Vraj prilis moc pracujem

Príspevok v téme: Vraj prilis moc pracujem
Benjaminek

Nastupil som do mojej prvej prace a zacal som robit tak ako viem z domu, ako ma to ucil otec. Rano zavcasu vstat, zacvicit si, sprcha, ranajky, do prace, tam sa neulievat, popoludni posilka, kupit si nieco, co si uvarim na veceru, nieco si precitat, nejaku knihu pred spanim a rano zas. Len ja urobim 3x viac ako ostatni kolegovia, lebo oni sa rozpravaju, idu na cigaretku, kavicku, hraju sa na pocitaci hry a podobne. Ja prisne dodrzujem pravidla, co chce sef, je hned urobene, vsetko si pamatam, viem na vsetko rychlo reagovat. Kolegovia sa mi smeju, ked idem v aute, ze presne dodrziavam rychlosti, ze mam v aute zapnute upozornenia na prekrocenie rychlosti, vycitaju mi, ze im kazim normy, ze teraz cele vedenie kvoli mne vie, ze sa da urobit ovela viacej prace. Ja im aj rad pomozem, lebo sa nerad nudim, rad sa citim uzitocny a pri praci aj ovela rychlejsie ide cas, ako ked oni sedia a pozeraju na hodiny, ked bude koniec smeny. Ja este napr. cistim telefony, klavesnice, obrazovky, ukladam papiere. Na stole mam uplny poriadok, aby som mal vo vsetkom prehlad. Najhorsie je, ze ked sef videl, ako makam, tak mi dal asi o 30% vyssi hned prvy plat a stale dostavam nejake odmeny a ostatni ma idu za to zaskrtit, hoci im vysvetlujem, ze ja som taky a ked oni chcu, nech to robia ako ja, no oni nechcu, nechapu to. Teraz po pol roku si ma zavolal sef a chce, aby som mu robil zastupcu a toho, co to robil doteraz chce dat akoze na moje miesto. Mate to aj vy v praci takto isto, ze ludia nemakaju na 100%, ale ze asi tak na 30% a tiez by vam vadilo, ak by niekto vo vasej praci makal naplno? Mam 25 rokov a som cerstvo po skole. Akurat som mal par stazi v Nemecku, ale tam sa tiez makalo naplno.

dalsi

presne tak, taky kolegovia su najhorsi,, nie kazdy chce darovat firme, firemnym povinnostiam 100% duse, ved maju svoje zivoty doma,, dajme tomu praca 30%, a osobny zivot 70%,,potom tam nabehnes ty, jedinec, a znicis vsetkym zazemie, a vytvoris dalsiu "otrokarsku"firmu. Ked si az tak produktivny, mal by si si skor najst inu pracu, kde budes vytazenejsi, a nie v beznej praci vystrelit na sefa, a prepustit polovicu personalu,, zmykat ludi co to da... narusit im osobny zivot, znicit ho, budu doma uz len prepracovany, podrazdeny z prace, atd atd,, podla mna je maximalne nespravne ist v pracovnom zivote na 100%, lebo ten osobny bude otrasny.

trpimtakukravu

ludia ako ty su uplne najhorsi kolegovia. Tiez k nam nastupila jedna taka strasne iniciativna vlezdoprdelka a je to tam odvtedy katastrofa. V praci nam bolo vyborne roboty sme mali tak akurat -pozor ziadne ulievanie ale kazdy vedel co ma kedy robit a to sa aj spravilo. Tato mlada absolventka vs len zhana co kde prerobit poprehadzovala nam z nudy vsetky papiere nic sme nevedeli najst . Este si aj berie robotu druhych aby nam mala co vycitat a aby mohla povedat pozrite aka som ja dobra a vy neschopaci. Neznasam taku falos a ritolezectvo.

matila

podla mna si tak jednoducho nauceny a ja v tom nevidim nic zle. aj ked chapem aj kolegov preco im to vadi a asi ta nebudu mat kvoli tomu radi ale prekusni to. ked to vedia v tvojej praci ocenit tak nemas dovod polavit v tempe. ked budu makat aj oni tak aj oni dostanu odmeny, nikto im v tom nebrani

Janamicha123

Nedbaj na nich ak ti to takto vyhovuje, je to tvoja vec a zasluha ze sa mas lepsie ako oni, ak ta to bavi pracuj, neulievaj sa, budes sa mat dobre. Kto robi ma.

Benjaminek

LogikaNepusti - nie o 1 km/h prekrocenie nemam nastavene, mam nastavene upozornenie pri prekroceni nad 10 km/h, lebo do 6 km/h sa to riesi dohovorom, dalej je tam tolerancia radaru a nepresnost tachometra, ktory v kazdom aute ukazuje o nieco mensiu rychlost.
Ja praveze ked sme isli s kolegami na 2 rovnakych autach, tak som prisiel skor, len som si nastavil tempomat na 140 km/h na dialnici a ti druhi isli aj 160, ale ked stretli policajne auto, tak oni hned brzdili az pod 110, no ja som vedel, ze ma nezastavia, tak som nebrzdil a aj moja spotreba bola 7,5 l a ich 10,5 l. Aj do kopca pri Trencine, kto nema tempomat, tak spomali, lebo clovek to neustriehne, ze treba pridat, ked sa ide do kopca. Ja jazdim tak, ze nezdrzujem, len jednoducho neprekracujem rychlost tak, aby to bolo na pokutu a nebrzdim pred policajtami a kludne obehnem aj sanitku s majakom, ked nejde max ako sa da, lebo to sa moze a talkisto, ked zastavil autobus na zastavke uz ked sme boli v meste a bola plna ciara, tak oni cakali, kym si ludia kupia listky a ja som ho obehol. Vela ludi neovlada poriadne dopravne predpisy a tak zdrzuju tam, kde nemusia a naopak, tam kde by mali nieco dodrziavat, napr. rychlost, tak ju prekracuju alebo si nevsimnu, kedy je uz krizovatka, ktora rusi obmedzenie alebo ze v Rakusku nekonci rychlost krizovatkou ani znackou zaciatku obce, ak predtym bola ina rychlost. Ja si vsetko vzdy poctivo studujem a zaujimam sa o to a dodrziavam to. Je na mna uplne spolahnutie, vsade pridem nacas, vsetko, co slubim dodrzim alebo ak sa nieco stane ihned riesim a nemavam nervy, ak sa nieco stane, nenadavam na situaciu, ale ju pokojne s prehladom riesim. K nasim zakaznikom som mily, usmievam sa, vychadzam v ustrety, aj kazdy z nich chce jednat so mnou alebo ziada, aby som bol pri rokovani, ze potom sa mozu spolahnut na dohody a terminy. Aj viem rychlo a efektivne zorganizovat veci, vobec nad tym ani nemusim rozmyslat, mozog mi tak sam funguje. Ja raz budem mat vlastnu firmu, len sa bojim, ze do nej nezozeniem dobrych ludi a chcel by som ich platit podielom na zisku, nie obycajnou vyplatou. Len potrebujem pracovitych a ze sa mozem na nich spolahnut, verit im ako sebe, aby som nemusel vsetko kontrolovat a robit policajta. Mam velke plany do buducna.

dobreuz

Proste tak to je, že keď niekto absolútne vyniká nad ostatnými tak tí ostatní ho začnú osočovať a robiť mu nepríjemnosti. Treba predsa potláčať silné individuality... Nech je každý ako ovca a nie že sa náhodou bude vymykať priemeru.

LogikaNepusti

Dufam ale ze rodinu nemas a nechces mat pretoze si workoholik a nemal by si na ne cas. Kazdopadne s tym prekrocenim rychlosti to prehanas. To chces povedat ze ked ides 51km tak ta to upozorni? To by som sa ti asi tiez smiala. Moc to prehanas a urcite sa to neprejavuje len v tvojej praci.