.

petroneta

predtým, ako vznikne vzťah, by malo existovať aj kamarátstvo. Rovesnícke skupiny, partie, kde sú chlapci aj dievčatá. Človek, aj chlapec aj dievča by mal mať kamarátov a to aj opačného pohlavia. Myslím, bez vzťahu. Ale práve vo vzťahu k ním si nacvičí akýsi postup alebo rozhovor s druhým pohlavím.

daniela2

zlé vzťahy existujú vo veľkej miere preto, lebo ľudia nemajú sebaúctu a nevedia z nich vystúpiť. Koľkí zotrvávajú v zlých vzťahoch, lebo sa emocionálne angažujú na svoj vlastný úkor, a potom nariekajú a predsa nie sú schopní nič meniť?

olivka1987

Nieco na tom urcite bude, na kazdy dobry a zdravy vztah treba dospiet, treba si nan pockat, neviem cim to je, ale som presvedcena o tom ze nie vzdy je cas mat zdravy vztah a ten osud to nejako proste asi aj zariadi aby to tak bolo :) Vsetko pride, kazdy si vyberie, ja som tiez mala horsie aj lepsie vztahy teraz mam ten najlepsi po roku co som bola sama som nasla priatela a sme stastní uz treti rok je to super vztah, sme naj kamosi, partaci, vsetko :)

jjjj

Ano, existuje. Ja taký mám a konečne som našla niekoho pri kom cítim, že je ten pravý. Je to najzrelší, najmudrejší, najpokornejši a najmilši muž (všetko v jednej osobe) akeho som kedy stretla a verim, ze uz takeho nikdy nestretnem. Je to stara škola, čo robi niečo ako Kuciak s tym, ze sa neda podplatit. Je to skvely muz aj človek. Predtym som však mala same zle vztahy a kedze ja to poznam hned, do mesiaca som sa s nimi vzdy rozišla. Neprestala som však verit, nezačala som frflat a aj ja som sa ešte vyvijala ako človek. V tych pripadoch predtym boli iniciativnejši muzi, a kedze ich obal sa mi pačil, dala som im šancu. Ale som dalej v mentalnom vyvoji ako oni, musela som ich nechat. S tymto mojim terajšim som bola iniciativnejšia ja, lebo som vedela, ze on nenaberie asi odvahu. Som s nim stastna. Prvykrat s niekym v mojom zivote. Je pre mna vsetkym co si clovek moze v druhom priat.

NeznamyTHM1986

Hmm napr. aj ten J. Kuciak a M. Kušnírova vyzerali na foto ako keby mali fakt dobrý vzťah......

Osobne som bohužiaľ skúsenosť s vzťahom ešte nemal aj keď mám 32 rokov, ale chcem veriť že existuje niečo ako dobrý vzťah