Partner a peniaze.

Príspevok v téme: Partner a peniaze.
terka34

Veľmi ma trápi jedna vec. Môj manžel pri financiách vždy hľadí na vlastný prospech. Vždy to proste urobí tak, aby som čokoľvek zaplatila ja. Sme už spolu dlho, máme deti a vždy to takto bolo. Ja som dobrosrdečný človek, keď môžem dám, kúpim, vybavím, urobím. Najprv som to nevidela, potom som bojovala, neúspešne, on sa tvári, že čo mi vadí, veď peniaze sú spoločné. No vadí, všetky výdaje na mňa a príjmy na neho. Teraz som v štádiu, že ignorujem, alebo poviem, že nemám,proste robím to čo on. Lenže nemalo by to takto byť. Bolí ma srdce. Ak to poviem presne ako to cítim, nechápe. Alebo mi povie, že som sprostá. Teraz napr. telefón. On si objednal za 200 €, nepovedal nič. Keď mu mal prísť tak mi povedal, že mu príde telefón a mám mu to prevziať a zaplatiť. Ok, nepáčilo sa mi to,urobila som. Teraz ja som potrebovala nový. Objednal mi ho na moje moje meno a ja si ho zaplatím. Možno sa Vám to zdá hlúpe, ale potešilo by ma keby mi ho kúpil a dal ako darček napr. Nedáva mi žiadne darčeky, nič mi nekúpi, všetko urobí, tak, že si to vlastne kúpim sama. On má rodičov, aj už nie. Jeho rodičia mu prídu gratulovať na nejaký sviatok, ja všetko nachystám a on mne nikdy nič nedá ani nekúpi na môj sviatok. Keď majú jeho rodičia sviatok, prirodzene očakávajú a aj môj muž očakáva, že ja to vybavím. Zase si ja míňam svoje peniaze. Nie je zlý, je pracovitý, ale ja od neho proste nič nedostávam, nič, vždy na mňa zabudne, resp. urobí to tak, že si to vybavím, urobím, kúpim sama.

prezyvka55

Ahoj, je dobre že si si to uvedomila ešte relatívne skoro. V prvom rade, neignoruj to vôbec! Ak je to to skutočne tak ako píšeš, tak sa ti vôbec nečudujem že ti to začalo vadiť. Ja by som sa ohradila hneď na zaciatku!! Predpokladám že máte rozdelené účty, tak mi to vychádza z toho co píšeš. Nie je vôbec normálne že ti nákaze zaplatiť mu mobil ktorý mu ma prist, ktorý si on sam objednal! Treba mu rázne povedať, objednal si si ty, zaplat si ho ty, ja ho mozem tak akurat prebrať a bodka! Prečo si on šetrí svoje peniaze na svojom úcte a ty iba platíš? Spamätaj sa!! Dúfam že jedlo a výdavky na bývanie platíš zo svojho a on si zase šetrí! Uvedom sa teraz a ohraď sa, aby si neskončila po rokoch tak ako jedna moja kamarátka- veľmi podobne viedli domácnosť a financovanie, muž dal jedného pekneho dňa žiadosť o rozvod, on mal našetrené na svojom čo previedol rodičom na účet rýchle a ešte on dostal polku z jej financii!! Úbohé!
Nehanbi sa ozvať sa lebo zle dopadnes a to ti hovorim len s tým najlepším úmyslom