Bolesti pri moceni

Príspevok v téme: Bolesti pri moceni
koralovka

Ahoj.
Dva tyzdne dozadu som absolvovala kompletne lekarske osetrenie, sono, sonografiu, kultivacne rozbory, rozbory krvy, vsetko..po bolestivom moceni a pichani v boku (mala som podozrenie, ze ide o oblicky). Dvaja rozni nezavysli dr mi nic nenasli, dokonca aj moc poslany na rozbor bol uplne cisty a ja neviem, kde hladat problem.
Zapalmi trpim uz od mala (mala som diagnostikovanu zmensenu oblicku nasledkom coho som do svojich 15r bola sledovana nefrologom), momentalne (mam 25) tak cca 5-6x do roka sa vacsinou preliecujem na zapal mocovych ciest. Myslela som, ze aj tentokrat to bude dalsi zapal, pretoze som sa nan zrovna doliecila cca dva mesiace dozadu, avsak lekari mi nic nenasli. Bolest vsak pretrvava, rovnaka, ako pri zapale - bolest pri moceni, niekedy je vacsia, niekedy mensia, najviac bolestive je to na konci. Rano sa casto budim na nutkanie ist sa vymocit, ale nieje to akutne. Oblickove kamene sa neukazali,krv v moci nebola pritomna. Naozaj si neviem vysvetlit, co to moze byt, ci priznak niecoho horsieho, alebo mam len podrazdenu sliznicu. Nemal niekto podobnu skusenost ? Uz to trva dost dlho. Bolesti v boku vymizli, s nicim inym problem nemam, len s rezanim na konci mocenia.

Prisca14

Takéto hrdinské slová som mala aj ja.. Že mňa všetko obíde.. Budem furt zdravá.. Nič ma neskolí.. Všetko to bola pravda, ale len do času.. To keď dlhodobo zanedbávame imunitu tak niekde sa to proste prejaviť musí.. Aj keď často pred tým zatvárame oči.. :/

talujsia

Často sme tvrdohlavé, aj ja som bola, ale prešlo ma to keď ku mne prišli problémy. Keď som si uvedomila, že aj mňa môže takýto problém lapiť kedykoľvek a kdekoľvek. :-/

demi123

tak staráme sa jak najlepšie vieme, len niekedy keď si myslím, že robíme dobre tak pritom robíme opak, niekedy je fakt vhodné vypočuť si názor aj niekoho iného skúsenejšieho ;)

mat_ka

To verím, je to nevyspitateľné a tie problémy celkovo aj náladu dokážu pokaziť. Nezáviď, buď rada ako si to ty dobojovala, ako sa tebe podarilo z toho dostať. Každá sa staráme o sebe ako najlepšie vieme, viem aj ja som mnoho vecí podceňovala a myslím, že každú nás to dobehne, keď sa nebudeme sebe dostatočne venovať ;)

demi123

napríklad isté obdobie aj ja som mala pocit, že toto ide mimo mňa, že je to proste problém, ktorý sa ma absolútne netýka a pritom opak je pravdou, môže to chytiť kohokoľvek, kto nemá dostatočne silnú a vybudovanú imunitu :(

Fina111

mat_ka no ani mi nevrav..zrazu sa to zacalo objavovat velmi casto..cicze akoby som to mala uz chronicke..ale nicilo mi to aj pracovny aj sukromny zivot tak som si povedala a dost ja sa z toho nejako dostanem a nevzdam sa az pokial tu E.coli nezlikvidujem..zavidim v dobrom kazdej zene ktora tieto problem vobec nema..ale ako citam na nete pomerne strasne vela zien s tym mam problem..strasneee..nechapme kde robime vsetky chybu a v com je naozaj problem preco sa to vracia.. Ale poznam zenu ktora sa z toho uplne vyliecila tak ze skoro pol roka bola len na smoothie a zdravej strave a jedla cesnek, zeler a kadejake tie zdrave potraviny na to..no lenze to si vyzaduje brutalnu discipline..ja som este na to asi nedorastla ale uz pomaly nad tym rozmyslam ze to skusim..je mi jedno uz vyskusam snad vsetko..

modroocka333

mjanik keby toto pomahalo tak by to bolo fajn. ale co viem tak to nema vobec ucinok pri tychto problemoch. v takomto pripade treba zakrocit liekmi, ktore to vyliecia. ktore pomozu dostat sa z toho. ked uz je bolest aj pri moceni tak to je uz zavazny problem

mat_ka

Fina ako čítam, tak teba tiež pekne tieto problémy potrápili, čo?
Pri tomto sa ozaj človek ani len nenazdá a problém môže byť na svete :(

Fina111

ahoj..ake mas stravovacie a hygienicke navyky? gynekologia bola v poriadku? no niecim podobnym som si presla akurat s rozdielom ze moc som mala vzdy s bakteriou E.coli nie cisty ako pises ze mas ty. To znamena ze to palenie pri moceni kludne moze ist aj od gynekologickych problemoch ale nemusi samozrejme. Na recidivujece zapaly mi pomohol taktiez WOBENZYN a to som mala palenie kazdy treti den bez nutnosti liekov ale citila som to ze to nie je ono a stale taku nepohodu som citila. a este mi pomohlo nasledovné. Urcite sem tam pouzi aj probiotika do posvy GYNIMUN hlavne po menstruaci a mne urolog odporucil na obnovu sliznice mechura HYALURON N-MEDICAL URO. Su to kvapky na 3 mesiace. Mam pocit ze mi to naozaj pomaha. Taktiez uzivam tinkturu KAPUCINKA VACSIA ktora je na mechur naozaj najlepsia. Prestan jest sladkosti a korenene jedla a prestan pit vo velkom kavu ak ju pijes..pretoze to vsetko drazdi mechur a podporuje mnozenie bakteri. Taktiez triezvo s mliecnymi produktami..Vypit denne aspon 2 L cistej vody a striedaj s urologickym alebo kamilkovym cajom. Zdrava strava a spravne hygienicke navyky su ALFA OMEGA! Na umyvanie pouzivam vyslovene intimny gel z prirodnej havlikovej apoteky ktory je na mykozy a zapaly vynikajuuuuuuuci..vzdy ked som pocitila aj po sexe alebo hocikedy nejaku nepohodu sa nim umyjem. Je antibakterialny a hlavne 100% prirodny ziadne chemicke sracky. takze tolko z mojich rad :) drzim palce