Kontaktne sosovky iba doplnok okuliarov?

majka s.

mozno su tvoje tvrdenia spravne damian. netvrdim, ze nie su, ale netvrdim tiez, ze su. a to preto, lebo sa do toho nerozumiem a nie som ani ocna lekarka ani nikto. ale jedno vyvratit urcite nemozes ani svojimi hypotezami ani cvicenim ani nicim. VELA LUDI, KTORI NOSIA SOSOVKY POTVRDILI, ZE SA IM POSTUPOM CASU POMALY ZACAL NAPRAVAT ZRAK. ako to vysvetlis? zazrak? ja myslim, ze nie, ale ze sosovky skutocne pomahaju viac nez okuliare a cvicenie.

damian

Nikdy som netvrdil, ze dnes zacnes cvicit a 'zajtra' budes vidiet na 100%. Povedal som to? Ale ak budes dalej pokracovat len s nosenim okuliarov (resp. sosoviek), ....tak

age44

mate pravdu, tato tema je o inom, ako o cviceni, nepresvedcime damiana, ze to fakt s tazkou kratkozrakostou len tak lahko nepojde rozcvicit. ale kto si to nevie ani predstavit, tak mu tazko vysvetlis. majka, ozvi sa, ako si dopadla, som zvedava, co ti ponuknu a ako sa ti budu pozdavat sosovky.

dedy

ja 8,5 lave a 10,5 prave oko, takze ostro u mna je bieda, a nosim okuliare od prvej triedy ZŠ ale mala som podla vsetkeho uz asi aj skor (minimalne od 5 rokov)

majka s.

no u mna je to asi 10 cm. neviem si predstavit, zeby som tak napr. soferovala alebo co. predsa len... mam dioptrie -7,5 obe oci. takze sa uz len cudujem, ze tych 10 cm vidim ostro :o)

damian

Vyborne, len sa bavte dalej o sosovkach. Hadam vam pomozu a zrak budete mat lepsi. Otvoril zom novu temu: Pravda o lieceni zraku.
Vela stastia!