Partner a peniaze.

Príspevok v téme: Partner a peniaze.
terka34

Veľmi ma trápi jedna vec. Môj manžel pri financiách vždy hľadí na vlastný prospech. Vždy to proste urobí tak, aby som čokoľvek zaplatila ja. Sme už spolu dlho, máme deti a vždy to takto bolo. Ja som dobrosrdečný človek, keď môžem dám, kúpim, vybavím, urobím. Najprv som to nevidela, potom som bojovala, neúspešne, on sa tvári, že čo mi vadí, veď peniaze sú spoločné. No vadí, všetky výdaje na mňa a príjmy na neho. Teraz som v štádiu, že ignorujem, alebo poviem, že nemám,proste robím to čo on. Lenže nemalo by to takto byť. Bolí ma srdce. Ak to poviem presne ako to cítim, nechápe. Alebo mi povie, že som sprostá. Teraz napr. telefón. On si objednal za 200 €, nepovedal nič. Keď mu mal prísť tak mi povedal, že mu príde telefón a mám mu to prevziať a zaplatiť. Ok, nepáčilo sa mi to,urobila som. Teraz ja som potrebovala nový. Objednal mi ho na moje moje meno a ja si ho zaplatím. Možno sa Vám to zdá hlúpe, ale potešilo by ma keby mi ho kúpil a dal ako darček napr. Nedáva mi žiadne darčeky, nič mi nekúpi, všetko urobí, tak, že si to vlastne kúpim sama. On má rodičov, aj už nie. Jeho rodičia mu prídu gratulovať na nejaký sviatok, ja všetko nachystám a on mne nikdy nič nedá ani nekúpi na môj sviatok. Keď majú jeho rodičia sviatok, prirodzene očakávajú a aj môj muž očakáva, že ja to vybavím. Zase si ja míňam svoje peniaze. Nie je zlý, je pracovitý, ale ja od neho proste nič nedostávam, nič, vždy na mňa zabudne, resp. urobí to tak, že si to vybavím, urobím, kúpim sama.

prezyvka55

terka34: stacilo!! z toho čo tu čítam je tvoj muž jeden vychcany egoista! Koľko ľudí tu ti už napísalo že to neni normálne? veľa! veď to musíš aj sama už konečne vidiet že z tebou len vyd**ava s prepacenim. je ti to blbe? citovo ta vydiera? no kašlať na to! ja by som mu hneď klepla po prstoch. ak mas zlý pocit sa ozvať tak ti rovno hovorim že NEMAS DÔVOD sa cítiť zle! koľko ľudí to vidí za teba že to neni normálne- všetci čo tu pisali doteraz! to skôr nie je normálne to čo robi tvoj muž!
Prečo mas ty platiť jeho oslavu? prečo jemu sa kupujú drahé darčeky? ty si nezaslúžis? prečo len ty mas vašim spoločným deťom platiť oslavu a darček? ján chapem že chceš, si ich mama, ale AJ ON je ich otec! on ich ignoruje? a čo že zarábas viac?! veď ty si makala keď on študoval! jasne že si dosiahla v práci viac ale nieco ta to aj stalo! nehovoriac o tom že si bola tak láskavá a dovolila mu platiť si svoje veci keď on bol študent! a teraz ti to nechce vrátiť ani tým že by ti aspoň raz za čas kúpil kvety alebo hocijakú maličkosť pre radosť a z vďaky! veď to je otrasne!!!
a ešte aby ty si bola povinná kupovat darčeky jeho rodičom, tak to je sila nehnevaj sa! nepoviem keby on kupuje tvojim že by to bolo fifty fifty ale ty ich nemas a nic nekupuje ani tebe pre boha! darčeky jeho rodine bude platiť on! darčeky deťom budete prispievať obidvaja. Ak ty platíš výdaje na deti(poistky skola krúžky atd) tak ty mas právo na prídavky!!!!
naozaj sa spamätaj prosím ta, ty nemas dôvod sa hanbiť, to on!! čo je toto za chlapa že iba berie a nie nedáva? ešte žiada aby si platila jeho rodičom tak to je neskutočne

terka34

Zas ma pritlačil aj s tým telefónom. Ja mám už dlho obyč. tlačítkový, neriešila som to, párkrát sme sa o tom bavili, že chcem, potrebujem, aký potrebujem. Skôr, som čakala, že mi nejaký kúpi sám. Asi moja blbosť, dúfala som.......
Zase rýchlo teraz lebo už nebude v takej cene, rýchlo. Mala som inú robotu, hovorím daj to sem, odklikla som. Ani neviem aký. A kúpim si ho sama. V dobrej cene.......

terka34

Jana Lukacova

ďakujem za radu. Aj to tak robím. Už som nad tým uvažovala, že je to zámer z jeho strany, dostať ma do slepej uličky a vie, že ja to proste zaplatím. Aj sa stalo, v spoločnosti, že on povedal, že nemá peniaze a ja som povedala, že nemám tiež, iná osoba nám požičala, lenže on sa na mňa oboril, že ako to že nemám a aj jeho sestra, že ako to, že nemáme peniaze a ideme niekde. Jeho to nemrzí, ale mňa áno. Vyzeráme ako idioti. Jeho sestra aj povedala, že problém, je, že nemáme spoločné peniaze. No áno nemáme, ale ja mu proste neverím. On je proste schopný zhrabnúť všetky prachy, mne povie, že neviem hospodáriť a keď príde niečo platiť, bude sa tváriť, že ako to, že ja nemám na to peniaze.
Napr. mne dala jeho mama peniaze na istú vec, on ich zhrabol, bol pri mne keď som to platila, vôbec to netrklo, že on má tie peniaze a ani ich mame nevrátil. Inak ja som to ani nechcela platiť z jej peňazí a vlastne som si ich od nej ani nevzala.

Jana Lukacova

terka 34:

"...nemám ani možnosť sa nejako brániť, resp. nechcem v tej chvíli vyrobiť konflikt"
... práve to si Váš manžel uvedomuje a zámerne Vás do týchto situácii dostáva. Potrebujete sa naučiť aj ísť do konfliktu a povedať nie...napr. aj pri pokladni v kine zaplatiť lístok iba sebe alebo sa jednoducho otočiť a odísť, alebo napr. kuriérovi, ktorý niečo donesie povedať, že to nepreberiete a neuhradíte, nech to rieši s manželom. Bude to vyzerať trápne, nech aj, pekne opäť prehoďte zodpovednosť na manžela... Základom je, aby ste prijala a prejavila to, čo cítite - svoj hnev, bolesť..budete sa cítiť lepšie, nepôjdete viac proti sebe a budete ďalej pokračovať v nastavovaní pravidiel.

terka34

Minule keď mal sviatok, sa ma spýtal, vraj čo som mu kúpila. Akože vtip. Mne to vtipné nepríde. Mne zase naposledy dobre vynadal, na výročie, keď som mu povedala, že či nevie aspoň jeden kvet kúpiť. Že vraj keď si to budem vynucovať tak nedostanem vôbec nič. Nikdy som si nevynucovala a nikdy som nedostala nič.
No aby som nevravela, pred 6 rokmi ma pozval na koncert a aj to zaplatil. Tak asi každú päťročnicu.

terka34

Asi takto to u nás aj funguje. Je to už dlho. Asi dnes ma prepadol smútok, že zase so mnou vydrbal. Plus blížia sa narodeniny dcéry a oslava druhej dcéry. Zase si uvedomujem ako to všetko zacvakám sama.
Už sa pýtali, že kedy môžu prísť. Aj dcéra sa smiala, že však mama nechaj potrebujem nejaké malé tričko. Veď nie je problém spraviť malú oslavu, sú to aj moje deti. Ale zase sama, len sa bude usmievať ako slniečko na hnoji.

0vecka

terka34 je to tazke a fakt to blbo znie ale co si robila doteraz? toto nezmenis za par dni. Ale urcite by som mu nic neplatil. Ked ti daju lacne vino neries. Kup take aj ty jemu a vybavene. Popripade mu nakresli obrazok :). Problem je ze on si na to zvykol a prvdepodobne kazda tvoja "vzbura" bola potlacena ignoraciou alebo citovym vydieranim. Proste sa spravaj takisto mozno trosku ustretovejsie a ved si zaznamy. Ked ta zacne citovo vydierat tak mu ukaz zoznam toho co si platila ty a toho co platil on. Pekna tabulka v exceli a hotovo. Ak zacne citovo vydierat tak mu jedoducho povedz ze sa rozculuje/uraza len preto ze ty sa spravas tak ako on.

terka34

No ale prečo ja mám vystrájať oslavy a kupovať darčeky, keď teda len ja som povinná? No asi áno, mám byť teda asi rada, že si ma vôbec vzal.

terka34

Ovečka však to tak aj robím. Len to tak ,,super,, vyzerá a ,,super,, sa to žije. Napr. ja mám narodeniny a nič ticho, jeho rodina povie, však to nemáš rada, no nemám rada fľašku lacného vína v akcii, lebo u nich to takto. Môj muž má narodeniny - čo som to za ženu, že mu nevystrojím oslavu - ich reakcia.
Deti majú narodeniny - čo som to za matku, že ich nepozvem a nevystrojím im oslavu. A otca čo? Asi nemajú, lebo ten to ignoruje.

0vecka

terka34 toto sa da vyriesit len dvoma uctami a hlavne nic zanho neplat. Popripade ak zapltis napis si to a potom napr ked je to za kino vymahaj polovicku.Ked si zvykne a nauci sa ze tymto sa nevyhne plateniu tak zmeni pristup a nakoniec to kino cvakne aj sam.