Uzavrety ci manipulator?

Príspevok v téme: Uzavrety ci manipulator?
Lucinda000

Ahojte, moj prispevok bude asi dlhsi a potrebujem poradit co si asi vy myslite kto vlastne je a o co mu ide. Je to manipulator? Citovo uzavrety clovek ci kto vlastne? Za vela rokov ho neviem spoznat ani odhalit.

Sme spolu uz 7 rokov, no nebyvame spolu, stretavame sa este ako pubertaci len sem tam a samozrejme ja sa prisposobujem jemu kedy moze a kedy ma cas, ja vzdy priskocim, pretoze mam kopec volneho casu a nemam nejake zaujmy, nakolko nemam ani s kym, s kamoskami vybehnem mozno raz za dva mesiace. On je z mojho pohladu velmi tvrdohlavy, chladny a doslova workoholik. Tatiez je neskutocny puntickar, vsetko musi mat dokonale a vsetko aj okolo domu a na dome si musi spravit sam svojimi rukami, lebo on to spravi najlepsie.
Od zaciatku vztahu to nebolo ruzove, ja som zbalila jeho, vtedy sme sa ale aspon vedeli aj zasmiat, no ak som mu davala kopec tej prvotnej lasky zamilovanosti, naspat uz vtedy to velmi neslo, skor mi to prislo len ako lutovanie, neviem. Po pol roku sme teda zacali uz oficialne tvorit par. No uz odvtedy ho nezaujimali vobec moje nazory a sny, sice sa spytal niekedy na moj nazor, ale aj tak vzdy spravil po svojom a len mi povedal vysvetlenie, ze preco je to tak najlepsie. Za tie roky nemal na mna takmer vobec cas, iba po veceroch a aj to hovoril skor len o robote alebo sme sa spolu vyspali, no ak sme mali vedla seba lezat, tak nic,nechytil sa ma a vacsinou len zaspala odisiel potom domov. Takto to bolo stale a postpne zacali hadky, lebo mne tie prejavy a city chybali, on vsak tvrdil, ze je to detinske a to robia a hovoria len suknickari a rozpravkari a on je vzdy ku mne priamy a ze mne sa nepaci pocut pravdu. Bolo to vsak cim dalej horsie. V spolocnosti, na oslavach a podobne si ma nikdy nevsimal. Venoval sa vzdy vsetkym naokolo a ako vymeneny clovek, mily, prijemny...clovek, ktoreho kazdy ospevoval aky je galantny. Vzdy si vsal vypil az tak, ze nakoniec chytil nervy a zacal vyvadzat a na druhy den ako keby nic a obvinil mna, ze ja za to mozem, lebo som bola zduta. Takto sa to stale vlieklo. Nemala som pravo povedat nic, nikdy si neuznal chybu. Ak som chcela vyriesit problemy, komunikovat a povedat si navzajom komu co vadi, ja som mala dlhy monolog a on nic. Nemal vacsinou ziaden zaujem, vzdy bol unaveny a povedal, ze uz je psychicky unaveny a nebavi ho o donekonecna riesit. Boli sme rozideni asi stokrat. Vzdy som to ukoncila ja a vzdy som naspat pribehla. On nikdy nic. Pri kazdom rozchode som zistovala co robil a vacsinou sa vzdy chodil bavit nemal problem, teda opijat sa. Najviac sme boli od seba 3 mesiace, myslela som, ze budem z toho vonku, no aj tak som pribehla naspat. Kazdym zmierenim som myslela, ze to bude lepsie, ja som sa snazila, ale on akoby robil vsetko napriek aby som mu dala zase odkop. Nechapem preco to robil, vzdy ked som sa ho na to spytala, odpovedal, ze ved aj tak je to medzi nami zle, tak co. A uz posledny rok zacal oslovovat zeny, len tak, pozyval ich na kavu a rozpraval o sebe ako o chudatku a ako rad pomaha ludom. Ja som to vzdy videla aj ked som bola s nim, vedel sa strcit do zadku aj casnicke aj hocijakej zene ktoru sme kdekolvek stretli alebo prisli do kontaktu. Aj na tych oslavach ked tam bola nejaka nova zena, zacal ju stale podpichovat rozpravat a ja som vzdy bola vzduch. On tvrdil, ze su nove, ze nechce aby sa citili zle, ale ze ja patrim predsa do rodiny, ze je to ine. Podotknem vsak, ze mne sa nevenoval ani na zaciatku aby som sa necitila zle, takze si znovu protirecil. Proste ja si myslim, ze ak chlap miluje, ma mat vytvorenu akoby stenu, ktoru neprebura ziadna ina a on sam este tie zeny oslovoval a kazdej sa prihovaral a on nevidel a nevidi na tom nic zle. A ta miluckost a prijemnost, az nechapem ako to dokaze. Ja pocuvam len aka som nemozna a nepodporujem ho. Tak neviem ci hlada to pochopenie inde. Velmi vela som prenho vyplakala a jeho to nezaujimalo nikdy, lebo zase vinil len mna, ze ho vidim ako zleho, pritom vsetko robi pre nas. Nedavno bol posledny rozchod a zase som ho velmi prosikala naspat. Prosila som ho, ze nemozem byt bez neho a dala som mu moznosti, ze bud nech mi povie ze ma uz nemiluje a nech mu zmiznem zo zivota a bude to pre mna lahsie alebo nech to teda este spolu skusime ale nebudeme si robit napriek a klamat. Prisahal mi, ze s nijakou nic nemal fyzicky. Ci sa tomu verit da, neviem, ja neverim dnes nikomu. No tak po tomto vsetkom sa vas pytam a prosim o radu. Myslite, ze ma ma naozaj rad alebo sa zahrava? Vzdy mi tvrdil, ze aj on tuzi velmi po rodine, preto preraba cely dom. Preco by sa zase ku mme vratil a skusil to znovu. Vzdy som mu hovorila ako som citovo slabsia, nech mi neublizi a povie na rovinu nechcem ta, ale ze on ma klamat nebude. Tak sme znovu spolu, ale ja sa stale uz bojim co bude dalej a napriek tomu co mi povedal, tak sa bojim ci nesluzim len ako zadne vratka dokym mu do zivota nevstupi nejaka ina a mna odkopne ako handru. Aj ked ma predtym on nikdy neopustil. Aj co sa tyka sexu, necitim nikdy, ze by to bolo milovanie a z lasky, ale len sex. To len na podotknutie, ale tak kazdy clovek je iny, viem, ze vela je takych co tie city prejavit nevedia, ale samozrejme nejdem si ho zastavat. Len chcem otvorit oci, no nedava mi to vsetko zmysel. Jedno mi hovori tak, druhe onak, ja som vzdy len zastanca spravodlivosti a pravdy. Tvrdi, ze uz to nie je ako na zaciatku, ale ze ma este miluje. Aj ked podla mna to sa neda predsa lubit na percenta. Ved bud je to tam alebo nie. Co si o tom myslite? Som uz ako na ihlach, nie som najmladsia, mam 31 rokov, on 36. Preto si aj hovorim, ze ved na co by bol so mnou keby to nemyslel vazne? Ved ma uz taktiez dost rokov, aj ked je pravda, ze unho je to lahsie, len vyde a nema nudzu o zeny, to o nom tvrdili vzdy vsetci aj ked on to zahra ako vzdy na skromnost. Myslite, ze mu mam este verit? Ma to este zmysel? Ved dala som mu na vyber, ak ma naozaj nechce, neh mi to povie do oci, ale on tak nespravil a zostal zase so mnou. Ale preco potom to chovanie ked to bolo zle. Ja som cakala praveze zmenu k lepsiemu a nie este viac si ublizovat. Naozaj tomu vsetkemu nerozumiem. Prepacte za tak dlhy peispevok, ak sa to nieomu chcelo citat, prosim poradte mi co si o tom myslite. Aj tak to vsetko je pisane len v skratke. Dakujem pekne.

Lucinda000

Babyyy, musim sa pochvalit, som na seba velmi hrda. Dnes som necakala a oslovila som kamosku, ideme spolu von. Na to mi pipol telefon od mojho milovaneho :D ze vcera zaspal, takze poznam ho dobre a ze co idem robit, tak som povedala, ze idem von s kamoskou a bolo vidiet, ze ho to nastvalo, lebo odpisal, ze no tak nic, tak bude robit. Ved on sam mi naposledy tvrdil, aby som ho soboty a pracovne dni nevolala, ze nech necakam, ze bude so mnou chodit kade tade, tak som si to zobrala k srdcu a tak sa aj riadim a zabralo to. Pretoze keby napisem, ze zostavam doma, tak sa z toho raduje a isiel by robit. Ale akonahle vie, ze idem s niekym, uz sa snazi zas manipulovat ako velmi chcel ist, musim sa smiat uz na tom, lebo je to uz trapne. A potom napisal, ze ked pridem, nech mu zavolam, no ja na to nech zavola, ze to uz budem urcite doma a nebudem ho rusit, lebo urcite to bude robit do vecera. Tak len tolko, ze sa fakt snazim :) a dufam, ze si den aj uzijem :) nebudem uz pre niekoho stale metla.

herb

zase ste tak krasne popisali, mam chut ku vsetkemu nieco napisat....:)
lucinda, nie, ja mu praveze nic nezvyknem vycitat, nechcem kazit krasne chvile, ale potom si poviem, ze on vlastne vobec nevie, co mi vadi, co ma zranuje. takze niekedy raz za dlhy cas nieco opatrne poviem. dusit to v sebe a nepovedat mu, co mi vadi, skodi zase mne. a toho uz je vela. a vela je toho, co mu vlastne ani nehovorim, lebo to viem, co by odpovedal. /tema alkohol/. a dobre pises, ze to je vedoma manipulacia, to je nechutne. toto vobec neovladam, ani tak nepremyslam.
ahjaj, mas fantasticke rady. do kniznic som poprihlasovana, ale kupujem si v panta rhei, tam som casto a inak aj tam sa da zoznamit..uvazujem nad kindlom. ahjaj, pises o kurzoch na youtube, tak to ma vobec nenapadlo, nevedela by si o nejakom, ale na anglictinu? diky moc. mas dobre rady aj ako si zadelit den!

ahjaj

Si tak plná negatívnych emócií voči nemu, že to už nemá zmysel. Na otázku, či budete spolu mu povedz, že inokedy, teraz sa ideš korčuľovať, alebo teraz umývas v rámci veľkého upratovania svietniky na lustre, alebo ideš na navstevu.
Oslov aj iné kamarátky, nielen tu jednu, zavolaj im a spýtaj sa, aký majú program poobede ci večer, lebo by si ich rada navštívila. A dovtedy sa pustí do veľkého upratovania doma.
A pozeraj si ponuky práce, dnes zareaguje aj na 2 iné, nečakaj len na tu jednu. Ako je to s tým cudzím jazykom? Mohla by si chodiť 2 krát do týždňa na nejaký skupinový kurz. Pripadne si nájdi kurz na YouTube a venuj sa mu 1 hodinu denne. 1 - 2 hodiny pomoc v domácnosti, varenie, pečenie atď, 1 hodina cudzí jazyk, 1 hodina šport, 2-3 hodiny kamarátky. Cez týždeň navštív, alebo zavolaj k sebe na návštevu aj dve. Co Tvoji starí rodičia alebo príbuzní, sesternice, bratranci? Kde si dávno nebola a majú ta radi.

dobreuz

Lucinda OMG, už ho treba zablokovať a ignorovať, ale aj tak mám pocit že sa dáte dokopy, lebo to je určite zase ďalší alfa samec ktorému sa „nedá“ odolať.

Lucinda000

ahjaj no chcela by som bud korcule alebo bicykel, na tu posilku akosi nemam odvahu a taku co mame v meste, tam chodia vsetko taki co ich nechcem stretnut, do posilky asi jedine najskor s nejakou kamaratkou na osmelenie :) inak stale zle spavam, len sa prehadzujem a rano ked aj napol otvorim oci, tak sa mi rozbusi srdce a som taka nerovzna, aj s tym dychanim mam stale problem, tak neviem ako to ustat. A ako sa rano zobudim, ci uz dobre alebo zle, s tym sa nesie uz potom cely den.
A ten moj, jasne, poviem mu to, co si napisala a on sa zase spyta dnes to iste predpokladam, budeme dnes spolu? A ja poviem ani neviem co, lebo on to hovoril a hovori vzdy naschval. Musim sa len naucit spravne odpovedat, nechcem, aby vedel, ze nemam co robit ani ze som cela zhava ist niekam s nim, ale ze mam zivot svoj. O tom pohovore a skole, to som mu nepovedala ani slovo, vlastne uz sa snazim mu nehovorit nic, vzdy som si vylievala srdce, vsetko mal na dlani a on mne nic, len mlcal, vsetko tajil, absolutne mi nemal co povedat, iba o robote a ostatne veci som sa dozvedala od jeho rodiny.

dobreuz

ahjaj Tí svalnatí obri sú v skutočnosti steroidoví pajáci. Ale inak áno, včera som bol v posilke a je tam riadne veľa chlapov, čiže ženy, ktoré tam prídu si majú z čoho vyberať :D

ahjaj

Máš predstavu, aký sport to bude? Ak posilka, kľudne si vypýtaj radu, ako používať ten a ten stroj od svalnateho obra, ktorý tam cvičí, ja nech som bola v ktorejkoľvek posilke, všade mi pomohli a od dobre vytrenovanych po riadnych bruchacov a baculky tam chodi všelikto, takže sa nemáš začo hanbiť, a možno spoznáš niekoho zaujímavého, ja som sa tam zoznámila s manželským párom, ktorí ku mne potom chodili na hodiny nemčiny. Zajtra frajerovi kľudne povedz, že jasne, treba sa aj vyspať, nielen stále makať.

Lucinda000

Herb, moj ideal neexistuje, lebo sama neviem. Keby mam vyzadovat vsetko, tak by som chcela len princa z rozpravky. Jednoducho musi ma aspon trosku pritahovat a aj ja jeho, najviac si zelam, aby som sa vedela s partnerom zasmiat a neurazat sa na kazdu blbost, nekricat a hlavne, aby ma neponizoval. Nepotrebujem hory doly, chcem len muza, ktory ma bude uprimne lubit a ktoreho nebudem musiet prosit na kolenach, aby si ma zobral a mal babatko. Proste, aby islo vsetko spontanne a aby som sa nemusela stale doprosovat a hlavne, aby nemal problem ospravedlnit sa a mysliet to vazne, teda aby tie chyby neopakoval...uz teraz chcem nemozne, vsak? Tak radsej budem aj nadalej zit v sne :)
No asi ten navod na zeny existuje, to je aj navod manipulacie, nielen na zeny, ale celkovo. Toto pouzivaju aj zeny, ktore sa citia byt na koni a chlapa musia mat podchyteneho, nejakeho tutka, aby ich posluchal. Tak len vydrz a sa neozyvaj sa, radsej si napisme tu milion sprav, ale uz sa nedoprosujme. Uvidime co sa bude dalej diat. U mojho predpokladam, ze zavola mozno zajtra a bude mily, ze sa nic nestalo a ze ho to mrzi, ale zaspal a to iste slubi v ten den a pride mozno na 5 min, uz ho mam precitaneho a skusme taktiku, ze manipulovat budeme my, nie oni, ze my nebudeme mat cas, len mne sa to hned neda, neviem klamat a vyhovarat sa nechcem. Az ked rozbehnem priatelstva a tak, potom, nech je to naozaj. Nebudeme cakat a pozerat na ten hlupy telefon kedy zazvoni, kedy napise. A ked sa to stane, hned so srdieckami okolo seba vsade, ake je to nadherne...no nie...
A ak sa ozve, bud mila a v pohode, nic mu nevycitaj! Ja sa chystam na krok, ze budem zdvihat telefony mila a stastna, lebo oni chcu len take, nie smutne a take co im hned nadavaju. Otocme to konecne a budme zeny, ktore chcu muzi a nie take co chcu muzov. Musi to uz nejak dopadnut, Bud Alebo, nie je nic medzi. :)
ahjaj, to si tak chutno napisala, normalne som sa aj zasmiala s tym odmenovanim :) ja som sa teraz odmenila az dost...teraz by som tou odmenou mala brat sport, len ja sa dost hanbim ked mam ist sama.

ahjaj

Natur, ďakujem, môj mozog výstraha so mnou divne veci, ale nejdem sa sťažovať, snažím sa byť s ním za dobré, aby sa nezaťal a reagoval na liečbu. :)
Baby, za každú čiarku, ktoré vaši partneri neuskutočnia a mali by, si v pýtajte od života odškodné. Luci, nezavolal? Tak podho zajtra do kvetinarstva a kúpiš si malý kvietok pre radosť. Zahrás sa na kráľovnú odškodného. Herb? Mrtvy chrobáčik je Tvoj milý? Zajtra drogéria a nová ceruzka na oči.
Za všetko-všetko sa odškodniť. Niekedy len horúci kúpeľ s trochou soli, inokedy pokukať výklady, alebo návšteva kniznice: však tam chodíte? a vypožičať si peknú knihu, nič si nenechajte, čo ste si zaslúžili a nedostali.

herb

lucinda, ja viem, nezabudam na tieto nase vnutorne boje, viem ako to da zabrat inak mysliet. prave preto sa tesim. ja uz som bola asi tyzden tiez tak nastavena, potom trochu pohov ale uz je to zase lepsie a pojde to. nie, nase zazemie si nepozname, ten vztah nie je klasicky vazny..
to je super, ze chces uplne iny typ. a viem o com hovoris, takych tiez poznam, ako opisujes ze len praca a praca a nic ine. to je dost o nicom ale plno je takych. na nich je zas pekna ta zodpovednost. a aky typ by sa ti pacil, tvoj ideal?
to slovo upir si dobre pouzila, to sedi
nie nevolam ani on. a ako teraz pises, presne to mi robi. to je niekde nejaky blby navod ako na zeny??? :( potom mu to vycitam a uz som hned v submisivnej pozicii