Nie je kozmetika ako kozmetika. To platí i pre prírodné produkty.

Táto diskusia patrí k článku: Nie je kozmetika ako kozmetika. To platí i pre prírodné produkty.
Nie je kozmetika ako kozmetika. To platí i pre prírodné produkty.

Človek si dáva veľký pozor na to, čo vloží do úst, no veľakrát pri kozmetike taký obozretný nie je. No mal by byť, keďže až 60% látok obsiahnutých v kozmetických produktoch sa vstrebáva do tela. A veľmi ľahko sa stane, že človek zamorí svoje telo škodlivinami.

Nohka

suhlasim. Ako žena dost trpim na citlivu pokožku so sklonom k akne a aj vlasy mi dost nastneju. Moja kozmetička mi poradila bio kozmetiku a odkedy ju použivam vidim na sebe obrovske zmeny. Takže doporučujem.

Ivanessa

Ja nedam dopustit na annemarie borlind.Jedina kozmetika čo mi po tolkych rokoch trapenia nerobi zle.A to som si presla kadecim aj prirodnym aj drahsimi znackami maslami bio 100 % ultra olejmi a pod...Hlavne sa tam da tarfit presne čo potrebujete.Ja som mala suchu utrapenu pleť az taku atopicku.

sonicka_so

jessica, naozaj má taký super vplyv na problematickú pleť? je na čase asi prejsť na niečo prírodnejšie ;-)

Zanettte

Su viac menej prestizne cerrtifikácie na základe ktorych sa do tejto kategorie vyrobok zaradi. Je certifikat VEGAN na zaklade ktoreho sa produkt vyhodnoti ako taky, ktory neobsahuje živočíšne zložky, je certifikat eco control(tam je zachytene aj či su pri výrobe zohľadnené všetky enviromentálne dopady na prostredie (nepoužívajú sa látky z ropy, atď), je certifikat green brand.natrue,leaping bunny..da sa dohladat, kedy je udeleny a čo musi vyrobok splnat.Nic zloziteho.Dalsia vec ktorá "mi je jasna".Ved to mas na kazdom vyrobku vycapene a ako som si davnejsie vsimla sam sa tu certifikatmi ohanas.

Defcon

Zanettte, tak daj nazov predpisu , ktory to urcuje ...... zas dalsi nazor predajcu typu: ja predavam toto a to je to prave orechove prirodne, zbytok je bordel

Zanettte

Pridávam sa k tým, ktorým to je jasné.Predávam prírodnú kozmetiku a kozmetiku na prírodnom základe a do tejto kategórie nikdy nepatrí tá kde je použitá nejaká zložka vyrobená z ropy ako premasťovadlo.Vacsinou je tam jojobovy,makadamiovy olej alebo bambucké maslo.Čo je ak niesi zadubený uplne jasné že sú čisto prírodné oleje získané z niečoho čo sa dá zjesť ..pripadne filtrovane.Toto je téma kde sa malo pojednávať o rozdieloch a uskaliach jednej či druhej kozmetiky.Samotné dnes pouzivane parabeny s kratkym alkylovym retazcom nie su pre človeka nebezpečné.Sú povolené.
Okrem toho, že sa vyrábajú synteticky,
vyskytujú sa prirodzene aj v prírode. V nízkej
koncentrácii ich môžeme nájsť v ovocí
a zelenine (čučoriedky, mrkva, olivy, jahody,
hrášok cibuľa), včelích produktoch (propolis)
alebo morských baktériách. MARY KAY vsak pravdepodobne pouzíva synteticky vyrobené a existujú ludia ktorým "je jasné" čo je lepšia voľba.Ak sú tu ludia ktorí si vyberú parabén nech sa páči ale ja sama mám odskúšané že po krémoch som bývala mastná pleť bola zaťažená a podráždená.Z toho som si vyvodila a asi nielen ja že to na tvár až také vhodné nebude.Na tvári je viac pórov,je pohyblivá stále vystavená okoliu.Ked som presla na kozmetiku na prirodnom zaklade kde parabeny synteticke nie su tento problem zmizol.A niesom sama na svete preto je moznost si vybrat..myslím že tam dolu dievcina poukazala na tento problém.Kazdá jedna znacka ktorá o sebe prehlasuje že vyraba prirodnu kozmetiku alebo na prirodnom zaklade nepouziva parabeny(inak by to nemohla o sebe vyhlasit) tu nejde o chemicky rozbor zložiek tu ide o to že bud sa niečo može tak volať alebo nie.. tak ja nechapem co vam nie je jasné.

Defcon

Tak som si na rozdiel od ostatnych dal namahu aby som nasiel presnu legislativu k oznaceniu kozmetiky a jej pravu sa nazvat prirodnou. Ziadna legislativa neupravuje a ziadna norma nezarucuje nejake vlastnosti kozmetiky, takze je len na vyrobcovi ci svoj vyrobok nazve prirodnym, alebo nie.
Rovnako co sa tyka certifikatov, certifikacna spolocnost si sama vycuca z prsta podmienky. Velmi casto , vid garnier 2017, je prax taka, ze kozmeticka firma vytvori dcersku firmu zaoberajucu sa certifikaciou a tato dcerska firma vytvori certifikacne podmienky na mieru vyrobkom materskej firmy.
Result ? Zas si zo zakaznikov niekto robi dobry den.....

Defcon

Vam je to uplne jasne ako to myslia, len vysvetlit to neviete. Furt opakujete ako papagaje, ze to je vsetkym jasne. Tusim, ze v tom mate hokej ako nasi hokejisti v hrani hokeja.

Jarda Kriz

Defcon ty si uz natri radsej chlieb niecim prirodnym.Idealne vazelinou.Mne je uplne jasne jak to myslia a ego ma nenuti to rozoberat.Proste ta kozmetika obsahuje zlozky ktore niesu az tak skodlive pre cloveka a dokazu poskytnut podobny ba lepsi ucinok ako parabeny a produkty ropneho priemyslu.Aj igelit je prirodny vsak..ked je z ropy.Hlavne ze sa rozklada vecnost.

Defcon

Makavele, tak mi prosim vysvetli rozdiel medzi prirodnymi a NE-prirodnymi zlozkami v kozmetike. Lebo vsetky zlozky tak ci tak pochadzaju z prirody a rovnako vsetky su tvrdo fabricky spracovane. Ci si myslis, ze napr olivovy olej v kozmetike je v kvalite extra virgin ? Sklamem ta, aj suprove znacky pouzivaju ten najlacnejsi olivak . A asi vies ako sa ziskava najlacnejsi olivak, po tom co z oliv stecie extra virgin a potom virgin. Tak mi Makavele vysvetli toto, kedze to vsetci chapu ,len ja ee. Kde je ta hranica medzi prirodou a umelinou ? A hlavne v kozmetike ..... este som vo fabrickom kreme nenasiel aspon kusok rastlinky....
Vsetko su to prirodne zlozky fabricky upravene a spracovane. Len samotne firmy vymysleli taketo delenie a to kvoli penazenke a modnej vlne.