Nie som anorektička

Príspevok v téme: Nie som anorektička
Lorinka

Ahojte, moja vyska je 168 cm a vaga 50-49kg
Brucho mam anorekticke,ze mi trcia kosti a cvicim na tom,aby som ho mala zenske a pevne a nie anorekticke. Ale nohy mam velke. 53 cm, tak preco mi ukazuje ze mam podvahu,ked mam velke stehna a preco mi niektori vravia ze som anorekticka a druhy ze nie som? Mam 16. Dakujem za odpoved

nonsense

Tomas12345, pises sem same bludy, aj do inych tem ako som si obcas vsimla...tejto teme vobec nerozumies, tak prosim nerad tu druhym blbosti! kedze autorka ma stehno 53cm, urcite nemoze byt vychudnuta, ja mam 44 kil a stehno v najsirsej casti 41- 42 cm a nie som vychudnuta, som akurat!!! ona ma ako pise 49-50 kil a to predsa vobec nie je na umretie, 50 kil je normalna hmotnost na jej vysku...nie je vychudnuta, je tak akurat stihla...a trochu mi pripada ako jedna z tych ktore sa tu chcu uistit ze nie su tucne ale vychudnute, chce aby sme jej to tu vypisovali...ja som nebola ina ked som mala 30 kil a mala som anorexiu tiez som to robila...tie baby su ako cez kopirak...

Zuzazuza

Tomas, Ty si strasne vymyslas :D ona ani nepouzila slovo, ze jej "zacali" trcat kosti, ani ze jej ludia "zacali" hovorit, ze je chuda. Jej trcia kosti a ludia jej to hovoria. Nie je ani zmienka o tom, ze doslo u nej k schudnutiu, ze cosi "zacalo". Opisuje, ze nieco je. Nepise, ze doslo k zmene.

dobreuz

A že má pribrať 15 kg vy ste v norme? Vezmite si futbalistu Ronalda. Ten má 187 cm a 83 kg a je enormne svalnatý. Svaly sú oveľa ťažšie ako tuk. Viete si predstaviť aká by bola vypasená keby mala rovnaký pomer váha a výška ako Ronaldo? (-104) Ale bez svalov samozrejme. Bola by uchrčané tlusté prasa. Takže kašlite už na bmi konečne, podváha neublíži, zato obezita áno!!!

dobreuz

Tomas - ach tie vaše logiky. Že vraj môže aj zomrieť hahaha to som sa zasmial teraz dobre. Ja mám tiež 67 kg len tak btw a až 192 cm a zomieram? Alebo som chorý? Mám síce hypokalémiu, ale tá s váhou nemá nič spoločné a inak som úplne zdravý. Mám 15 kg podváhu a mal som aj viac a čo? Milión krát lepšie ako obezita. Vďaka tejto podvahe som taký vytrvalec, dokážem zabehnúť Max. 83 km!!! Chcel by som vidieť ako by toľko zabehol 90 kg človek haha len v jeho sne. Ani silovo nezaostávam, na legpresse dám Max. 235 kg a to cvičím 6 mesiacov a nikdy predtým. Som necvičil. Takze tuk je nanič, takže buď nech priberie autorka témy na svalovej hmote alebo nech nepriberá vôbec a som zvedavý na ten argument, ktorý sem dáte.
PS: mám okolo 2% tuku telesnej hmotnosti a netrčia mi kosti.

Tomas12345

Ejka11 :

To ze ma podvahu je jasne. Co ale nie je zcela jasne je to ci trpi PPP alebo ma nejaky zdravotny problem. Ale predstavme si ze zdravotny problem nema a má ( co je aj najpravdepodobnejsie ) PPP. Mysli sí o sebe ze je neviem aka tucna, ze ma tucne nohy. Takemuto cloveku treba pomoct, a pomoze sa mu jedine tak že ju presvedcite o tom že naozaj ( a to je aj pravda) trpí podvahou, a pokial nechce na to velmi zle doplatit tak by mala naberat na hmotnosti. Vy jej ale píšete ze podvahu nema, a dokonca jej poradim38 este napisala ze si moze dovolit schudnut este do 15 kil. S touto vahou aku ma by jej mohli i teraz vzniknut tazke zdravotne problemy nehovoriac o tom keby este dalej chudne, a uz vobec nehovoriac o tom kebyze schudne este okolo 10 kil ( ako jej to niektory odobrovali) to by ju zrejme uplne polozilo i schudnutie niekolkych kil ( 5 a viac ). Uz pri takejto vahe velmi riskuje. Najlepsie preto pre autorku bude akupraví svoju vahu na vahu normalnu, zbaví sa vycnievania kostí, a upraví si BMI na normalne BMI. Ak priberie trebars i 15 kilo, to jej absolutne nijako neublizi. Ak ale zostane na sucasnej vahe, alebo nebodaj zacne este dalej chudnuti tak to uz nemusí vobec dobre dopadnut.

Tomas12345

Ejka11 :

(Podľa tvojej logiky každý, kto má podváhu, by mal byť zákonite anorektik. Počul si niekedy o ľuďoch s hyperfunkciou štítnej žľazy napríklad? )

Vies citat s porozumenim ? Nenapisal som predsa ze musi nutne trpiet poruchou prijmu potravy (PPP) ale mnoho faktov tomu nahrava. Napriklad aj to že si mysli ze ma tucne nohy, pricom tucne nohy s jej vahou urcite mat nemoze. Toto je totiz typicke spravanie u ludi s PPP. Takze osobne si myslim ze trpi PPP, lebo je to zatial najpravdepodobnejsia moznost. Kazdopadne som ale autorke tiez napisal nech napise co jedava na ranajky, obedy a vecere. Aj podla tohto sa bude dat jasne definovat ci autorka PPP trpi, alebo nie.

(Alebo proste genetika)

Genetika ti ked tak sposobi to že clovek moze zjest hocico a pritom nestucnie. Takýto ludia teda jedia normalne, a su síce chudí, ale nie vychrdnuty a maju v podstate normalnu vahu, i ked samozrejme mohli by par kil pribrat. A je obrovsky rozdiel medzi clovekom chudym a clovekom vychrdnutym ktory trpi podvahou.

Pri poruche stitnej zlazy by mala i ine priznaky, a asi sotva by mohla cvicit ( ako autorka uviedla ze cvici ) a nepocitovat pri tom ziadne priznaky ako napriklad dychsavicnost.

Navyse ako som uz povedal, najcastejsia pricina u ludi ktory maju az prinizku vahu spociva v PPP. Ostatne problemy okrem PPP tvoria len male %. Preto aj k autorke pristupujem ako k niekomu kto trpi PPP, lebo nielen že jej postoj jej k váhe ( nohám) tomu nasvedcuje, ale je to zaroven aj statisticky najpravdepodobnejsia moznost. Avsak napisal som autorke nech napíše svoj jedalnicek. Mozno sa predsa len mylim, a autorka PPP netrpi. Najprv ale musi napisat svoj jedalnicek.

(Poradim38 práveže autorku uistila, že žiadna anorektička nie je a snažila sa jej priblížiť, ako (nezdravo) by vyzerala, keby je. ... )

Poradim38 autorku uistila v tom ze nie je chuda. Lenze ona chuda je. Jej BMI, vytrcanie kosti, a dokonca uz aj nazory ostatnych o tom jasne hovoria.

Poradim38 dokonca autorke napisal že podvahou by trpela vtedy kebyze ma az o 15-20 kil menej. Tymtomapadom ako by jej povedala nasledovnu vetu " nie su chuda, kludne schudni este 10 kilo a stále nebudes mat podvahu. Naozaj k tomuto azda uz ani netreba komentar. Mimochodom ono by nepotrebovala pribrat len 2 kila ale minimalne nad 8 kilo a viac.

(Kašli na ľudí, ktorí ti tvrdia, že by si bola anorektička, keď ťa nevidia, čo, kedy a či ješ.. )

Ja som autorke temy napisal nech napíše svoj jedalnicek. A naozaj netreba autorku vidiet, ono totiz zo samotnej vysky a hmotnosti clovek dokaze vycitat ci je dany clovek chudy, podvyziveny, tucny, alebo ma normalnu hmotnost.

(Keby skoro ani nejedávaš, v podstate neustále cvičíš, rapídne chudneš a aj tak máš depky zo seba, že si tučná a mnoho ďalšieho.. (čo ale nespomínaš, že by si na tom tak bola), to by bolo o inom..)

A jej poznamku o tom ake ma tucne nohy si zcela prehliadla ?
To je predsa jasny priznak aky mavaju anorekticky. Co viac este potrebujes ?

Tomas12345

Zuzazuza :

(Tomas, autorka nepise nic o tom, ze "strasne schudla", ako pises Ty. )

Nepise, ale uz len to že si ludia zacinaju vsimat aka je chuda, a ze aj autorka si sama na sebe zacina vsimat ze jej vytrcaju brusne kosti, asi svedci o tom, že v minulosti na tom autorka co sa v áhy týka takto zle nebola.

(Ona to moze mat dane geneticky. )

Sotva. Existuju síce ludia ktory nech jedia cokolvek tak nepriberu. No ale aj títo ludia maju normalnu vahu, su síce chudí, ale ich váha je normalna. Autorkina vaha ale nie je normalna, a to ze jej vytrcaju kosti z brucha tiez urcite normalne nie je a ani to nemoze byt geneticky dane. Nikto nema geneticky dane to ze vyzera ako podvyziveny a ako som uz povedal je rozdiel medzi chudym a podvyzivenym.

(A ak ma trup uplne vychudnuty, tak aj nohy 53 cm v stehnach mozu opticky posobit nesumerne hrubo vo vztahu k ostatnemu telu.)

No vsak presne toto som uz autorke par prispevkov dolu napisal

Tomas12345

Tomas - vám už preskakuje? Že má silnú podváhu? Max 5kg podváhu má, ani o kg viac. Za to, že vy ste tlusty a vážite 100 kg tak iní chcú byť štíhli.

Ano ma silnu podvahu. Ja osobne mam 67 kg ( tak ako som par prispevkov nadol uz uvediol) a len o 7 cm som vyssi, a pritom vyzeram naozaj chudo. Takze si neviem predstavit ako chudo musi vyzerat autorka ktora ma az o 17 kilo menej. Naozaj neni dovod cakat dokial autorka bude bojovat o zivot.

(Za to, že vy ste tlusty a vážite 100 kg tak iní chcú byť štíhli. )

Odkial ste zobrali ze vazim 100kg ? Par prispevkov nadol som uz spominal ze aj ja sam som chudy, mám 67 kg a som len o 7 cm vyssi ako autorka. Ja sam by som potreboval pribrat minimalne tych 5 a viac kilo, a aj to by som este nebol uplne v poriadku ako clovek vyzerat ma. Nehovoriac o autorke, tá potrebuje pribrat ovela viac nez len 5 kilo.

Ejka11

Tomas12345:

P R O S Í M???

Podľa tvojej logiky každý, kto má podváhu, by mal byť zákonite anorektik. Počul si niekedy o ľuďoch s hyperfunkciou štítnej žľazy napríklad? Alebo proste genetika, dobré spaľovanie, miliónx dôvodov, môže pojesť, čo jej chutí, kedy jej chutí a je chudunká stále?

Poradim38 práveže autorku uistila, že žiadna anorektička nie je a snažila sa jej priblížiť, ako (nezdravo) by vyzerala, keby je. ... Dokonca jej ešte radí, že pribrať nejaké 2kg, vyformovať postavu, ak chce.., toto ti príde ako podpora niekoho v anorexii, ktorú vlastne ani nemá (resp. nepíše, že by ju mala, len že okolie má narážky..)?

K autorke témy...
Kašli na ľudí, ktorí ti tvrdia, že by si bola anorektička, keď ťa nevidia, čo, kedy a či ješ.. Keby skoro ani nejedávaš, v podstate neustále cvičíš, rapídne chudneš a aj tak máš depky zo seba, že si tučná a mnoho ďalšieho.. (čo ale nespomínaš, že by si na tom tak bola), to by bolo o inom..
Ľudia budú mať vždy reči. Treba im však s úsmevom na tvári povedať, nech sa starajú o seba a o svoje postavy. :) A to sa stavím, že ti to povedia práve takí, ktorí majú neuveriteľne chabé poznatky o anorexii a myslia si, že kto je chudý, je automaticky anorektik. A ešte k tomu majú minimálne nadváhu a proste to môže byť aj závisť, komplexy.
Netráp si tým hlavu, zabudni na toto fórum a tých ľudí vonku naozaj nerieš. Robím to tak aj ja a svet je hneď krajší. :)

Zuzazuza

Tomas, autorka nepise nic o tom, ze "strasne schudla", ako pises Ty. Ona to moze mat dane geneticky. A ak ma trup uplne vychudnuty, tak aj nohy 53 cm v stehnach mozu opticky posobit nesumerne hrubo vo vztahu k ostatnemu telu.