Uzavrety ci manipulator?

Príspevok v téme: Uzavrety ci manipulator?
Lucinda000

Ahojte, moj prispevok bude asi dlhsi a potrebujem poradit co si asi vy myslite kto vlastne je a o co mu ide. Je to manipulator? Citovo uzavrety clovek ci kto vlastne? Za vela rokov ho neviem spoznat ani odhalit.

Sme spolu uz 7 rokov, no nebyvame spolu, stretavame sa este ako pubertaci len sem tam a samozrejme ja sa prisposobujem jemu kedy moze a kedy ma cas, ja vzdy priskocim, pretoze mam kopec volneho casu a nemam nejake zaujmy, nakolko nemam ani s kym, s kamoskami vybehnem mozno raz za dva mesiace. On je z mojho pohladu velmi tvrdohlavy, chladny a doslova workoholik. Tatiez je neskutocny puntickar, vsetko musi mat dokonale a vsetko aj okolo domu a na dome si musi spravit sam svojimi rukami, lebo on to spravi najlepsie.
Od zaciatku vztahu to nebolo ruzove, ja som zbalila jeho, vtedy sme sa ale aspon vedeli aj zasmiat, no ak som mu davala kopec tej prvotnej lasky zamilovanosti, naspat uz vtedy to velmi neslo, skor mi to prislo len ako lutovanie, neviem. Po pol roku sme teda zacali uz oficialne tvorit par. No uz odvtedy ho nezaujimali vobec moje nazory a sny, sice sa spytal niekedy na moj nazor, ale aj tak vzdy spravil po svojom a len mi povedal vysvetlenie, ze preco je to tak najlepsie. Za tie roky nemal na mna takmer vobec cas, iba po veceroch a aj to hovoril skor len o robote alebo sme sa spolu vyspali, no ak sme mali vedla seba lezat, tak nic,nechytil sa ma a vacsinou len zaspala odisiel potom domov. Takto to bolo stale a postpne zacali hadky, lebo mne tie prejavy a city chybali, on vsak tvrdil, ze je to detinske a to robia a hovoria len suknickari a rozpravkari a on je vzdy ku mne priamy a ze mne sa nepaci pocut pravdu. Bolo to vsak cim dalej horsie. V spolocnosti, na oslavach a podobne si ma nikdy nevsimal. Venoval sa vzdy vsetkym naokolo a ako vymeneny clovek, mily, prijemny...clovek, ktoreho kazdy ospevoval aky je galantny. Vzdy si vsal vypil az tak, ze nakoniec chytil nervy a zacal vyvadzat a na druhy den ako keby nic a obvinil mna, ze ja za to mozem, lebo som bola zduta. Takto sa to stale vlieklo. Nemala som pravo povedat nic, nikdy si neuznal chybu. Ak som chcela vyriesit problemy, komunikovat a povedat si navzajom komu co vadi, ja som mala dlhy monolog a on nic. Nemal vacsinou ziaden zaujem, vzdy bol unaveny a povedal, ze uz je psychicky unaveny a nebavi ho o donekonecna riesit. Boli sme rozideni asi stokrat. Vzdy som to ukoncila ja a vzdy som naspat pribehla. On nikdy nic. Pri kazdom rozchode som zistovala co robil a vacsinou sa vzdy chodil bavit nemal problem, teda opijat sa. Najviac sme boli od seba 3 mesiace, myslela som, ze budem z toho vonku, no aj tak som pribehla naspat. Kazdym zmierenim som myslela, ze to bude lepsie, ja som sa snazila, ale on akoby robil vsetko napriek aby som mu dala zase odkop. Nechapem preco to robil, vzdy ked som sa ho na to spytala, odpovedal, ze ved aj tak je to medzi nami zle, tak co. A uz posledny rok zacal oslovovat zeny, len tak, pozyval ich na kavu a rozpraval o sebe ako o chudatku a ako rad pomaha ludom. Ja som to vzdy videla aj ked som bola s nim, vedel sa strcit do zadku aj casnicke aj hocijakej zene ktoru sme kdekolvek stretli alebo prisli do kontaktu. Aj na tych oslavach ked tam bola nejaka nova zena, zacal ju stale podpichovat rozpravat a ja som vzdy bola vzduch. On tvrdil, ze su nove, ze nechce aby sa citili zle, ale ze ja patrim predsa do rodiny, ze je to ine. Podotknem vsak, ze mne sa nevenoval ani na zaciatku aby som sa necitila zle, takze si znovu protirecil. Proste ja si myslim, ze ak chlap miluje, ma mat vytvorenu akoby stenu, ktoru neprebura ziadna ina a on sam este tie zeny oslovoval a kazdej sa prihovaral a on nevidel a nevidi na tom nic zle. A ta miluckost a prijemnost, az nechapem ako to dokaze. Ja pocuvam len aka som nemozna a nepodporujem ho. Tak neviem ci hlada to pochopenie inde. Velmi vela som prenho vyplakala a jeho to nezaujimalo nikdy, lebo zase vinil len mna, ze ho vidim ako zleho, pritom vsetko robi pre nas. Nedavno bol posledny rozchod a zase som ho velmi prosikala naspat. Prosila som ho, ze nemozem byt bez neho a dala som mu moznosti, ze bud nech mi povie ze ma uz nemiluje a nech mu zmiznem zo zivota a bude to pre mna lahsie alebo nech to teda este spolu skusime ale nebudeme si robit napriek a klamat. Prisahal mi, ze s nijakou nic nemal fyzicky. Ci sa tomu verit da, neviem, ja neverim dnes nikomu. No tak po tomto vsetkom sa vas pytam a prosim o radu. Myslite, ze ma ma naozaj rad alebo sa zahrava? Vzdy mi tvrdil, ze aj on tuzi velmi po rodine, preto preraba cely dom. Preco by sa zase ku mme vratil a skusil to znovu. Vzdy som mu hovorila ako som citovo slabsia, nech mi neublizi a povie na rovinu nechcem ta, ale ze on ma klamat nebude. Tak sme znovu spolu, ale ja sa stale uz bojim co bude dalej a napriek tomu co mi povedal, tak sa bojim ci nesluzim len ako zadne vratka dokym mu do zivota nevstupi nejaka ina a mna odkopne ako handru. Aj ked ma predtym on nikdy neopustil. Aj co sa tyka sexu, necitim nikdy, ze by to bolo milovanie a z lasky, ale len sex. To len na podotknutie, ale tak kazdy clovek je iny, viem, ze vela je takych co tie city prejavit nevedia, ale samozrejme nejdem si ho zastavat. Len chcem otvorit oci, no nedava mi to vsetko zmysel. Jedno mi hovori tak, druhe onak, ja som vzdy len zastanca spravodlivosti a pravdy. Tvrdi, ze uz to nie je ako na zaciatku, ale ze ma este miluje. Aj ked podla mna to sa neda predsa lubit na percenta. Ved bud je to tam alebo nie. Co si o tom myslite? Som uz ako na ihlach, nie som najmladsia, mam 31 rokov, on 36. Preto si aj hovorim, ze ved na co by bol so mnou keby to nemyslel vazne? Ved ma uz taktiez dost rokov, aj ked je pravda, ze unho je to lahsie, len vyde a nema nudzu o zeny, to o nom tvrdili vzdy vsetci aj ked on to zahra ako vzdy na skromnost. Myslite, ze mu mam este verit? Ma to este zmysel? Ved dala som mu na vyber, ak ma naozaj nechce, neh mi to povie do oci, ale on tak nespravil a zostal zase so mnou. Ale preco potom to chovanie ked to bolo zle. Ja som cakala praveze zmenu k lepsiemu a nie este viac si ublizovat. Naozaj tomu vsetkemu nerozumiem. Prepacte za tak dlhy peispevok, ak sa to nieomu chcelo citat, prosim poradte mi co si o tom myslite. Aj tak to vsetko je pisane len v skratke. Dakujem pekne.

Lucinda000

Herb, na kavu chodime, ale rozpravam len ja, on zvycajne ticho a pozera vsade okolo, sleduje ludi. Ak sa nieco spytam, hovorim, nic, iba ak sa prebera nieco vaznejsie, tak sem tam sa zapoji alebo co ho zaujima, ale nikdy sa nepozera na mna, niekedy a casto sa musim ozvat, ze halooo tu som a ani za svet sa nechce pozerat pri tom na mna. A to je jedno ci na kave alebo unho, pri komunikacii sa nikdy na mna a do oci uz vobec nepozera. A ked ho prinutim, prekruti s ocami a pozre sa na 5 sekund. Do restiky nechodime, on ma vzdy navarene doma, takze nebude vyhadzovat peniaze vonku a ked uz aj trpime hladom, kupi si suchy rozok. A to ci som hladna sa spyta len vtedy ked vie, ze som jedla.
Aj moja je neriesitelna situacia, teda iba rozchod, lebo nic sa nezmeni a uz vobec, ze sa stretavame len sem tam ako pubertaci, spavat spolu nemame kde, neriesime normalne bezne problemy domacnosti, ale...no ved poznate to uz asi naspamat.

herb

teraz si ma zaskocila, ked sa pytas, co by sa dosiahlo ignoraciou. no nic, by si mu povedala, ze si bola s kamoskou a teraz si ides citat a uz nemas cas. co by sa stalo. takze ty sa s nim asi nejdes rozist ako to vyzera.

ahjaj

Ja ma nejakú cystu na maternici, ale manželovi som ani nespomenula, knkomarkery mam v poriadku, tak dokonale asi nič nie je. Netuším ako dlho sa budem zotavovat, vraj je to individuálne. Chlapík, čo bol v nemocnici s tým istým sa vraj zotavovat asi pol roka. 20. apríla sa ide autobusom na výlet do Viedne, chcela som ist s manželom aj deťmi do kaštieľa, tak z toho sotva dačo bude tak skoro. Ešte mi budu robiť aj kopu vyšetrení a 10 dní mam ešte užívať prednison a z nemocnice mi majú volať ohľadne výsledkov jedného vyšetrenia, na základe ktorého by sa potom zahájila ďalšia liečba. Kladiem si krátkodobé ciele ci otázky. Napr. davno som nejedla špenát. Uvidím, či si ho v piatok dokážem uvariť alebo nie. :-)

Lucinda000

petroneta, nielen, ze ti pripadam ako uzlicek nervov, ale ja som uzlisko nervov, ale neviem to zobrat pod kontrolu a ukludnit sa, to telo si reaguje ako chce. Snazim sa chodit von, davat si ciele, ale telo je stale v napati, strese, spanok zly, rano budenie srdca, nechuti mi velmi jest a pritom aj ked ma necaka nic dolezite ani vazne, tak som napata a v strese, to nehovorim o dnoch kedy sa k tomu pridruzili aj negativne myslienky.

herb, no ved nevahala by som najradsej ani ja, keby som tu vypisala vsetko, co sa za nas vztah udialo, co spravil, co povedal atd, tak by ste vazne nechapali, preco som neodisla uz po tyzdni. A neviem, ignoracia ci je vhodne riesenie, co by sa tym dosiahlo? Neviem. S tou kamoskou som sa o tom bavila, ale ta je uplne ina ako ja, silna, sebavedoma, stale niekde je, proste milion konickov, milion chlapov okolo, vsetko vsade. A nejak zaciatkom roka sa s nou rozisiel frajer a ona uz ma aj nahradu a dokonca jej pise aj ten ex, no akoze nechapem kde ma tu silu a jasne, ze sa vyjadruje ku mne tak, aby som nestracala cas. Ja sa vazne snazim, vidim to aj na situaciach, ze inokedy ked raz povedal nieco milo, uz som bola zase tam, v oblakoch a potom prislo len zle...teraz ked pride tato omrvinka dobreho, tak si to nepripustam a hovorim si, ze je to len z jeho strany dalsi falosny tah ako ma opantat a dosiahnut co chce on. Ja sa z toho kolotoca uz raz dostanem. Verim, ze som na dobrej ceste, ale nejde to naozaj seknut, ani pri jeho povahe, nech by som si povedala cokolvek. U mna sa vytvorilo k nemu akesi puto a tak dlho ako vznikalo, tak dlhsie trva kym ho pretrhnem.

herb

lucinda a s frajerom chodievate na kavu, sadnut si niekam, do restiky? a bavite sa niekedy aj inak, na ine temy?
k tej depresii to si dobre poznamenala, on ju ma podla mna uz dlho, nesuvisi to so mnou, neviem s cim to moze suvisiet, asi choroba ako kazda ina a vobec si nemyslim, ze ho z toho dostanem a budeme stastni. podla mna on sa s tym nezveruje nikomu, ako ani s nicim, co ho trapi. v tomto je uzavrety.
nic, no, to sa neda vyriesit.

petroneta

Nepravidelný cyklus by sa po pôrode upravil, dovtedy si to Ty stanov tak, že menzes ti môže meškať 14 dní a 15. den, ak sa nedostaví, ideš k lekárovi. Môj lekár mi povedal, že nejaké cysty ci cysticky ma každá druhá žena. Ohľadne dĺžky menštruácie sa treba riadiť systémom 24 hodinových dní. Takže ak dostaneš menstruaciu v pondelok poobede o štvrtej, v utorok poobede o tretej je to ešte prvý deň. Pri pravidelnom intímnom styku by nepravidelný cyklus nemal byt prekážkou otehotnenia.
Takže sa upokoj, ak nie si gravidna, menštruácia sa dostaví, len mi tak trochu pripadás ako uzlicek nervov, a zrejme aj to prispieva k hormonálnej nerovnováhe.

herb

lucinda, to mi je luto, ze mas az taketo problemy, mne to nic nehovori, nie som doma v tomto, ale mne tiez povedala jedna, ze mam tam myom, dalsia ze nemam, tak to neriesim.
ty si sa vcera stretla? ja ze nie, mala si ho ignorovat. a s tou kamoskou si sa bavila aj o nom?
lucinda, to ako sa s tebou bavi je hruza, ja by som nevahala ani sekundu s rozchodom. /aka som mudra, co/

Lucinda000

petroneta, kvoli tomu, ze mavam velmi nepravdielny cyklus, velmi bolestivy a ms trva zvycajne 9-10 dni. Nikdy si neviem vypocitat den kedy mam dostat. Meskava, 10, 20dni, inokedy sa stane, ze o tyzden skor. A dalsia vec, velmi casto mavam cysty na vajecnikoch, okolo 2cm, kazdu chvilu, potom ma to aj casto boli. Takze kvoli tomuto a bola som uz asi u 4 doktoroch a kazdy mi povedal nieco ine, jeden dokonca ma posielal na operaciu, dalsi, ze ani nahodou, treti, ze som uplne zdrava, stvrtemu sa tam zdalo byt nieco uplne vazne, ale z krvi zistil, ze nie je. Takze preto som aj takato na nic.

petroneta

Lúcinda, a aké sú to ženské problémy, prečo si myslíš, že by si mohla mat problém mat dieťa?
Jasné, že zarábajúce kamošky berú financie inak, dá sa im to vysvetliť a pochopia. Želám veľa šťastia s prácou, a potom si kľudne kúpiš co chceš a pôjdeš s nimi aj do kina a frajerovi porozprávaš, ako ti bolo super.
Ó bábätku a ženských problémoch by som mu hovorila len keď sa na to spýta.
Ahjaj, želám skore uzdravenie. Paci sa mi Tvoj humor aj postoje.

Lucinda000

Herb, ved ja by som isla len na kavu, ale napriklad niektore kamosky ma nechapu a preto ich menej volam, ako aj vcera, len vyjdeme a uz su hladne, potom na kavu, k tomu musi byt kolac a potom nejdeme tam a tam, kino atd? Same vydavky a ja im nechcem omielat, ze nemam na to peniaze. Niektore su zas ako ja, ze ideme, dame si caj, kavu a hotovo, zaplati raz jedna raz druha.

ahjaj, to vobec nebolo preto, ze sa vcera tesil so mnou von, to bolo len zistovanie ako budem travit den. Ak doma, je spokojny, nech sa trapim, ak von, tak uz akoze niekam so mnou chcel ist.
A vcera nesiel k nam, lebo po tom tuzil a ze tak to chodi, velmi dobe ho uz poznam ked sa pyta dokola to iste, ci k nam ci k nemu a aj ked odpoviem, tak sa pyta dalej, ze a preco k vam? No ubijajuce. A aj ked prisiel, boli sme ticho uplne a sem tam ma pohladil, ale s velkou namahou to bolo citit, aj mi povedal viackrat, ze ako uzasne vyzeram dnes, takze jasne, ze mal chut, len cakal, ze budem iniciator! Nespali sme spolu uz od 16teho. Snazim sa stale mysliet na robotu, ze sa mi podari a bude vsetko dobre, budem mat rezim, budem mat normalne zmyslanie. A este by som chcela dodat, ze stale mam aj zenske problemy, bola som u doktora, dal mi nejake tabletky a povedal kedy dostanem ms a vobec som nedostala ako povedal, tak aj z toho som na nic. A ked som tomu mojmu hovorila o tychto problemoch v spojeni s dietatom, tak ma zas len umlcal, ze nech som normalna a bude to dobre. Ale jemu ked sa spravil maly pupacik na ruke, tak vsetci musime lietat a lutovat a skumat co to ma. Ale moje zdravie ho absolutne nezaujima, vzdy vini mna aj v tomto, ze nech si to dam v hlave do poriadku a bude aj toto dobre. A ja ze, mala som dostat ms a nedostala som, on na to, ze no tak dostanes zajtra, proste toto je jeho chapanie a podpora. Vobec sa mu neoplati zdoverovat, nic hovorit, lebo aj tak mi bud vynada alebo ututle. Raz ma bolel zub a hovorim mu, ze neviem akemu zubarovi uz mam ist a on zas len vyletel na mna, ze ked budem sediet len na riti, tak same sa to nespravi. Takze toto je jeho komunikacia.
ahjaj, vobec sa ti necudujem, ze nechces este prijimat navstevy, najskor sa daj viac dokopy, urcite to chce cas, viac casu na zotavenie, ak nemozes tolko stat na nohach ani naplno fungovat. A doktori ti povedali co, kedy by sa ti malo polepsit a aby sa ti aj nekrutila hlava?