Požadovaná funkcia je prístupná iba pre administrátorov

Z čoho žijú slovenské rodiny

Príspevok v téme: Z čoho žijú slovenské rodiny
Paulina97

Zdravím všetkých, túto tému som našla s nádejou že mi niekto poradí ako ďalej. Sme mladý pár (21,22). Pred rokom sme sa rozhodli že sa s priateľom po 5 ročnom vzťahu osamostatníme. Samozrejme našetrené nič moc a tak sme boli nútený vziať si na vlastne bývanie hypotéku. Hypotéku nám schválili na 70%. To čo sme mali našetrené sme doložili k hypo a kúpili nejaký ten nábytok. V tom čase som mala super prácu a zarábala som tak 700-800 EUR + tringelty ktoré tvorili takmer polovicu výplaty a ešte stravné lístky. O túto prácu som prišla a začal sa boj. Vystriedala som niekoľko zamestnaní. Nikde som nezarobila tak ako v mojom prvom zamestnaní a sedavú prácu som neznášala. Vždy ma to ťahalo iným smerom až raz prišlo k tomu že som si urobila opatrovateľský kurz a začala som pracovať v sociálnom zariadení. Všetko bolo super až kým neprišiel další výdavok a my sme museli do nášho bývania investovať dalších 9000€. Samozrejme tie peniaze sme nemali a tak sme museli zobrať další úver. Teraz keď zrátam všetky naše náklady na bývanie, splátky, poistky, proste všetky náklady spojené aj s údržbou auta dostaneme sa na sumu 600€. Dokopy zarábame tak 1200€ zostane nám teda 600 €. Nieje to podľa mna žiadna katastrofa ale my z toho nevieme vyžiť. Vždy sa nájde niečo čo nám urobí škrt cez rozpočet. Dnes je to týždeň po tom čo sme obaja dostali výplatu a mame už len nejakých 350 €. Z toho sa musíme predstavovať a samozrejme dochádzať do práce. Už som s nervami v koncoch. Nevieme nič ušetriť, odložiť.... Nehovoriac o tom že by sme už radi mali aj dieťatko žiaľ nedá sa...

drrrak

my slovaci sme sa nikdy nemali nejak zvlast dobre nase mamy nam ponozky stopkali ked boli derave ani teraz to nie je inak..na slovensku sa tazko zije inym sa dobre kradne..treba kradnut

drrrak

rodiny by mali drzat pohromade ako volakedy viacgeneracne domy v nich rodiny kde si navzajom pomahali..dnes...sestra nenavidi sestru, matka terorizuje svoje deti, svokra terorizuje nevestu...vsade len osamostatnite sa odidte od rodicov.. a za co?
neda sa tu vyzit nedivim sa rodinam ze nechcu mat deti ved je to strasne..a henti v parlamente by si radi platy este zvysovali..dneska je 500e jak 500korun! :(

Okt

Ahoj, ani my nemame nic odlozene ani nasetrene neda sa proste, dieta mame a vychovavame :) mame horsi prijem ako vy a hypoteku plus tri dalsie pozicky, viem je to o zivot, ale nedalo sa inak. Zivot na SR je jeden obrovsky stres, lebo prijmy su strasne nizke, takze je len jedina moznost odist z tejto krajiny