Osamelí ľudia

carymary

mohli by dat na maturity uvahu o osamelosti, by sme videli, kolki sa tak citia a co dokazu na tu temu napisat.
salvorhardin pekne si to napisal.

SalvorHardin

Ono je to ako s chorobou, ci alergiou, ten neprijmy pocit v hrudi, ked sa cítim osamelo nikdy nezmizne, ale ked clovek vie, ze v nom nieco zomiera, casom si na to zvykne. Beriem na vedomie objektivne faktory a som zmiereny s tym, ze ziadna zena by nechcela niekoho ako som ja. Snazim sa zit svoj zivot ako najlepsie viem, robit, co ma bavi a proste zit mat nadhlad, byt nad vecou. Samozrejme, ze to nie je super pocit nemat nikoho, kto by ma nevysmial alebo sa necitil sa trapne, kebyze mu mam uprimne hovorit o svojich pocitoch, samozrejme ze to je hrozne hovorit si stale, ze "ona proste neexistuje", len aby som nejak odbil myslienky na nejaku zenu, ktora by slutocne mala rada mna ako cloveka, ale tak vies... deti umieraju v Afrike, niekto sa narodi miliardarovi, niekto so smrtelnou chorobou a pod., nuz a niektori ludia si najdu niekoho, male % dokonca svoju spriaznenu dusu, no a niektori su proste stale sami aj ked sa snazia ako chcu. Laska zial nie je pre kazdeho. Chcem sice verit, ze mozno niekoho niekedy stretnem, ale zistil som, ze ked aj tuto vieru zahodim, aspon v sebe nezivim falosnu nadej a aspon to potom menej boli.

Predtym ako sa na mna spusti lavina typu: "ach boze nelutuj sa tolko", tak len tolko k tomu, ze mal som dost hrozny vztah uz velmi davno, vela kamaratov/tiek som sa vzdal, lebo boli falosni a pokrytecky, a vobec sa nelutujem, som s zmiereny s tym, ze niekto si proste v loterii zivota musi vybrat kartu osamelosti a ze proste mam smolu a idem dalej, aj ked samozrejme neprejde den, co by som na to nemyslel intenzivne aspon chvilu. M 26 a zivot je (snad) este dlhy a svet velky, tak je co obkavovat a co robit, ale uz dlho v sebe proste nemam nazvys silu, aby som sa neustale chlacholil a presviedcal, ze "nie, ona tam naozaj niekde je, urcite ju stretnes". Uz nemam silu nazvys verit a proste s tym zijem. Raz to je lepsie, raz horsie, ale zivot ide bez ohladu na to dalej...

Lenka RUS

Natalia 7001: Natalka, máš len 20 rokov, nerob z toho drámu. Nie je dôležité čo robíš, ako vyzeráš, čo si obliekaš... ale čo vyžaruješ. Je dôležité aj nastavenie, ktoré tu bolo spomenuté ale samotné nastavenie nestačí. Je potrebné aj niečo spraviť. Skús sa začať o seba starať a mať sa rada. Skús si nájsť nejakú aktivitú čo ťa bavý a napĺňa ťa. A ak chceš patriť medzi zadanými, skús sa so zadanými ľudmi zoznámiť, čo robia, ako sa správajú, čo robia inak. Pochopíš, že niektoré veci robia inak a ak začneš robiť to isté, tak ver tomu že niekoho si nájdeš. Ak to naozaj chceš, tak sa to stane. Nevzdávaj sa po pol roku alebo roku. Ono to príde, len treba trošku trpezlivosti. Malé prsia nerieš, mám A a môj priateľ je z nich hotový a zbožňuje ich aj tak.

uprimny

Natalia7001: Nerob z toho tragediu, mas predsa len 20 rokov a tvoj zivot sa este len zacina, urcite najdes niekoho, kto ta bude mat rad a s kym si budes rozumiet. A co sa tyka telesnych nedostatkov, vela chalanom male prsia vobec nevadia, ten problem je skor len v tvojej hlave, nauc sa s tym zit a maj rada sama seba, prijmi sa taku aka si. Ak to pre teba bude nepredstavitelny problem, existuju samozrejme aj plasticke operacie na zvacsenie prs, co stoji cca od 2000 eur, informacii je o tom na internete vela. Ale pamataj, ked chodis s chalanom a ty sa pred nim prvykrat vyzlecies tak tie prsia vobec riesit nebude, uz cez saty to je +- vidiet ake su velke a kazdy normalny chalan ak ta lubi tak ta ma rad taku aka si;)

uprimny

Cliattsi-tu je preklad:
Muž šiel na prechádzku a náhodou prišiel do raja. Po dlhej prechádzke sa cítil trochu unavený a pomyslel si: "Prial by som si, aby som si niekde mohol odpočinúť." A uvidel krásny strom, pod ktorým bola nádherná, mäkká tráva. Tak šiel a zaspal na tráve. Po niekoľkých hodinách sa prebudil dobre odpočinutý. Potom si pomyslel: "Ach! Som hladný. Prial by som si, aby som mal niečo na jedenie." Pomyslel na všetky pekné veci, ktoré chcel jesť, a všetky sa objavili pred ním. Potom, čo zjedol bohaté jedlo, si pomyslel: "Ach! Prajem si, aby som mal aj niečo na pitie." Myslel na všetky lahodné nápoje, ktoré chcel a všetky sa objavili pred ním.
Nato si pomyslel: "Čo sa to tu dočerta deje? Chcel som jedlo, objavilo sa jedlo. Chcel som sa napiť, objavilo sa pitie. Možno sú tu nejakí duchovia." Pozrel sa a zbadal duchov. V okamihu, keď ich uvidel, sa vystrašil a povedal: "Och, to sú duchovia, možno ma budú mučiť." A duchovia ho začali mučiť a on začal kričať a revať bolesťou. Nariekal: "Ach, títo duchovia ma mučia, oni ma zabijú." A zomrel.

Iveta Michael

Cliattsi

Ja ti to preložim kludne ale zajtra lebo som toto až teraz našla a hrozne sa mi už chce spat sorry .. :)

Cliattsi

Kontrolor diky za tip. Škoda.len že.nerozumiem anglicky. Dal som si aj do www.tedx.com karen dolva a nenašlo mi video. Nevies mi poradit, kde nájdem prepis do slovenciny ked existuje?