Ž+Ž

Príspevok v téme: Ž+Ž
Staraznama00

Ahojte. Pred viacerými rokmi som sem casto prispievala a radila :) a dnes tak velmi potrebujem vypocut a poradit ja. Mam vyse 30 rokov. Som vydata, mame dietatko :) idylka. S manzelom sme spolu zacali chodit pocas vysokej. Lubime sa. Aj ked popri dietati uz clovek nema tolko casu. V mojom zivote by bez neho zostalo velke tmave prazdne miesto, aj ked ma niekedy muz neuveritelne stve :) Synceka obaja velmi ľúbime, s ockom maju nadherny vztah. Ja si ho za vsetko velmi velmi vazim a nemienim ich opustit.
Mam kamaratku, uz asi 7 rokov. Tu najlepsiu. Vie o mne viac ako moj manzel (prečo, to tu nebudem rozoberat, proste na otvorenie niektorých veci v manzelstve uz bolo prilis neskoro). Roven je to ten najcistejsi clovek akeho som kedy poznala. A je taka stabilne uz cele tie roky co ju poznam. Je chodiace dobro. Vazim si, ze ju v zivote mam, nikdy som ani predtým ani doteraz takeho cloveka nepoznala. Mozno to mam v hlave aj prifarbene a mixnute troskou iluzie.
Po porode som si uvedomila, ze ju milujem. Ano, o svojej bisexualite viem davno, aj muz to vie, ale stale som tvrdila, ze som si vybrala jeho a koncim s inymi muzmi ci zenami. Za to zamilovanie sa nemozem. Je to uz niekolko rokov. Asi polovica z toho, co sa s nou poznam. Ona je cisto hetero, takze nic z toho aj keby som hned neviem čo urobila :) Ale chapete, ze ja milujem aj svojho muza? (A nie, ziadna trojka nebude). Problem je, ze ja kvoli tomu nemozem spavat, proste je to cele so mnou zle. Prestala som s nou komunikovat aj na dlhsi cas a bolo to len horšie. Stale na nu myslim, mam nerealne predstavy, ze sme spolu. Povedat jej to nemozem. Ublizilo by jej to a aj tak by to k nicomu nebolo, akurat, ze mne by sa ulavilo a zaroven by ma to odpravilo lebo by som prisla o najlepsiu kamosku. Nevadilo by mi s nou nekomunikovat trebars dva roky. Ale predstava, ze by sme uz nikdy neboli v kontakte je pre mna ako smrt. Mam jej plnú hlavu. Niekedy je to velmi intenzivne, niekedy o cosi menej a nenasla som ziadnu premennu, ktora by to ovplyvnovala. Hlada partnera a ja jej to prajem, velmi. Prosto budem stastna, ked bude s niekym stastna :) ale to moje city neovplyvni. Neviem, ci tu niekto pochopi ako sa trapim. A ake mam vycitky a ako to neviem, ozaj neviem ovplyvnit. Je to sialene.
Este predtym nez som sa vydala a predtym ako som ju poznala som sa liecila na depresiu a uzkostnu poruchu. Zvladla som to. Po niekolkych rokoch liekov a terapie. Casto uvazujem, ci to, co citim mozno nazvat depresiou, ale toto je uplne ine. Mam dni, kedy nevladzem zit. Ale nie v takom depresivnom zmysle, ale v takom, ze mam toho proste v hlave moc. Ja uz neviem co urobiť.

Pag

Teraz, ako to vsetko dzenderuje, neviem, ci progreduje alebo regreduje, ale je mozne uz asi vsetko. Dieta po case zisti, ze ma v skutocnosti dve mami etc. Kazde dieta ma pravo na oboch zivych rodicov (asi preto tolko rozvodov). Ked ty kabelku Gu.., tak ja dve. Nuz, ale cool to velmi nie je.

Staraznama00

Hm. Bavili sme sa aj o tom, teda ona vravela, ze uvazovala, ci by mohla byť aj so zenou, ze by sa jej rozsirilo mozne pole k nájdeniu partnera/ky, lasky, ale ze to proste nejde. A ona by ma nechcela :) som predsa vydata.
Ucit sa o nej. Co ma rada, co si mozem a čo nemozem dovolit. Nie kazdy znesie humor vsetkeho typu. No napokon som pochopila, ze je ina ako ja, ina ako ktorykolvek clovek akeho som kedy stretla. Ma silne moralne zasady, a tak integrovane. Je velmi stabilna. A ano, aj od nej sa vela ucim. Napriklad o empatii. Ale vlastne nie je téma, ani situacia, ktoru by sme nezvladli rozobrat.

zia

A nemyslim si, ze ty si dovod, preco si nenasla partnera, jedine, ze by aj ona citila nieco podobne voci tebe. ten dovod je skor jej zlozita, uzavreta povaha, ked pises, ze aj skamaratit sa s nou bolo tazke.
ucit sa o nej, ci ucit sa od nej?

zia

hladat vyznamy v "minulych zivotoch", vestbach, atd, no neviem, skor uz spominane spojenie s depresiou, uzkostou, OCD a pod, moze byt dovod, preco si sa tak silno naviazala

Staraznama00

mlcanlivost, kto je Roven?

Neviem, tak myslim si, ze ma ma dost rada. Neviem nejak o nikom, kto by jej bol blizsi, okrem rodičov. Partnera zatial nenasla. Je velmi introvertna no zaroven tak silna a uzasna osobnost. Bola by som stastna keby ho ma, pretoze by bola stastna aj ona. Viem, ze ja ju mat nikdy nebudem, ale asi zvladnem s vedomim toho, ze je stastna taketo jej stastie s nou zdielat. Zatial je to tak, ze vzdy ked potrebuje, podrzim ju, pomozem ako viem. Doveruje mi. Myslim, ze keby som sa jej vyznala, tak by to vzala ako podraz. Ze to nebolo ciste priatelstvo, ale laska. Neviem, zamotavam sa v tom. Mozno keby ma nemala v zivote, partnera by si uz dávno nasla. Co myslíte?
Poznam jej chyby, a pravdupovediac to chcelo strasne vela trpezlivosti stat sa jej kamoskou. Lenze ja som taky typ, ze vyjdem s kazdym. A poviem vam, ze stalo to za to, byt trpezliva a ucit sa o nej. Az ma napokon pustila do kruhu priatelstva, prislo to tak prirodzene, nebolo to nasilne, a ten svet, co vidim za jej murom ja, nevidi bohuzial nik iny. Kvoli jej introvernosti. Je velmi inteligentná, mozno aj to je dovod preco tazko hlada partnera.

zia

Moznoze nie si BI ale cisto na baby a preto ten problem. Preto aj muzi castokrat zenati s detmi, po x rokoch zacnu zit s partnerom..
v starom prispevku si pisala, ze ona si niekoho hlada, uz si nasla? vieme, aky mas ty vztah k nej, ale nevieme, aky ma vztah ona k tebe, ma ta tiez tak strasne rada?

mlcanlivost

Posielam ta za psychoterapeutom-muzom, nie za klinickym psychologom. Ty a Roven sa poznate z minuleho zivota.