Nie som anorektička

Príspevok v téme: Nie som anorektička
Lorinka

Ahojte, moja vyska je 168 cm a vaga 50-49kg
Brucho mam anorekticke,ze mi trcia kosti a cvicim na tom,aby som ho mala zenske a pevne a nie anorekticke. Ale nohy mam velke. 53 cm, tak preco mi ukazuje ze mam podvahu,ked mam velke stehna a preco mi niektori vravia ze som anorekticka a druhy ze nie som? Mam 16. Dakujem za odpoved

dobreuz

Ok tomas tak len v skratke: tých 83 km som neprepálil, pozrite si ultramaratóny a to 24 hodinovky, najlepší bežec zabehol 227 km, ja v úvodzovkách len 83 km ale beham iba 3,5 roka pričom kondícia sa zlepšuje cca 10 rokov, samozrejme závisí od veku a predtým som nikdy nebehal, čiže vidno, že sa do problematiky zdravého životného štýlu nerozumiete.
Potom k tým tukom - áno, jesť zdrave tuky treba, vďaka nim sa vstrebáva vitamín D, čo však neznamená, že treba mať tukové zásoby, vďaka tuku sa vstrebe vitamín D a potom musí ísť tuk preč - ťažkou fyzickou námahou ho spáliť. Vezmime si zase Ronalda - ten má okolo 4% tuku a je zdravší ako všetci na tomto fóre dokopy
A čo sa týka podváhy - tak mňa lekári vôbec nezaujímajú, nakoľko 90% lekárov trpí obezitou, veď sa stačí na nich pozrieť :D
Takže tak, malá podváha je neškodná, ja som mal niekedy ešte menej kíl ako teraz a vždy som bol taký chudučký a čudujte sa svete, z celej triedy na SŠ som mal najlepšiu imunitu :D
Ps: teda už Tomáš nepíšte už sem svoje argumenty, keď sa do toho nevyznáte a neberte to ako hate

Tomas12345

Zuzazuza :

(Tomas, presne tak. Nic nevies, ale diagnozu uz si urcil. Tak radsej zarad spiatocku a pockaj na viac informacii. )

A co viac potrebujem vediet ? Ma nízke BMI, trcia jej kosti, a aj ostatny ludia jej vravia ze je chuda, a sama ma neopodstatnene komplexy ze ma tucne nohy. Zatial vsetko nasvedcuje tomu ze trpi jednak podvahou ale pravdepodobne i PPP. Je to zatial najpravdepodobnejsie i ked to PPP je este stale nie na 100% jasne.

Tomas12345

nonsense :

(a este k Tomasovi12345: ty si asi v anatomii nebol moc dobry (vraj "brusne kosti", to si kde pocul alebo videl ze v bruchu su kosti? ona asi myslela bedrove kosti) a vlastne ani gramatiku si velmi nepochytil...:-( bol by si viac sympatak keby si si priznal ze dobre, sorry, zmylil som sa, ale ty tu davas neexistujuce argumenty a kazdeho presviedcas ze mas pravdu, pritom ani nevies zakladne veci k teme PPP, ako tu uz bolo pisane, teda rozdiel medzi anorexiou a podvahou...zamysli sa nad sebou, chlape!!! )

Riesis hluposti, chytas za slovicka lebo nevies nic ine vymysliet, nevies dat normalne argumenty a preto utocis na gramatiku a chytas sa slovicok. Pisem v rychlosti takze sa stava ze napisem nejaky preklep. Dolezita je ale pointa. Je jasne ze v bruchu kosti nie su, autorka teda myslela asi ze jej trcia rebra.

Ak my das normalne argumenty tak svoju chybu priznam. Lenze to si ty nespravila. Ty vies jedine utocit akurat tak na gramatiku. Ja som ty tvoje bludy uz vyvratil a ty na to nevies reagovat a preto sa teraz urazas a utocis na gramatiky a vytahujes veci ktore sa ani netykaju temy. Ja ta len prosim aby si ostatnym ludom co sa týka vahy neradila, lebo nechcem aby si aj ostatnych ludi stiahla do svojej choroby ktorou je anorexiou. So svojim telom si mozes robit co chces, ja ty v tom nemam ako zabranit, ale bude mrad ak do anorexii nebudes tahat aj ostatnych. Prosim ta zamysli sa nad sebou. Ty si tá ktora sa musela liecit z anorexie, lebo si to dotiahla az na 30 kilo, nie ja. Tak sa zamysli nad sebou ci to co si robila a stále robis a tahas do toho i ostatnych je spravne alebo nie.

Zuzazuza

Tomas, presne tak. Nic nevies, ale diagnozu uz si urcil. Tak radsej zarad spiatocku a pockaj na viac informacii.

Tomas12345

Zuzazuza :

( Tomas, Ty si strasne vymyslas :D ona ani nepouzila slovo, ze jej "zacali" trcat kosti, ani ze jej ludia "zacali" hovorit, ze je chuda. Jej trcia kosti a ludia jej to hovoria. Nie je ani zmienka o tom, ze doslo u nej k schudnutiu, ze cosi "zacalo". Opisuje, ze nieco je. Nepise, ze doslo k zmene. )

Tato hra so slovickami so slovickami je zbytocna, lebo sa to netyka pointy autorkinej zpovede. Ano uznavam nenapisala tam ze jej " zacali" trcat kosti, ale pise o tom ze jej trcia kosti. Predpokladam vsak ze jej tie kosti netrcia po nejaku dlhu dobu, a tiez predpokladam ze jej ludia nehovoria po cele roky ze je chuda. Ak by tomu tak bolo tak predpokladam ze by to jej rodicia uz davnejsie zacali riesit. Ak by slo o zdravotny problem tak by to uz davno zacali riesit a uz by sa to vyriesilo, a ak by slo o poruchy prijmu potravy tiez predpokladam ze uz by sa autorka na to nejako liecila ( nepise o tom ze by sa na to liecila). Je len skoda ze autorka nic viac k teme nenapisala. Takto totiž v niektorych veciach mozeme len hádat a dohadovat sa.

nonsense

a este k Tomasovi12345: ty si asi v anatomii nebol moc dobry (vraj "brusne kosti", to si kde pocul alebo videl ze v bruchu su kosti? ona asi myslela bedrove kosti) a vlastne ani gramatiku si velmi nepochytil...:-( bol by si viac sympatak keby si si priznal ze dobre, sorry, zmylil som sa, ale ty tu davas neexistujuce argumenty a kazdeho presviedcas ze mas pravdu, pritom ani nevies zakladne veci k teme PPP, ako tu uz bolo pisane, teda rozdiel medzi anorexiou a podvahou...zamysli sa nad sebou, chlape!!!

Tomas12345

nonsense :

(kedze autorka ma stehno 53cm, urcite nemoze byt vychudnuta, ja mam 44 kil a stehno v najsirsej casti 41- 42 cm a nie som vychudnuta, som akurat!!! ona ma ako pise 49-50 kil a to predsa vobec nie je na umretie, 50 kil je normalna hmotnost na jej vysku...nie je vychudnuta, je tak akurat stihla...a trochu mi pripada ako jedna z tych ktore sa tu chcu uistit ze nie su tucne ale vychudnute, chce aby sme jej to tu vypisovali...ja som nebola ina ked som mala 30 kil a mala som anorexiu tiez som to robila...tie baby su ako cez kopirak... )

Jasne. Nie je vychudnuta ale hlavne ze jej trcia kosti.

Nie nie a este raz nie. 50 kil na jej vysku nie je normalne. Jednak BMI ukazuje podvahu a jednak vytrcajuce kosti, a jednak si to vsimli uz i ostatny ludia.

Prepac ale ty nemas normalny usudok co sa týka váhy. Sama píšeš ze si trpela anorexiou. Nemas spravny usudok, lebo mas uvazovanie presne rovnake ako maju anorekticky. Darmo im lekari aj ostatny ludia budu hovorit ze maju podvahu. Oni si budu aj nadalej tvrdit svoje ze maju normalnu hmotnost.

Oni jednoducho nevedia rozoznat kolko kíl je normálnych. Minule som si pisal s jednou anorektickou ktora mi napísala ze jej jedalnicek je normálny. Ked som sa jej teda spytaj na jej jedalnicek tak mi napisala nasledovne. Ranajky - jedno BEBE, Obed- ryža s čínou, večera - nič. Tomuto sotva niekto moze povedat ze to je normalny jedalnicek. Ale anorekticky to jednoducho nepochopia, a preto sa anorexia aj lieci u psychiatra, pretoze len on im dokaze pomoct tym ze im nasadi liecbu.

Tomas12345

Dobreuz :

Nechapes ze napisala ze jej trcia kosti ? Tak asi tucna nebude, nemyslis ? Preto hovorim ze jej by neuskodilo ani kebyze priberie 15 kil. Mala by v podstate skoro tolko kil co ja. Navyse ja aj so svojimi 67 kilami nie som tucny, ale stale by som este par kilo este mal pribrat.

( podváha neublíži, zato obezita áno!!! )

Podvaha neublíži ? Tak toto už naozaj ziaden clovek nemoze mysliet vazne. Anemia, osteoporoza, dychavicnost, nedostatok vitaminov/mineralov, a v niektorych pripadov i zlyhanie organov. Toto povazujes za neskodne ? Odporucam ty znova íst do skoly na hodiny biologie.

Zuzazuza

Tak som si prave vypocitala svoje BMI a a autorkine BMI a na moje zdesenie som zistila, ze mam rovnake BMI (o 0,01 rozdiel) ako ona a som teda s najvacsou pravdepodobnostou anorekticka a nehorazne podvyzivena a nemozem takato byt na zaklade genetiky a spalovania... Tomas ;) btw. popritom ako toto pisem chrumem 300 gramove balenie cipsov, polovicu uz som zjedla :P enjoy your life :P

Tomas12345

dobreuz :

( Ja mám tiež 67 kg len tak btw a až 192 cm a zomieram? Alebo som chorý?

No ty tiez nemas idealnu hmotnost a už máš miernu podváhu. Urcite by si nejake tie kila pribrat mal.

(Mám 15 kg podváhu a mal som aj viac a čo? Milión krát lepšie ako obezita. )

Ziadna podvaha nie je v poriadku, to ty povie kazdy jeden lekar. A ja som predsa nepovedal ze autorka sa ma stat obeznou. Ak by autorka aj 10 kilo a viac pribrala tak by obezna ani zdaleka nebola. U niekoho komu vytrcaju kosti pribratie o 10 kilo urcite nesposobi obezitu.

( Vďaka tejto podvahe som taký vytrvalec, dokážem zabehnúť Max. 83 km!!! )

83? Neprestrelil si trochu ? Vsak maraton ma 42 kilometrov, a aj to dokazu zabehnut len tí naozaj vytrvalostny bezci.

(Takze tuk je nanič, takže buď nech priberie autorka témy na svalovej hmote alebo nech nepriberá vôbec a som zvedavý na ten argument, ktorý sem dáte. )

Tuk je nanic ? To myslis naozaj vazne ? Vies vobec aku funkciu maju tuky v tele ? Male mnozstvo tuku v tele vedie k tomu že sa v tele prestane tvorit vitamin D, a nasledne nedostatok vitaminu D zabranuje vstrebavaniu vapniku. Dalsi problem u ludi s podvahou je zvysena miera infekcii, anémia,znížená vykonnost, a u niektorych pripadov nastava i celkoveho zlyhanie organov.

Vsak ja nehovorim aby bola autorka obezna a mala tuky po celom tele. Len hovorim ze by mala mat normalnu postavu a nie podvahu. Toto nie je moj vymysel. Ak by podvaha nebola nebezpecna tak by ju potom lekari neprehliadali.

Ja len pevne verím ze vsetko co si doteraz napísal si nemyslel vazne. Neverim tomu že to co si napísal aj myslis vazne.