Sklamaný

Príspevok v téme: Sklamaný
Juro531

Som sklamaný že voľby vyhrala kandidátka ktorá podporuje Lgbti,najviac ma hnevá že vpriamom prenose povedala že ju podporili kňazi .Čo je podľa môjho názoru obrovská lož.Krestania nikdy nebudú podporovať ľudí rovnakého pohlavia aby tvorili rodinu.Ludia naozaj vám už nezáleží na tradičnej rodine?Nebude to aj tým že kopec starších ľudí nevie vôbec otom čo je to Lgbti?a preto ju volili.

Sonie

mickey, zjavne sa vyznáš v politickom dianí, ale ono s tými platmi to bude inak. Podnikateľov podľa mňa veľmi žmýka štát. Kažimír už ani nevedel čo sa dá zdaniť, kde hľadať, tak radšej zdúchol. Všetko ťahal nepriamo od občanov, asi tak ako som písala-cez banky, poisťovne (pri poistkách na autá a pod). Samozrejme banky a poisťovne to ťahajú zase z nás, rovnako aj pri potravinách. Ďalej ma štve že sa platia vysoké zdravotné odvody a pomaly všetky lieky sa musia platiť v plnej sume, operácie sa odkladajú. Kto dovolil finančným skupinám vstúpiť do zdravotníctva, všimni si v poslednom čase reklamy v TV, vnucujú nám lieky, ich výrobcovia alebo predajcovia sponzorujú TV programy a tie reklamy v konečnom dôsledku im zaplatíme my.

Ale ma napadá jedno- sme malý štát a dotujeme toho priveľa. Ty zrejme si dosť nábožensky založený, ale čo tak keby všetci veriaci odvádzali daň cirkvi aby sa znížila zaťaženosť štátu? V čechách je už odluka od cirkvi, veď dostali späť majetky aj u nás. Ďalej máme tu istú skupinu ľudí, ktorí nevedia že štát sú všetci pracujúci ľduia, ktorí odvádzajú dane a odvody. A niekto len natrča ruky - nech nám štát dá viac. Ďalej, načo nám je 8 samosprávnych krajov a županov, ich poslancov a veru neviem aké peniaze tam idú, ale iste dosť. Stačili by 4 kraje a primátori, či starostovia. Teda v budúcnosti si zvoliť takých politikov, ktorí by mali odvahu toto riešiť. Ďalej unikajú nám lekári do zahraničia. Aj keď už nie úplne zdarma, ale stále sa dá u nás ľacnejšie vyštudovať. A oni zmiznú potom do zahraničia. Všetci tí čo zdrhnú do zahraničia, by mali vrátiť to, čo do nich vložil štát. Platy pedagógov predsa dotuje štát a aj iné čo sa týka štúdia.
No a toto je v rukách vlády, zákonodarného parlamentu. Parlamentné voľby budú oveľa dôležitejšie ako tie prezidentské. Ak vyhrá Čaputová, môže to byť podobné ako s Kiskom, pretože opozícia si ju už privlastnila. Budú možno spory, žabomyšie vojny ale na to sa vykašľať, dôležité budú tie parlamentné voľby.

cho d

Sonie, ty si blaha alebo pele, ze tak hovoris: " Veď Lubyová, Matečná, Laššáková sú múdre ženy."
"Inak české media nám závidia, či to už bude Šefčovič alebo Čaputová, volili sme dobre."
ty vole, ja som skoncila, toto som o tebe nevedela, trochu divne to bolo ale ze az takto

mickey21

sonie, to, ze zvysovanie minimalnej mzdy sposobi odchod firiem, alebo zvysenie nezamestnanosti je nezmysel nasich velkofiriem, ktore su chamtive dat ludom len polovicu toho, co na zapade pri rovnakej, casto aj vyssej produktivite prace, podobnu produktivitu ako my maju v slovinsku, kde je minimalka 800 a priemer cez 1500, napriklad v nemecku minimalku zvysili a mali tam rekordnu zamestnanost, to je blud liberalnych ekonomov ako Sulik, jeho program je cista katastrofa, on chce urobit tzv. maly stat, to znamena okresat vydavky statu tym sposobom,
ze znizi dane, cim ludom zostane cca 150-200 eur mesacne naviac, ale vsade bude treba platit za hotove, lebo zo statu tam ziadna dotacia nepojde, nebude z coho, nieco ako zdravotnictvo v usa, len pre bohatych, to neutiahne nikto....
ale teraz ide o uplne iny problem a to je zanik statu, rozhoduje sa o tom, ci nas pohlti unia(to jadro), alebo pojdeme prec, pretoze jadro unie chysta, poriadne pozeraj: reformu azyloveho systemu, cim chcu zbavit narodne staty ich pravomoci rozhodovat, koho si do krajiny pustia, aby sem natlacili desattisice migrantov, samozrejme sprosta slovac toto nevie a v kazdej diskusii, kde napises o migrantoch, tak ti odpovedia, ze sem nikto nechce ist, ale to, ze ich sem natlacia, ak si zvolime take hovado, ako je Caputova aj v parlamentnych volbach a oni dostanu 850 eur mesacne na ukor nasich ludi uz nevie nikto....

v skolach vystrajaju liberalni fasisti, ktori rozoslali desattisice priruciek, v ktorych masiruju nase deti o zlych rusoch, ktori zacali vojnu spolu s hitlerom, chodia po skolach a manipuluju deti a studentov a ucia ich!!! ako spoznat a udat niekoho s tym "zlym" nazorom.....
ceske media su rovnaka stoka, ako nase, ktore vlastnia oligarchovia a klamu nonstop, im veri uz len blazon....
ale vies co mna stve najviac? ze ludia, co maju aj daleko cez 30 a su uspesni, maju dobre zamestnanie a casto aj vysokoskolsky vzdelani nevolili Harabina, lebo on hla sku je :D takyto dovod mali, to rozum neberie :D lebo sleduju take stranky ako zomri a potom to opakuju a je to vsetko, co o politike a systeme vedia

Sonie

Mickey 21 už len nebuď, taký sklamaný, hlavou múr neprerazíš. Na Slovensku sa tým nič nezmení, bez ohľadu na to či vyhrá Čaputová alebo Šefčovič. Dôležití sú hlavne tí, ktorí tvoria zákony a hospodária s našimi peniazmi. Niektorí by sa chceli nabaliťna eurofondoch včetne opozície, Remišová rada o tom rozpráva myslíš že je to pre naše dobro? Pre naše dobro by bolo, keby sme za vysoké povinné zdravotné odvody dostávali aj kvalitné ošetrenie, aby sme sa čo najskôr dostali k lekárov bez dlhých čakacích dôb. Onedlho bude štvrtina národa bezzubá, pretože zubári sú drahí a vláde a poisťovniam to vyhovuje, lebo nemusia zubárov vo veľkom dotovať. Poisťovne bohatnú, majú zisky z peňazí ktoré sa vyberú od ľudí a nevynaložia žiadnu námahu na ich zisk. Žiaci nemajú učebnice, v školách im dávajú prefotené papiere, aj keď rodičia ich zaplatia. Kažimír ľuďom bral peniaze cez poisťovne aut, banky zriadili účet zadarmo tak, že ho zobrali iným. Hypermarketom a podc.zaviedli povinný odvod, ale spôsobilo to len zvyšovanie cien potravín. Ľudia, ktorí si šetria v bankách nedostanú za to nič,pritom oni tie s tými peniazmi pracujú, zhodnocujú a výnosy idú do ich kešene. Vlaky zadarmo, nuž ak ich nechajú jazdiť v tom počte je jedno či jazdia prázdne alebo plné. Zvyšovanie minimálnej mzdy spôsobuje že automobilky napr. Volkwagen si presunú pobočky do Srbska a pod.lebo tu im vláda zakázala robiť za minimálnu mzdu a oni potrebujú tie platené nadčasy či príplatky zasviatky niekde nahrabať. Je toho veľa a to ma skôr štve, ale najviac to že ak by voľby vyhral aj Sulík, ktorí už položil vládu Radičovej-nedá sa mu veriť, čakalo by nás možno väčšie uťahovanie opaskov, jeho slová nemajú žiadnu váhu a žiaľ momentálne snáď ľudia okolo Pellegriniho, podchytiť sa mladí schopní ľudia pod vedením ale niekoho skúseného. Veď Lubyová, Matečná, Laššáková sú múdre ženy, aj keď nikto nie je úplne dokonalý. Laššáková sa mi páči že sa venuje aj našej národnej kultúre, nielen bratislavským hercom a krikľúňom na námestiach, ktorí si kultúru privlastňujú len sebe.
A na toto nemá veľký vplyv prezident. Inak české media nám závidia, či to už bude Šefčovič alebo Čaputová, volili sme dobre. Harabin už hľadá dôvody podozrenia z manipulácie volieb, možno by to bol prezident väčne hľadajúci neprávosti a súdiaci sa, ktovie, on by bol neriadená strela.
No pobavte sa....

vcelka

tiež nie som stotožnená s tým, že práve jej dalo toľko ľudí hlas, už len to ako ju všetci tlačili dopredu, to ako ju propagovali, už to je podľa mňa dosť divné

Tomas12345

Dudda :

"To, co ty propagujes nie je krestanstvo, ale fanatizmus a sekta. Sex pred manzelstvom s 1 milovanym partnerom nezakazoval Boh, ani krestanstvo, ale cirkev."

Biblia nezakazuje sex pred manželstvom ?

Apoštol Pavol nás učí, že ak sa chceme vyhnut smilstvu, máme vstupiť do manželstva, žiaden predmanželský sex preto pochopitelne akceptovaný byť nemože, z veršov vyplýva že sex medzi dvoma partnermi može byť prípustný len v manželstve :

1Kor 7 :2 - 3

"Ale aby sa vyhlo smilstvu, nech má každý svoju ženu a každá vlastného muža. Nech muž plní svoje povinnosti k žene, podobne aj žena k mužovi.

1Kor 7 : 8 - 9

Neženatým a vdovám hovorím: dobre urobia, keď zostanú tak, ako som ja; ale ak sa nevedia zdržať, nech vstúpia do manželstva, lebo lepšie je žiť v manželstve, ako horieť vášňou.

Tomas12345

Dudda :

"Boh povedal: Milujte sa a mnozte sa, nepovedal s akym pohlavim"

A ty si myslíš že množiť sa dá u ludí ktorí su rovnakého pohlavia ? Množiť sa dá jedine u ludi ktorý su rozdielneho pohlavia, takže už len v tomto si homosexuali odporuju s Bibliou.

"a dalej, Boh je laska a nie nenavist voci ludom inak orientovanym."

Boh je milosrdný, dal nám možnosť získať večný život. Dal nám však i príkazy a nariadenia, prečo tieto nariadenia ktoré zakazuju homosexualitu ignoruješ ?

Levitikus 18 : 19 - 22

"Nepribližuj sa k žene počas jej mesačného očisťovania, aby si odkryl jej nahotu. So ženou svojho blížneho nesmieš pohlavne obcovať, aby si sa s ňou nepoškvrnil. Nesmieš zasvätiť svoje dieťa Molochovi, aby si nezneuctil meno svojho Boha. Ja som Pán! Nesmieš nečisto obcovať s mužom tak, ako sa pohlavne obcuje so ženou. To by bola ohavnosť!"

Levitikus 20:13 -

Kto by spal s mužom tak, ako sa obcuje so ženou, obaja spáchali ohavnosť, musia zomrieť, ich krv bude na nich.

List Rimanom 1 : 25 - 27

"tí, čo Božiu pravdu zamenili za lož, uctievali stvorenia a slúžili radšej im ako Stvoriteľovi, ktorý je zvelebený naveky. Amen. Preto ich Boh vydal nehanebným náruživostiam. Ich ženy zamenili prirodzený styk za protiprirodzený. A podobne aj muži zanechali prirodzený styk so ženou a zahoreli žiadostivosťou jeden k druhému: muži s mužmi páchali nehanebnosť. Tak si sami na sebe odniesli zaslúženú odplatu za svoje poblúdenie."