Nemám žiadnych kamarátov :(

Príspevok v téme: Nemám žiadnych kamarátov :(
Rikk9

Ahoj už som sem dávnejšie písal a keďže sa príspevky posúvajú dozadu tak píšem opäť. Som Peter mám 18 rokov a môj problém je ten že nemám žiadnych kamarátov :( V detstve som mal kamošov , chodili sme vonku no postupom času čím som bol starší bolo ich menej a teraz nemám vôbec nikoho. Som dosť špecifický typ človeka . Proste neviem komunikovať s niekým iným , neviem o čom sa s tým druhým rozprávať no neskôr až keď s tým človekom už nie som tak mi napadne čo všetko som mohol povedať. Prosim pomôžte mi :( Nechcem už takto žiť že všade som sám, ako keby som vyžaroval niečo čo druhým dáva impulz aby sa so mnou nebavili :( Vždy sa pýtam , prečo práve ja ? Prečo ja nemôžem mať veľa kamarátov ako niekto? Prečo žijú taký ľudia s ktorými sa nikto nechce baviť ? Nechápem . A určite to nie je o vzhľade ale o mojej povahe . Niekto ma berie aj ako introverta lebo som vždy sám, ale ja sa s ním nestotožňujem proste nechcem ním byť ale neviem ako si nájsť ľudí s ktorými by som si rozumel. Veľmi sa bojím že budem v živote sám, bez práce a nikto o mňa ani nezakopne :( Nechcem aby som tak dopadol :( Prosím pomôžte mi :(

Kontr0lor

Ide o to akých priateľov potrebuješ. Niekto potrebuje takých s ktorými ide na pivo po práci, cez víkend na chatu a podobne. Niekto potrebuje priateľov aby spolu robili svoje koníčky a to ich spája. Niekto potrebuje priateľov ako rodinu, s ktorými rieši bežné veci v živote.

Ja napríklad mám priateľov takých s ktorými robím koníčky. Kedže robíme tú istú vec vždy je o čom kecať. A k nie je čo už, sem tam aj kus relax no stres že nie je o čom kecať. Ale vždy sa kecá, lebo vždy sa niečo rieši. Ja konkrétne cestuje, leziem, turistikujem, bicyklujem, fotím atď. No si predstav koľko mám priateľov :)

No a inak som introvert a s niekým cudzím si nepoviem nič. A nerád chodím do mesta len tak bezcielne sedieť na pivo. A taktiež bežný život s nikým nepotrebujem riešiť.

TheVillage

Čo ti chýbajú nejaké tupé dedinské diliná alebo staré svinéé šak to je pod úroveň.A ty úchylný buzerant tučný starý sa už choď obesiť.

Rikk9

Ďakujem za odpovede.. už som skúšal asi všetko ale žiaľ neúspešne :( Tá samota ma raz zabije cítim to.. Je to hrozne ťažké takto žiť ..kiež by ma niekto vedel pochopiť

chlpatyhaf

Caf Rikk. Treba to skusat. Najlepsie je podla mna (akoze men to pomohlo), najst si kamosovcez spolocne zaluby. Ja som az kym som nebol na strednej moc dobrych kamosov nemal a tiez som ani nebol velmi oblubeny v skole a mimo skoly som nikam nechodil. Na strednej som si nasiel kamosa, spriaznenu dušu a kedze bol skaut a ja uz som kvoli mojmu zaujmu o prirodu dlho chcel skautovat, dovliekol ma k skautingu a tak sa zacal moj ozajstny socialny zivot. Takze cesta podla mna vedie cez zistenie toho co mas rad a venovanie sa nejakym zalubam po spoznanie novych ludi a najdenie si kamosov. Raz som prisiel na to, ze vsetko sa da naucit. Teda aspon si to myslim. A komunikacne skills a hladanie si kamosov patria do tejto kategorie. Neboj sa. Je to cesta na par rokov, ale urcite sa to da. Mne v roku 2009 ani nenapadlo ze sa mi prestane stavat tak casto ze vsetka konverzacia pri stole ide mimo mna a podobne. To ze som si nevedel najst dievca ani nevravim a s tym uz tiez nemam problem posledne roky. Mozno to bude cele trochu tazke ale vysledok stoji za to. Ver mi. A ak nemas dost kamaratov, je idealne urobit si dalsich :D. Vazne to nie je nic nemozne. Drzim palce ;) Dobre je uprimne sa zaujimat o veci a o ludi. A tie temy na rozhovor pridu. Uvidis ;) Skus mozno knizky od Dale Carnegieho, ja sa tym sice neriadim vobec hadam, ale mozno ti nieco helfne. A premyslaj nad tym aky si a preco by sa s tebou ludia mali kamosit alebo co. Mne tiez pred 10 rokmi doslo vsetko v pohode so mnou a az casom som zistil aky som bol hlupy strasne. Drzim palce ;)

Paragraf

Nič si z toho nerob,ani ja nemám kamošov, kamošky,obdivujem ako ich má niekto toľko.Nauc sa veriť sám sebe,koniec koncov každý ťa raz podrazi, závidí ti.Naco mať takých kamošov? Samá faloš a pretvárka.Malo kto môže veriť aj rodine.Tiez a to kedysi trápilo,ale dá sa zvyknut si,čím skôr tým lepšie.Aspon sa nemusíš prispôsobovať.

Kontrol0r_mobil

Lonelywolf - kludne mi napíš na kontrol0rsk@gmail.com , môžme pokecat alebo aj ísť niekam na turistiku :)
Autor témy prepáč.

foreveralone

Rikk9 - Odkiaľ si, aké máš záľuby, o čom sa rád rozprávaš ? Možno by si sa mal zoznamovať s ľuďmi, ktorí majú také isté záľuby, ako ty.