Vraj prilis moc pracujem

Príspevok v téme: Vraj prilis moc pracujem
Benjaminek

Nastupil som do mojej prvej prace a zacal som robit tak ako viem z domu, ako ma to ucil otec. Rano zavcasu vstat, zacvicit si, sprcha, ranajky, do prace, tam sa neulievat, popoludni posilka, kupit si nieco, co si uvarim na veceru, nieco si precitat, nejaku knihu pred spanim a rano zas. Len ja urobim 3x viac ako ostatni kolegovia, lebo oni sa rozpravaju, idu na cigaretku, kavicku, hraju sa na pocitaci hry a podobne. Ja prisne dodrzujem pravidla, co chce sef, je hned urobene, vsetko si pamatam, viem na vsetko rychlo reagovat. Kolegovia sa mi smeju, ked idem v aute, ze presne dodrziavam rychlosti, ze mam v aute zapnute upozornenia na prekrocenie rychlosti, vycitaju mi, ze im kazim normy, ze teraz cele vedenie kvoli mne vie, ze sa da urobit ovela viacej prace. Ja im aj rad pomozem, lebo sa nerad nudim, rad sa citim uzitocny a pri praci aj ovela rychlejsie ide cas, ako ked oni sedia a pozeraju na hodiny, ked bude koniec smeny. Ja este napr. cistim telefony, klavesnice, obrazovky, ukladam papiere. Na stole mam uplny poriadok, aby som mal vo vsetkom prehlad. Najhorsie je, ze ked sef videl, ako makam, tak mi dal asi o 30% vyssi hned prvy plat a stale dostavam nejake odmeny a ostatni ma idu za to zaskrtit, hoci im vysvetlujem, ze ja som taky a ked oni chcu, nech to robia ako ja, no oni nechcu, nechapu to. Teraz po pol roku si ma zavolal sef a chce, aby som mu robil zastupcu a toho, co to robil doteraz chce dat akoze na moje miesto. Mate to aj vy v praci takto isto, ze ludia nemakaju na 100%, ale ze asi tak na 30% a tiez by vam vadilo, ak by niekto vo vasej praci makal naplno? Mam 25 rokov a som cerstvo po skole. Akurat som mal par stazi v Nemecku, ale tam sa tiez makalo naplno.

DeniskaDeniska

Neries co si myslia a co vravia kolegovia. Ja to mam detto. Po VS hned praca a po pol roku povysenie na miesto na ktore si kolegovia robili zalusk 20 rokov. Po celej firme ma kvoli tomu ohovaraju ale do oci neoovedia nic. Chlapi ti fajcia jednu cigaretu od druhej a zeny pozeraju recepty na internete. Pracovna siba od siedmej ale som rada ked tu niekoho najdem o osmej. A stale sa stazuju. Mam tu par kolegov a kolegyn ktori su pre mna v pohode a chodime na kavu i mimo prace ale ostatni su taki ako si popisal ty. Lenivi, nudni, stazovatelia - ale chcu povysenie a vysoke platy.

Adka24

Ahoj na tvojom mieste sa tiez cudujem ze si neostal v Nemecku . Bolo by to pre teba idealne si mlady mas cely zivot pred sebou. Tu si na zivot nezarobis to len budes prezivat. Tiez som mlada baba mam prvu robotu po vysokej a je to tu katastrofa. Zaplatim ucty, benzin a nic mi neostava o zakladani rodiny nemoze byt ani rec. O kolektive ani nehovorim sama zena na pracovisku cize katastrofa. Tiez uvazujem vazne nad zahranicim .

Daffy

Tak bud rad, ze ta vie zamestnavatel ocenit a mas nasliapnutu karieru, lebo niekde chcu, aby si takto robil a povazuju to za normalne, bez financneho, moralneho a karierneho ocenenia. Na kolegov sa vyprdni, o chvilu im budes sefom a netreba sa s lenivcami bratrickovat, potom tych lenivcov povyhadzuj a zober sikovnych ludi, ktori chcu v praci makat. Henti sa moze ulievat na podpore doma.
Ja som tiez sikovna, vzdy so makala, kolegovia lenivi mi hadzali svoju pracu, sef to neocenil, ani pracu si neviem najst, lebo som vyhorela a na chvilu mimo pracovneho zivota, no a nemam kadejake zahranicne staze, znamych a podobne. Preto ludia ako ja potrebuju sefov ako si ty, ktori hladaju ludi, ktori chcu a vedia makat, daju im sancu a ocenia ich.
A povedz svojmu otcovi, ze ti stepil tie spravne hodnoty a vychoval z teba sikovneho cloveka.

naivny

kebyže som zamestnaný, v práci buď makám, alebo trochu pracujem, podľa toho, čo by tá práca bola. Ak niečo, čo ma nezaujíma, tak by som robil len to nevyhnutné, aby ma nevyhodili, kým nebude dačo lepšie, keby ma to zaujímalo, robil by som na plné obrátky.
Človek má robiť prácu, ktorá ho baví, a to že Tvoji kolegovia nerobia takú je ich problém, a nie Tvoj.