Partner a peniaze.

Príspevok v téme: Partner a peniaze.
terka34

Veľmi ma trápi jedna vec. Môj manžel pri financiách vždy hľadí na vlastný prospech. Vždy to proste urobí tak, aby som čokoľvek zaplatila ja. Sme už spolu dlho, máme deti a vždy to takto bolo. Ja som dobrosrdečný človek, keď môžem dám, kúpim, vybavím, urobím. Najprv som to nevidela, potom som bojovala, neúspešne, on sa tvári, že čo mi vadí, veď peniaze sú spoločné. No vadí, všetky výdaje na mňa a príjmy na neho. Teraz som v štádiu, že ignorujem, alebo poviem, že nemám,proste robím to čo on. Lenže nemalo by to takto byť. Bolí ma srdce. Ak to poviem presne ako to cítim, nechápe. Alebo mi povie, že som sprostá. Teraz napr. telefón. On si objednal za 200 €, nepovedal nič. Keď mu mal prísť tak mi povedal, že mu príde telefón a mám mu to prevziať a zaplatiť. Ok, nepáčilo sa mi to,urobila som. Teraz ja som potrebovala nový. Objednal mi ho na moje moje meno a ja si ho zaplatím. Možno sa Vám to zdá hlúpe, ale potešilo by ma keby mi ho kúpil a dal ako darček napr. Nedáva mi žiadne darčeky, nič mi nekúpi, všetko urobí, tak, že si to vlastne kúpim sama. On má rodičov, aj už nie. Jeho rodičia mu prídu gratulovať na nejaký sviatok, ja všetko nachystám a on mne nikdy nič nedá ani nekúpi na môj sviatok. Keď majú jeho rodičia sviatok, prirodzene očakávajú a aj môj muž očakáva, že ja to vybavím. Zase si ja míňam svoje peniaze. Nie je zlý, je pracovitý, ale ja od neho proste nič nedostávam, nič, vždy na mňa zabudne, resp. urobí to tak, že si to vybavím, urobím, kúpim sama.

terka34

No ako sa dá poznať, že nie takého partnera? Slušná, bohatá rodina, nábožná, otec vzdelaný, kto mal vedieť, že zdanie klame, že otec vzdelaný, ale totálny tĺk a držgroš. Mama vyprosuje, vyplakáva, argumentuje, toľko vyplakáva, až kúpi, dá, urobí. Asi to majú v krvi. Mňa to nebaví, prosiť sa chlapovi, že napr. treba decku topánky. Zarobím, kúpim, decku, sebe a aj tĺkovi. No hold som sprostá. Srande je ale teraz pozorovať, že ako sa otočili, keď zistili, že sprostaňa nekupuje, nedáva, nechystá........ Teraz som zlá.

prezyvka55

ešte jedna vec s tým kinom- to čo spravil tvoj manžel je vrchol trapnosti nehnevaj sa.... keď už niekomu poviem že pozývam do kina, tak mu ten lístok za 7-10€ kúpim a nebudem malicherna, ale aby ti povedal že ta pozýva do kina a pred kinom stojí jak kus bl*ca je veľmi trapne....ešte keby aspoň sebe ten lístok kúpi a svoj si zaplatíš ale aby tam stal a čakal že zaplatíš všetko je vypocitave trapne a neviem ako lepšie to ešte nazvať, na tvojom mieste sa otocim na opätku a odkráčam preč, nie kvôli cene, ale ide o princíp!
a taktiež ešte k tým účtom- zakial študoval bral z tvojho uctu, teda tvoj účet bol dovtedy spoločný, ale odkedy zacal zarábať tak jeho účet je len jeho s tvoj je na všetko?
veľmi dobre ti radim, buď si povedz svoje a priamo do oci a trvaj natom, alebo rozmýšľaj o perspektíve s takýmto chlapom, bez nebo by ti bolo lepšie, minimálne náklady za neho a jeho darčeky pre jeho rodinu by si už nemusela platiť....jedno je avšak iste, tvoj chlap je jeden úbožiak, nehnevaj sa...

liuscha

Pri tomto, co tu citam, tak som velmi stastna za svojho partnera, ze vieme aj v tychto veciach celkom slusne fungovat

terka34

Ja už uvažujem tak, že bez neho by mi bolo lepšie. Vlastne sa mu stále len prispôsobujem, nejdem tam kam chcem ísť ja, ale on. Keď niečo poviem, vždy má komentáre, aké je to zlé, nevhodné, teraz sa to nedá a pod.
Najradšej by som mu ten telefón otrieskala o hlavu.

Andy565656

A teraz čo očakávaš? Vezmi deti a choď od neho, uživíš sa aj sama, ale musíš to začať riešiť, nie sa len sťažovať.

tumumu

no tak tu na fore to urcite nevyriešiš...normalne mu to vsetko vykrič do oci a bude..povedz ze ak nebude on nic financovat tak nrbudes ani ty...a hotovo..nebud hlupa a nenechaj sa vydierat a manipulovat...nebud slaba...alebo mu pohroz rozvodom

terka34

Nebaví ma to stále sa s ním doťahovať. Tak ako ma nebavilo na materskej stále žobrať o niečo. Pritom on keď potrebuje, si vezme a hotovo. On vždy povie, že sú to naše peniaze, to je pekné, ale ja som tie jeho nikdy nevidela.

evicka085

toto by som asi ušla.. nie že by som si na týchto veciach nejako potrpela.. ale myslím, že toto dosť hovorí o charaktere..

prezyvka55

no a za ten telefón si tie peniaze vypytaj spat prosím ta! nebuď hlúpa. používaš ten telefón ty snáď? nie! sama mas tlačitkovy a sama potrebuješ nový. nechápem prečo si mu to platila. bola by som zvedava či by aj on tebe telefón zaplatil keby mu povieš že ti dnes príde telefón záplat ho. určite nie! tak prečo sa ty necháš zdierať pre niekoho kto sa na tebe očividne prizivuje