Nie som anorektička

Príspevok v téme: Nie som anorektička
Lorinka

Ahojte, moja vyska je 168 cm a vaga 50-49kg
Brucho mam anorekticke,ze mi trcia kosti a cvicim na tom,aby som ho mala zenske a pevne a nie anorekticke. Ale nohy mam velke. 53 cm, tak preco mi ukazuje ze mam podvahu,ked mam velke stehna a preco mi niektori vravia ze som anorekticka a druhy ze nie som? Mam 16. Dakujem za odpoved

Lorinka

Môj priemerný jedálničem cez prázdniny.
Raňajky: buď prespím alebo pohár kakaa

Obed: teplé jedlo od maminy

Večera: chlieb s maslom,alebo ryba,pizza

Pijem veľa kofoly ale aj normálnu vodu. Občad si dávam na olovrant zmrzlinu,ale to len občas. Nemáte fb? Takto by som sem foto nechcela zverejňovať

Tomas12345

Lorinka :

No dobre ze si uz konecne nieco napisala. Lebo naozaj velke debaty sa tu viedli.

(Anorektička nie som.)

Takze potvrdzujes o sebe ze nemas poruchu prijmu potravy ( PPP) ak som to spravne pochopil ?

(Kosti mi na bruchu síce trčia,no nie je to také hrozné a tie nohy sú v mojom prípade nechutné.)

Osobne si neviem predstavit ako mozes mat tie nohy tucne ked mas len 50 kil. Nepripadaju ti tie nohy tucne len preto ze mas brucho velmi chude a v porovnani s nohami sa ti nohy zdaju byt pritucne ?
Mozno by nebola zla fotka tých noh, tak sa da asi najlepsie posudit ci mas tie nohy tucne, chude, alebo normalne.

(Jem aj nejem podľa nálady. To znamená,že keď raňajky prespím tak rovno obedujem. Môj vzťah k jedlu je priemerný. Občas sme nepriatelia ale keď som hladná, dám si čokoľvek. Kcal nepočítam. Príde mi to ako strata času. Dám si aj nezdravé jedlo. )

Stale je ten tvoj opis jedalnicka velmi nejasny. Skus popísat take tvoje priblizne jedlo na ranajky, obed, veceru.

(Začala som cvičiť plank aby som schudla trošku zo stehien. Nie z váhy. Na váhe by som asi mala pribrať. )

A nebolo by lepsie tie nohy spevnit a vyformovat nez z nich schudnut ? A co sa tvojho priberania tyka, pokial nenapises tvoj jedalnicek detailne co jedavas tak sa ty neda poradit a zistit preco nepriberas.

Tomas12345

Dobreuz :

(:D :D :D :D keď podáte také športové výkony ako ja, tak potom sa ozvite, dobrú noc prajem )

Znova sa pýtam, čo ma spolocne podanie sportoveho vykonu s ovladanim mediciny ? Je azda Peter Sagan odbornik v medicine ? Podla tvojej teorie by mal byt.

(Inak keď ste taký expert, tak mi vysvetlite pozitívny vplyv vitamínu E pred tréningom u vytrvalostneho športovca, som zvedavý :D )

Nehovorim ze som expert, lenze ide o to že človeku stačia zakladne znalosti biologie, ( a mozno ani tie nemusí mat ) aby pochopil riziká podvahy. Na pochopoenie tohto clovek nemusí byt genius.

Vitamin E je znacne mimo temu. A navyse ty si my stale neodpovedal na moje argumenty ktore som ty poslal. Neviem preco odbocujes od temy. Zeby tym ze nevies argumentovat ? Ja mozem povedat na rovinu ze sa co sa tyka vplyvu vitaminu E na vykon sportovca nevyznam. Zaujimalo by ma ale co ta ma co spolocne s temou ?
Toto je typycke u sarlatanov. Ak nevedia argumentovat tak si vymyslia zcela nieco mimo temy. Fat nad tymto uz zostava rozum stat.

Lorinka

Neprecitala som si zatiaľ všetky komentáre,odpoviem len na tie začiatočné.
Anorektička nie som. Kosti mi na bruchu síce trčia,no nie je to také hrozné a tie nohy sú v mojom prípade nechutné. Jem aj nejem podľa nálady. To znamená,že keď raňajky prespím tak rovno obedujem. Môj vzťah k jedlu je priemerný. Občas sme nepriatelia ale keď som hladná, dám si čokoľvek. Kcal nepočítam. Príde mi to ako strata času. Dám si aj nezdravé jedlo. Dnes som sa prejedla čokolády,hoci sladké sa snažím obmedziť. Jem sladkosti alebo jedávala som maškrty denne. Začala som cvičiť plank aby som schudla trošku zo stehien. Nie z váhy. Na váhe by som asi mala pribrať. Aj sa snažím viď dnes tie sladkosti za celý deň, rodičia mi kúpili aj také výživové doplnky v lekárni a žeriem všetko ale nepriberám ani gram a vraj som ako špáratko

dobreuz

:D :D :D :D keď podáte také športové výkony ako ja, tak potom sa ozvite, dobrú noc prajem
Inak keď ste taký expert, tak mi vysvetlite pozitívny vplyv vitamínu E pred tréningom u vytrvalostneho športovca, som zvedavý :D

Tomas12345

Dobreuz :

Takže šport a zdravý životný štýl je skôr moja parketa :)

To ze niekto sportuje este neznamena ze sa vyzna v ludskom tele a v zdraví.

Kebyze mi Federer povie ze clovek nemá v krvi hemoglobín tak mu mám preto uverit ? Uverím mu preto lebo to povedal sportovec ? Nemá nahodou väčšiu váhu slovo doktora, ktory to roky studoval a vyskusal v klinickej praxi, nez slovo sportovca ?

To s tou podváhou si si teda riadne pokazil. Rovnako aj s tým že povazujes doktorov za bandu tupcov, ktorý vlastne nic nevedia, ale ty ktory nemas o medicine ani páru vsetko vies. Necuduj sa preto ze tvoje slová uz neberiem moc vážne.

Tomas12345

dobreuz :

Ci chodil ci behal v podstate sa to témy vôbec ani netýka, nechapem naco to tu vlastne riesime.

A teraz k téme. Svoje argumenty som ty uz vymenoval. Vysvetlil som ty ze niektore nazory mas znacne prekrutene a nespravne, a dolozil som to aj faktami z mediciny. Nic som si nevycucal z prstu. Dokial mi aj ty nepodlozis nejake argumenty, ktore su aj niecim podlozene a nie len vycucane z prstu, tak jednoducho pravdu nemas.

Vyhovarat sa na rozbity dispel samozrejme mozes, a nemusis mi vediet odpovedat na moje argumenty ktore som ty uviedol, i ked to samozrejme vyvolava odovodnene podozrenie ze jednoducho nevies normalne na to argumentovat, a nevies mi dokazat ze sa mylim. Jednoducho ked dosli argumenty tak odchadzas a vyhovaras sa - nie si ani prvy ani posledny.

dobreuz

tých 83 km som celý čas behal, nie chodil :)
A po dobehnutí tých 83 km som si dal ešte šprinty - 50m okolo 5,5 s :)
Takže šport a zdravý životný štýl je skôr moja parketa :)
PS: už sa mi tu nechce hádať dnes, nakoľko na rozbitom displeji sa píše na ...

Tomas12345

Mam osobnu skusenost, ze nech sa sarlatanovi poda hocijaky dokaz stale si bude tvrdit svoje. No kazdopadne toto vlakno si moze hocikedy hocikto precitat, a bol by som skutocne nerad kebyze nejaky clovek uverí klamstvam sarlatana a nechá si tým sam znicit zdravie.

Dnes je propagovanie podváhy u sarlatanov moda. S oblubou sarlatani utocia na mlieko, mäso, propraguju veganstvo, pricom nahlas nadavaju na sucasny model stravovania - ( dovolene jest vsetko s mierou), napriek tomu, ze vyskumy potvrdili presny opak toho co tvrdia sarlatani. Propaguju tiez neoverene metody - klystýry, hladovky, vyhladovanie rakoviny nejedením a pod. Zdá sa teda že podváha a hladovanie je u sarlatanov v sucasnosti velmi preferovana. Skoda len ze na toto vzdy doplatia obycajny ludia, ktory maju zial tu smolu, že sarlatanom naleteli.

Tomas12345

dobreuz :

(tých 83 km som neprepálil, pozrite si ultramaratóny a to 24 hodinovky, najlepší bežec zabehol 227 km, ja v úvodzovkách len 83 km ale beham iba 3,5 roka pričom kondícia sa zlepšuje cca 10 rokov, )

No tak rovno napíš ze robis ultramaratony. Mimochodom ultramaraton nie je rovnaky ako maraton, a pri ultramaratone sa furt nebeha ale aj chodí, takze preto ked si povedal ze si "zabehal" 83 km mi nebolo jasne co presne mas na mysli, ako prve ma napadol sport pri ktorom sa vkuse behá bez prestavok.

(samozrejme závisí od veku a predtým som nikdy nebehal, čiže vidno, že sa do problematiky zdravého životného štýlu nerozumiete. )

A toto si prosim ta na zaklade coho vycucal ze sa nerozumiem zdravemu zivotnemu stylu, len na zaklade toho ze mi nebolo jasne ako to myslis ze si "zabehal" 83 km ? Ty ma cim dalej tym viac prekvapujes.

(Potom k tým tukom - áno, jesť zdrave tuky treba, vďaka nim sa vstrebáva vitamín D, čo však neznamená, že treba mať tukové zásoby, vďaka tuku sa vstrebe vitamín D a potom musí ísť tuk preč - ťažkou fyzickou námahou ho spáliť.)

Ano vsak s tymto suhlasim, clovek nemusi mat vela tukových zasob ale denny prijem tukov mat musí. Urcita tukova zasoba v podobe tukoveho tkaniva ( nie tuku na tele ) vsak potrebna je, k tomu sa ale dostanem este neskor. Stačí len zatial dodať to že ludia s podvahou maju nedostato tukoveho tkaniva v tele.

(Vezmime si zase Ronalda - ten má okolo 4% tuku a je zdravší ako všetci na tomto fóre dokopy)

Ano, hoci si zabudol na taky maly detail a to je ten, že Ronaldo netrpi podvahou. Je to v podstate zdravy mlady clovek s normalnou hmotnostou.

(A čo sa týka podváhy - tak mňa lekári vôbec nezaujímajú,)

Ja myslim ze tymto sa uplne vsetky tvoje nazory vysvetluju. Veris roznym sarlatanom a vymyslas si svoje neoverene nijakym vyskumom nepotvrdene pseudo teorie, voči ktorym ak niekto nieco namietne tak to povazujes za najväčšie kacirstvo. Fakt na zamyslenie.

(nakoľko 90% lekárov trpí obezitou, veď sa stačí na nich pozrieť :D )

Obezitou trpia, ale nie preto ze by si mysleli ze je to zdrave a 90 % to si zcela prestrelil. Ak zozenies 100 doktorov urcite 90 z nich obezitou netrpi. Sam poznam asi 5 doktorov pricom obezny z nich nie je ani jeden. Ok, mozno jeden trochu. Nejak mi tu ta 90% statistika nevychadza.

(Takže tak, malá podváha je neškodná)

Každá podváha je skodna. Nie su vynimky. A teraz k tej podvahe a jej negativam.

Negativa :

Podvaha vyznamne negativne ovlivnuje zlozenie tela. Pri podvahe ma clovek menej svalov ale i tukovych zasob, čo negativne ovplyvni i kostne tkanivo takze bude vyssie riziko osteoporozy.

Co je ale horsie, dosledkom nizkeho podielu svalovej hmoty v tele sa oslabi imunitny system. Prejavi sa zvysenou nachylnostou k chorobam ako su napriklad infekcie, chripka, nachladnutie. Znizena zostáva i schopnost tela dlhodobo odolavat chronickym chorobam.

Ako som uz povedal, pri podvahe je v tele i mensi podiel tukoveho tkaniva. Tukove tkanivo sluzi ako dolezita energeticka rezerva, hlavne v pripade zvysenej potreby energie, napriklad pri chorobach. Môže sa pre to stat i to, že človeka s podvahou položí i bežná chripka.

Tukove tkanivo sa podiela tiez na termoregulacii tela, a ochranuje vnutorne organy, predovsetkym vsak ladviny. Asi ani netreba povedat co pri znizenom tukovom tkanive hrozí.

Dalej nedostatok tukoveho tkaniva negativne ovplyvnuje i tvorbu hormonov, narusenie plodnosti, problemy s menstraciou atd.
.

( ja som mal niekedy ešte menej kíl ako teraz a vždy som bol taký chudučký a čudujte sa svete, z celej triedy na SŠ som mal najlepšiu imunitu :D )

No jasne, a kebyže ti teraz vymenujem niekoho kto mal podvahu a bol stale chory a skoro zomrel na obycajne prechladnutie tak co by si mi aku obhajobu na podvahu napisal ?

(Ps: teda už Tomáš nepíšte už sem svoje argumenty, keď sa do toho nevyznáte a neberte to ako hate )

Zvlastne ze toto povedal clovek ktory neverí lekarom ale skor svojim nicim neoverenym pseudo posudkom. Prosim ta ty tu radsej uz nic nerad pokial nemas svoje pseudo tvrdenia aj niecim potvrdene. Potvrdene aj niecim inym nez len tvojim pseudo myslenim. Vy ste urcite jeden z tych alternativcov ktorí vykrikuju ze vsetci lekari su tupci a len vy poznate pravdu. Fakt na smiech. Niet co dodat. Pevne verim ze toto co pisete nemyslite vazne.