Vegánstvo

Tomas12345

MariaLuci :

(Mlieko sice vapnik obsahuje, ale pitie mlieka sposobuje, ze telo ho vyluci viac, ako mliekom prijme. Preto casom oslabuje kosti. )

Mas tento svoj vymysel aj niecim podporeny, ( medicinsky ) alebo si si to len tak vymyslela, alebo niekde precitala na nejakej konspiracnej veganskej stranke ?

Mlieko obsahuje dostatok vapnika, a vdaka vitaminu D je tento vapnik aj velmi dobre strebatelny, narozdiel od rastlinej stravy v ktorej mas vela nutrientov a minimum vapnika, takze jez nej jednak malo vapnika a este k tomu sa väčšina ani nevstrebe.

Aka zlozka mlieka sposobuje to ze ho telo viac vyluci ako prijme ?

Tomas12345

MariaLuci :

(Neporovnavaj tu masozravce a nas. Ano, zvierata sa zabijaju. A ano, tam je to kolobeh zivota. Je to masozravec, co ine ma jest? Je mi to luto, ale je to zivot. Lev si nepojde kupit do obchodu fazulu.
Ty tu moznost mas. )

Lenze nechapes ze taka ryba, pokial ju ty neulobis a nezjes tak ju zje ina ryba ? Takze ta ryba zomrie tako ci onak, len ju nezje clovek ale ina ryba. Aky je v tom rozdiel ?

(Na par farmach tyraju zvierata? Skor na par netyraju. K zvieratam sa skoro vsade spravaju ako k spinavym handram. A aj tie, ktore mali svoj kratucky zivot lepsi, skoncia s nozom pod krkom. Ty mas na vyber, ako kazdy z nas. )

Tyranie myslim to ze zvierata zabijaju zaziva, takze zviera zaziva nielen bolest ale i stres. V praxi sa to pri ale pri veľkovýrobe nedeje, nech si tvrdí kazdy co chce.

www.stream.cz

(Svetova zdravotnicka organizacia uz priznala, ze maso je Karcinogenne a sposobuje aj x chorob. Aj ludia, ktori jedia maso si musia doplnat vitaminy. Becka, cecka, decka, magnesium, zelezo)

Bullshit. O karcinogenite mäsa neexistuju ziadne väčšie studie ani metaanalyzy ( viacero mensich studii pokope ) ktore by to potvrdzovali. Ano, zle spracovane mäso urcite choroby traviacej sustavy sposobuje, alebo mäso v extra nadmernom mnozstve tiez nie je zdrave, ale pokial je clovek mäso s mierou tak neexistuju ziadne overene zdravotne problemy. Pravda, existuju studie ktore potvrdzuju že červené mäso moze zvysovat incidenciu urcitych typov rakoviny, ale zvysuje len mierne, aj to tusim len u muzov. Inak neboli dokazane ziadne studie o karcinogenite mäsa ako takého. Takže opieraj svoje vyjadrenia aj o nejake seriozne vyskumy, pripadne ich ukaz.

(nikoho strava nie je dokonala. Ale veganstvo aspon nesposobuje nikomu utrpenie. )

Jasne. A tie hektare znicenych lesov, pesticidy v pode, a umrtie zivocichov a rastlinstva z dovodu novych sojovych plantazi to podla teba utrpenie nie je ?

Pag

Na veľa potravín akoby vznikala závislosť, viem, že veľa ľudí, ktorí radi konzumujú mäso, tak ho konzumujú stále až do najvyššieho levelu, do stavu rigor mortis.

MariaLuci

Mlieko sice vapnik obsahuje, ale pitie mlieka sposobuje, ze telo ho vyluci viac, ako mliekom prijme. Preto casom oslabuje kosti.

MariaLuci

Neporovnavaj tu masozravce a nas. Ano, zvierata sa zabijaju. A ano, tam je to kolobeh zivota. Je to masozravec, co ine ma jest? Je mi to luto, ale je to zivot. Lev si nepojde kupit do obchodu fazulu.
Ty tu moznost mas.
Na par farmach tyraju zvierata? Skor na par netyraju. K zvieratam sa skoro vsade spravaju ako k spinavym handram. A aj tie, ktore mali svoj kratucky zivot lepsi, skoncia s nozom pod krkom. Ty mas na vyber, ako kazdy z nas.
Svetova zdravotnicka organizacia uz priznala, ze maso je Karcinogenne a sposobuje aj x chorob. Aj ludia, ktori jedia maso si musia doplnat vitaminy. Becka, cecka, decka, magnesium, zelezo....nikoho strava nie je dokonala. Ale veganstvo aspon nesposobuje nikomu utrpenie.

Tomas12345

MariaLuci :

(Maso zase niekolkonasobne zvysuje riziko srdcovych chorob)

Nie nezvysuje. Robilo sa viacero meta-analýz ktore spajaju vysledky viacerych mensich studii a ponukaju tak ucelenejsi obraz ako len jednotne ciastkove "mensie" studie. A práve tieto nenasli ziadny suvis medzi konzumaciou mäsa a civilizacnymi ochoreniami vratana ochoreni srdca.

www.ncbi.nlm.nih.gov

U odporcov mäsa je problem ten že napriklad existuje malych 30 studii ohladne mäsa, pricom napriklad len 3 male studie problem preukazu a vegani sa tohto chytia a vyzdvihaju akurat tieto 3 studia, pricom 27 studii ktore tvrdia opak ignoruju.

(mlieko odvadza z tela vapnik a nici kosti)

Opak je pravdou. Vapnik sa dobre vstrebava práve z mlieka, ktore ma aj vysoky obsah vitaminu D.

Navyse je to prave zelenina z ktorej sa vapnik najhorsie respektive skoro vôbec nedokaze vstrebat. Je to prave jednak absencia vitaminu D, ale aj oxalaty- antinutrienty prirodzene sa v vyskytujuce

Bolo by zaujimave kebyze povies co z vyzivnych latok mlieka nici kosti ? Mlieko obsahuje mineralne latky (vapnik, horčik, draslik, sodik, fosfor, zinok), ako aj vitamíny (hlavne A a viacere skupiny B) ale aj vitamin D. Ktore z tychto latok nicia kosti ?

( Jest maso a zivocisne vyrobky nie je riesenie.)

Sucasne vyskumy praveze nasvedcuju ze je to sucasna strava ( vsetko s mierou) ktora prinasa plnohodnotne zastupenie vsetkych vyzivnych latok ale prinasa i dostatocnu energeticku hodnotu ( narozdiel od veganskej stravy ).

(Tyranie zvierat)

zvierata by sa tyrat nemali. Je smutne že farmy na ktorych sa zvierata chovaju niekedy k zvieratam pristupuju neludsky. Malo by sa k tomu zakrocit.

(a zabijanie zvierat),

Ano zvierata sa kvôli mäsu zabijaju. Ale tak to uz v prirode chodí. Kolobeh prírody ti nic nehovori ? Zvierata sa navzajom v prirode pozieraju. Silnejsi zozerie slabsieho. Take su zakony v prirode. Ak clovek nechyti a nezabije rybu, tak tu rybu zabije iná väčšia silnejsia ryba. Preto ak by si chcela zabranit zabijaniu zvierat tak by si musela ist teraz do prirody a zabit vsetky mäsozrave zvierata a nechat len tie bylinozrave.

( znecistovanie planety)

Aj rastlinna vyroba znecistuje aj ked v ovela mensej miere ale predsa. Navyse zober si take sojove plantaze. Kvoli nim sa musia rubat pralesy, cim sa nici rastlinstvo ale i zivocisstvo v pralesoch. Vsetko ma teda svoje negativa a veganstvo nie je vynimkou.

(a nicenie si zdravia)

Uz som tento argument vysvetlil. Paradoxne vsak opak je pravdou. Je to prave veganstvo ktore sposobuje u ludi nedostatok zivin ako som na to poukazal a uviedol i dovod v dole uvedenych komentaroch.

(Ako mozes pozriet na nejake zviera a povedat si, ze zabijem ta, lebo mam chut na slaninu.)

A ty ako mozes pozerat na to ako lev roztrha v divocine ine mensie zviera ? Aby si zabranila smrti zvierat musela by si vsetky mäsozrave zvierata z prirody eliminovat a ponechat len tie bylinozrave.

Mimochodom rastliny ti luto nie je? Znicit rastlinu len preto ze mam na nu chut ?

Pag

Áno, ono je to tak, že raz sa povie, že cholesterol je zlý, potom sa povie, že cholesterol je dobrý, divné, akoby si ľudia nevedeli urobiť vlastný názor, či ako? Podľa mojich štúdií je cholesterol zlá vec, ľudia pri pravidelnej a prehnanej konzumácii mastných jedál začnú mať vysoký tlak a tak ďalej. A to, že mi lekár povie, že "trpím" obezitou, tak to beriem len s rezervou, lebo nie je obezita ako obezita. Niečo dobré, ale celé zlé. Každopádne trochu mäsa si občas treba dopriať, pre vlastné zdravie, tentokrát.

Tomas12345

Veg12 :

(ano mame telo prisposobene na živočíšnu stravu lebo sa tak odjakziva stravujeme, ale ked prejdes na rastlinnu aj telo si zvykne a je to lepsie )

Telo si nezvykne pocas par mesiacov ci rokov na zcela inu stravu, ked tisícky rokov sa prisposobovala vsezravej strave. Je mozne ze ak by vsetci ludia boli veganmi, tak za tisicky rokov sa im postupne telo prisposobi na vylucne rastlinnu stravu. Lenze v tejto generacii to este nebude. Aby sa nam prisposobilo telo na vegansku stravu to je dlhy proces.

Dole som ti napísal moje argumenty proti veganskej strave. Ak teda dokazes vegansku stravu obhajit, mal by si mi na ne vediet odpovedat.

(A ludia si myslia ze je to doprava, ale skutocnost je ze najviac znecistuju planetu sklenikove plyny ktore idú z krav a hospodarskych zvierat, a cim je ich viac tym horšie: / )

Ano to je pravda. No na druhej strane i rastlinne farmy znecistuju prostredie i ked v ovela mensej miere, ale predsa.

A navyse aj rastlinna strava sa musi niekde vyrabat a zaberat priestor.
Napriklad take sojove plantaze sa neustale zväcsuju a aby sa uspokojil ich dopyt po priestore, tak sa musia rubat lesy, pralesy, pesticidy otravuju pôdu, vodu. A to si zober ze pocet veganov je na svete len okolo 1%. V pripade ze by bol kazdy vegan tak by to znamenalo 100 nasobne zvysenie ( už teraz vysokeho ) nicenia pralesov.