Vraj prilis moc pracujem

Príspevok v téme: Vraj prilis moc pracujem
Benjaminek

Nastupil som do mojej prvej prace a zacal som robit tak ako viem z domu, ako ma to ucil otec. Rano zavcasu vstat, zacvicit si, sprcha, ranajky, do prace, tam sa neulievat, popoludni posilka, kupit si nieco, co si uvarim na veceru, nieco si precitat, nejaku knihu pred spanim a rano zas. Len ja urobim 3x viac ako ostatni kolegovia, lebo oni sa rozpravaju, idu na cigaretku, kavicku, hraju sa na pocitaci hry a podobne. Ja prisne dodrzujem pravidla, co chce sef, je hned urobene, vsetko si pamatam, viem na vsetko rychlo reagovat. Kolegovia sa mi smeju, ked idem v aute, ze presne dodrziavam rychlosti, ze mam v aute zapnute upozornenia na prekrocenie rychlosti, vycitaju mi, ze im kazim normy, ze teraz cele vedenie kvoli mne vie, ze sa da urobit ovela viacej prace. Ja im aj rad pomozem, lebo sa nerad nudim, rad sa citim uzitocny a pri praci aj ovela rychlejsie ide cas, ako ked oni sedia a pozeraju na hodiny, ked bude koniec smeny. Ja este napr. cistim telefony, klavesnice, obrazovky, ukladam papiere. Na stole mam uplny poriadok, aby som mal vo vsetkom prehlad. Najhorsie je, ze ked sef videl, ako makam, tak mi dal asi o 30% vyssi hned prvy plat a stale dostavam nejake odmeny a ostatni ma idu za to zaskrtit, hoci im vysvetlujem, ze ja som taky a ked oni chcu, nech to robia ako ja, no oni nechcu, nechapu to. Teraz po pol roku si ma zavolal sef a chce, aby som mu robil zastupcu a toho, co to robil doteraz chce dat akoze na moje miesto. Mate to aj vy v praci takto isto, ze ludia nemakaju na 100%, ale ze asi tak na 30% a tiez by vam vadilo, ak by niekto vo vasej praci makal naplno? Mam 25 rokov a som cerstvo po skole. Akurat som mal par stazi v Nemecku, ale tam sa tiez makalo naplno.

Klaudi1989

Na jednej strane rozumiem kolektív, lebo im tam trochu narúšaš pracovnú morálku ale zase na druhej strane je fajn, že ťa robota tak baví.

ahjaj

Antilopa, aj ústne sme sa na niečom dohodli. Myslela som si, že je dosť inteligentný na to, aby vedel, že ak mi nedá to, na čom sme sa dohodli, odmietne aj z pozície práceneschopnosti aj tu minimálnu podporu obchodu a on s tým kvôli jazykovej bariére nepohne, musel by niekoho znova zaucit a prijať a vyjde ho to drahšie. Nechám mu plávať obchody a príde kvôli tomu nie o pár stovák, čo mal byť férový ku mne, ale o tisícky eur.

antilooopa

ahjaj, tak ti treba, keď si podpísal(a) v pracovnej zmluve minimálnu mzdu. Čo si čakal(a)? Že ti bude platiť viac, ako nutne podľa zákona musí? Nedaj sa vysmiať. Aké podmienky máš v zmluve, také čakaj.

Majuli68

Uplne chapem tvojich kolegov. Milovala som svoju pracu najviac na svete a chodila som tam velmi rada. Az k nam jedneho krasneho dna nastupila velmi iniciativna nova kolegyna po materskej ktoru zrejme doma muz neocenuje tak si vsetko ocenenie dohana v robote. Zacala robit robotu ktora sa jej vobec netykala do vsetkeho pchala nos a vsetko musi vediet. Pridala mi kolegovu pracu pretoze si mysli ze je tam asi viac ako riaditelka a totalne nam svojou iniciativnou povahou znicila vztahy a rozhadala nas tam cize teraz sa tam citim ako na ihlach . Riaditelke sa to samozrejme paci ze tam niekto maka aj za nu tak jej nechava volnu ruku. Ja mam vdaka tejto osobe uplnu nechut vobec ist do prace ktoru som mala rada pretoze vdaka jej super povahe tam mam dobabrane vztahy a kopec roboty navyse. S povahami ako si ty je zivot a fungovanie na prasky .

petroneta

Benjaminek, pravdu máš Ty aj Tvoji kolegovia. Si zrejme mladý človek, ktorý chce zmeniť svet k lepšiemu a kolegovia sú skúsenejší, ktorí sú rozhodnutí neplytvať energiou, ktorú potrebujú aj v iných sférach života. Neviem, ako funguješ Ty v iných sférach života, ale nedá sa na všetkých frontoch horieť ako fakľa, lebo vyhoríš.
Kolegovia odvádzajú podľa nich priemernú prácu, potom ešte fungujú doma ako otcovia, ktorí sa učia s deťmi, pomáhajú manželkám, pomáhajú svojím rodičom, riešia všetko možné. Kebyže sa všade tak vkladajú, ako Ty do práce, asi by to nezvládali.
Odporúčam Ti pracovať tak, ako to Ty cítiš, lebo to cítiš preto tak, lebo je to tak správne pre Teba. Ďalej naliehavo žiadam, aby si bol popritom chápavý k druhým ľuďom. Netočí sa všetko okolo práce, existujú aj iné hodnoty, možno také, aké Ty ako mladý človek ešte nepoznáš.

simiona

Autor mal veľmi veľké šťastie, že natrafil na zamestnávateľa, ktorý jeho snahu aj ocenil. Lebo väčšinou je to tak, že sa v práci snažíš, dobre sa nepretrhneš a nič. Tak načo vypustiť dušu v práci, keď človek za to nič nemá? Len to minimum, na čo má nárok zo zákona? Už 5 centov navyše by ho položilo...

Škoda, že ja som nikdy nenatrafila na firmu, kde by mi pokusne dali niekoľko tisíc eur, že ako budem makať. :D To je zvláštne...

A predpokladám, že autor nerobí na normy, celý deň v stoji na nohách, za pásom v automobilke. Na smeny, vstávanie aj o 4 ráno, aj nočné smeny.

Nachytavkaprace

Ja som videl take video, kde zistovali, ci su peniaze naozaj primarnou motivaciou prace alebo rozhoduje povaha cloveka.
Zobrali cloveka akoze do prace. Dali mu obrovsky plat, asi 5.000,- eur a mal iba prenasat lahke krabice v sklade. Prisiel kamion, mal ich vylozit do jednej miestnosti a z druhej ich mal nalozit do kamionu. A ked odisiel kamion, mal zas prehodit krabice medzi miestnostami. Akoze medzisklad. No on prve 3 mesiace makal ako mal, no a potom prisiel na to, ze sa nic nestane, ked tie miestnosti neprehodi medzi sebou, ale nalozi to opat do kamiona. Nik ho nekontroloval, boli tam skryte kamery o ktorych nevedel. Skratka chlapik sa po case zacal ulievat a neurobil to co mal v naplni prace. Nebol sam, nachytali tak asi 10 ludi, lisilo sa to len v tom case, kym sa zacali ulievat. Dokonca dvom dvihli plat o 1.000,- eur, ked zacali podvadzat, ze ci to pomoze, ale nic. Iba jeden jediny to robil stale poctivo. Jemu potom znizili plat a aj tak sa neulieval. Oni dokazali, ze primarna je povaha cloveka a nie peniaze ako plat, ze to je motivacia na par mesiacov a ten clovek znovu padne do starych kolaji. Ze ten, co je nezaplateny, ale vie robit, tak bude robit stale, len si zacne hladat inu pracu a ten co nemaka a tvrdi, ze to nema zaplatene, tak nebude naozaj poctivo robit ani za ovela vyssiu mzdu, len si zvykne na vyssi prijem a znovu sa zacne ulievat. Bolo by zaujimave take video natocit aj na Slovensku, ze ake sme povahy v praci, ze ked sa stazujeme na platy, ze ci by sme zacali makat naplno, ak by sme boli spokojni s platom. Toto by ma strasne zaujimalo.