Vraj prilis moc pracujem

Príspevok v téme: Vraj prilis moc pracujem
Benjaminek

Nastupil som do mojej prvej prace a zacal som robit tak ako viem z domu, ako ma to ucil otec. Rano zavcasu vstat, zacvicit si, sprcha, ranajky, do prace, tam sa neulievat, popoludni posilka, kupit si nieco, co si uvarim na veceru, nieco si precitat, nejaku knihu pred spanim a rano zas. Len ja urobim 3x viac ako ostatni kolegovia, lebo oni sa rozpravaju, idu na cigaretku, kavicku, hraju sa na pocitaci hry a podobne. Ja prisne dodrzujem pravidla, co chce sef, je hned urobene, vsetko si pamatam, viem na vsetko rychlo reagovat. Kolegovia sa mi smeju, ked idem v aute, ze presne dodrziavam rychlosti, ze mam v aute zapnute upozornenia na prekrocenie rychlosti, vycitaju mi, ze im kazim normy, ze teraz cele vedenie kvoli mne vie, ze sa da urobit ovela viacej prace. Ja im aj rad pomozem, lebo sa nerad nudim, rad sa citim uzitocny a pri praci aj ovela rychlejsie ide cas, ako ked oni sedia a pozeraju na hodiny, ked bude koniec smeny. Ja este napr. cistim telefony, klavesnice, obrazovky, ukladam papiere. Na stole mam uplny poriadok, aby som mal vo vsetkom prehlad. Najhorsie je, ze ked sef videl, ako makam, tak mi dal asi o 30% vyssi hned prvy plat a stale dostavam nejake odmeny a ostatni ma idu za to zaskrtit, hoci im vysvetlujem, ze ja som taky a ked oni chcu, nech to robia ako ja, no oni nechcu, nechapu to. Teraz po pol roku si ma zavolal sef a chce, aby som mu robil zastupcu a toho, co to robil doteraz chce dat akoze na moje miesto. Mate to aj vy v praci takto isto, ze ludia nemakaju na 100%, ale ze asi tak na 30% a tiez by vam vadilo, ak by niekto vo vasej praci makal naplno? Mam 25 rokov a som cerstvo po skole. Akurat som mal par stazi v Nemecku, ale tam sa tiez makalo naplno.

ahjaj

Peter45:
"Zamestnavatel si totiz kupuje vasu pracu v trvani 8 hodin a vy mu ju nedate a on vam za to zaplati."
ja som v podobnej dileme. Momentálne som chorá a neviem ako dlho mi choroba bude trvať, podľa jedných prognóz 3 mesiace, podľa iných až pol roka... jednoducho neviem, čo bude
ťažko sa čokoľvek plánuje do budúcna, teda plánov mám kopu, len neviem, či ich bude vôbec možné niekedy uskutočniť

uvažovala som, že budem znova akože pracovať, pracujem z domu na pc...
Konateľ mi napísal v deň, keď som sa po 2 týždňoch vrátila domov z nemocnice - teda 22. februára, a pýtala som si doplatok mzdy za január, že dobre, za január mi doplatí zvyšok výplaty, na ktorej sme dohodnutí. Za február mi však hodlá vyplatiť dohodnutú mzdu iba v prípade, ak budem mať predaj za 4500 eúr, inak iba minimálnu, ktorú mám aj na papieri. Vo februári som odpracovala iba 6 dní, zvyšok nemocnica a zvyšok PN- takže tých 6 dní som pracovala za minimálnu mzdu bez toho, aby som o tom vedela... Konateľ vedel, že som bola v nemocnici, ani len skoré uzdravenie, ani ako sa máš. Len čierne na bielom, ak nebudeš mať do konca februára takýto predaj, budeš mať len minimálnu mzdu. Za jazdy zmenené podmienky.

Tak som uvažovala, že vzhľadom na môj súčasný zdravotný stav pracovať neviem, ale keď mi bude trochu lepšie, možno by som zvládla za deň pracovať dve - tri hodinky s kopou oddychu...za minimálnu mzdu odpracovať 3 hodiny denne...aký Pán Boh daj, taký Pán Boh zaplať, respektíve za málo peňazí málo muziky... a inak o čosi finančne predsa len lepšie ako nemocenské...kontrolovať ma príliš nevie...
s ohľadom na to, že zmluva mi aj tak končí v polovici apríla... a potom adieu..
pritom, kebyže je normálny, som mala toľko zlepšovacích opatrení, toľko kreatívneho čohosi, totiž práca je 70 % predaj, ale tých 30 % bolo niečo, čo mali byť hodnoty, ktoré som verila, že tvorím, a tých 70 % sa odvíjalo na predaj pre tých, ktorí tiež verili tým hodnotám a chceli ich podporiť...

necítila by som pracovať tak, že takmer nepracujem ako etický problém, lebo by som konala presne tak, ako si zaslúži.
Na druhej strane mi nie je asi hoden ani slova...teda vecne som mu napísala, že som PN a kedy mám kontrolu, ako mi káže povinnosť.
Druhá možnosť je ani sa nesnažiť pracovať, a kašľať zatiaľ na pracovné záležitosti... iba som z celého znechutená... a keď zmluva skončí, tak som zvedavá, kto príde pre firemný počítač a telefón, alebo mu ani nemám zdvihnúť telefón, tak ako to robil on, keď som mu ja volala z nemocnice ohľadne zvyšku výplaty?

realistazrealu

Peter nebud smiesny aky podvod prosim ta? Ved nasi ludia si tych par slivak tak odmakavaju ze nieje mozne. Normy vo vyrobach ako v Nemecku ale plat stvrtina Robi sa tu najviac sobot a nediel a sme najzadlzenejsi narod. Aku tu mas motivaciu pretrhnut sa v robote? A nas parlament ten co ten cestne pracuje? Aj prazdninky maju chlapci ze? Predtym si rozdaju tisicove odmeny a idu na dovolenky do sveta . A ty tu pis nieco na obycajnych ludi

Peter45

Precitajte si aj toto, co myslite, odkial boli prachy na jeho vyplatu? Nuz museli vyprodukovat za neho ini ludia. Hanba, ze sa tym aj pochvalil...
karierainfo.zoznam.sk

Peter45

Ludia, co tu pisete, ze nepracujete naplno, pripadne na 30%, viete, ze sa v podstate dopustate trestneho cinu podvodu?
Zamestnavatel si totiz kupuje vasu pracu v trvani 8 hodin a vy mu ju nedate a on vam za to zaplati. Uvedomujete si, ze to je to iste, ako ked si v obchode vypytate 10 rozkov a daju vam 3 a zauctuju 10? Co by ste robili?
V Cine teraz robia taky pokus, ze chcu rozdelit ludi na obcanov 1. a 2. kategorie, toto by mohli aj u nas, ze by ti pracoviti mali prednost na uradoch, v nemocniciach a pod. a obsluhovali by ich pracoviti zamestnanci a platili by mensie dane, lebo prisnym dodrziavanim pravidiel a zakonov by kvoli nim bolo napr. treba menej policajtov, zdravotnikov a pod. a ti, ktori uznavaju flakanie by si zili zivot bez pravidiel, nik by ich nebuzeroval, dostavali by tovar, ktroi vyrobili ludia, ktori to flakaju, na uradoch by ich obsluzili lenivi uradnici, ze by dlho cakali v radoch atd. Vsetci nadavame, ze zivime osadnikov a co si myslite, ze o co ide, ked tu niekto maka a niekto nie? Presne o to iste, ze ti pracoviti doplacaju na tych flakajucich. A zaujimal by ma cas straveny s rodinou, lebo som sa jedneho flakaca pytal, ako teda travi cas s detmi a rodinou, ci idu na vylety, piknik, do kina, na bicykel, turistiku... no a on, ze nie, ze si lahne pred televizor a spolocne sleduju filmy a rozpravky, nuz uplne zmysluplny cas straveny s rodinou, viem si zivo predstavit, co vyrastie z jeho deti...

simiona

Súhlasím s Luci, kontrolór a další. Ľudia majú aj rodiny, záujmy, nie len prácu. Si predstav takú matku školopovinných detí, ktorá okrem práce sa musí s deťmi učiť, variť im, prať. Ona asi nebude mať v práci toľko energie ako ty, nemyslíš? Ale potrebuje peniaze, aby rodina mohla žiť, aby mohla tým deťom kúpiť veci do školy, aby mohla platiť účty.

Aj u nás boli takí iniciatívni ... ľudia. A prví vyhoreli a dali výpovede. Lenže návaly práce a šialené tempo ostali nám. Keď nastúpia noví zamestnanci, len sa nás pýtajú, ako to zvládame, že to nie je normálne a vo väčšine prípadov dajú do štvrť roka výpoveď.

Nuž, si na najlepšej ceste k vyhoreniu.

MExplorer

Z tvojej strany došlo voči tvojim kolegovcom k nedorozumeniu, aj oni a ony podávajú počas prac. týždňa stopercentný výkon: v pod. 10%, v ut. 20%, v stred. 30%, vo štvr. 30% a f piatoček opäť 10%.

luci123

Si až príliš zodpovedný dokonalý.Nemozes za to bolo to výchovou, možno otec je taký, mal si taký vzor.Podla mňa tvoj deň je prísny pevný režim, ale pozor, lebo v takomto tempe a tlaku na seba jedného dňa vyhoris.Nieco Ti nevyjde podľa tvojich predstáv a zrúti sa Ti svet.Casto sa tak chovajú ľudia, ktorí potrebujú od druhých uznanie, poďakovanie...komu sa potrebuješ tak strašne páčiť a ukazovať pozrite sa aký som dobrý?
Ty poznáš len čierne a biele nič medzi.Je výborne, že máš cieľ, si snaživý, ale spomal.Ku kolegom sa nevyjadrujem pracuj ako sa Ti žiada a ako Tá baví.chcela som Ti dať iný pohľad na vec.Ty nielen, že veľa pracuješ podľa mňa všetko robíš ako robot.Neexistuje, aby si mal neporiadok, oddych, leňošenie...takých ľudí ako ty často zneužijú, zavalia prácou, až jedného dňa vyhodia v kamcelarii, lebo všetkým treba ukázať, že všetko zvladam.a úplná katastrofa je mať takého muža či otca pre deti.Ale snáď Tá život trocha okrese?

Kontr0lor

V živote je najdôležitejšie nájsť šťastie a zmysel. Šťastie je keď nájdeme niečo čo naozaj radi robíme a potom vynaložíme všetku energiu na to aby sme to robili. Ak to dosiahneme náš život zaplní zmysel a šťastie.

Ak ťa napĺňa práca a je to to čo ťa robí šťastným tak ok. Ale musíš pochopiť že nie každý to ma takto, niekto má šťastie v rodine, iný v záľubách a niekto to stále hľadá.

Nemôžeš potom od nich očakávať, že budú všetku svoju námahu vkladať do zamestnania.

Napríklad ja mám šťastie v záľubách. Práca je niečo čo mi na nich zarába. Ale nerobím si tam zbytočný stres, robím čo je moja úloha, tak aby som z toho nemal stres. Nadčasy neberiem, robím len toľko koľko musím. Čas ma pre mňa najvyššiu cenu.

dobreuz

Trápne čo tu niektorí vypisujete. Áno má sa makať na 100% ak je tá práca dobre platená a nie hrať PC hry, ale zrejme ste rovnakí príživníci tak hejtujete pracovitého človeka. Veď klasika na SR.